Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: Губи обороти като е загряла 156 селеспийд

  1. #46
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Не бе , на мен ми е ясно, че моята беше фира отдавна. Пусках МЕС-а и грешка с ламбда, чистя грешката, паля колата и веднага я набиваше отново.
    Сега не е така. Тая грешка , Р0130 е нова, никога до сега не се е появявала. Нещо за въздуха е. Преди направо ми чекваше грешен сигнал от ламбдата. Ще покарам още 30 лева на бензин, след това при газаджийте да пренастройват по новата ламбда. Аааа, тая грешка още не се появява, ама аз и не съм успял до момента да загрея до 90-100 градуса колата. Ама пък и на газ не съм минавал. Или се появява, когато колата загрее достатъчно, или, когато мине на газ според мен.
    Не е за въздуха. Според мен се бъркаш, защото пише 02 сензор. А ламбдата мери точно това - концентрацията на 02 (кислород) в изгорелите газове.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  2. #47

    Default

    Два дни не беше набивала грешка. Днес ходих до Перник и като се прибрах закачих колата пак. Беше се появила тая Р0130 грешка. Мамка му и грешка

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  3. #48
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Два дни не беше набивала грешка. Днес ходих до Перник и като се прибрах закачих колата пак. Беше се появила тая Р0130 грешка. Мамка му и грешка
    Ако имаш проблеми с горивната смес,на което и да е гориво,ще я записва то е ясно.Вече на газ ли я караш ?????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ако имаш проблеми с горивната смес,на което и да е гориво,ще я записва то е ясно.Вече на газ ли я караш ?????
    Още не. На бензин я карам, като загрее на 90-100 градуса набива грешката. Един познат ми каза, че при селеспийдските сонди, трябвало да си е от селеспийд, щото екуто нещо се бъркало...не знам вярно ли е.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  5. #50
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Другия вариант е да е умряла и тази,нали втора злоупотреба.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Другия вариант е да е умряла и тази,нали втора злоупотреба.
    Емиии, нямам идея. Любо от Перник ми я продаде, момчето е много коректно. В Сряда я водя на гЪзаджий да тестват и те.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  7. #52
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    На мене така ми играеше ламбдата и метана нямаше настройвене, та салютираше на поразия. Смених я с работеща такава и нъцки. После прибягнах до първобитни методи и докопах.... не тоягата , а компресомера и се оказаха два клапана. От там и сондата полудава.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #53

    Default

    продължава сагата с ламбдата. Сложих друга, тя по зле от първата.Веднага набива Р0135 и МЕС не иска да я изтрива. Та още търся

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #54
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Купувай нова,ако си сигурен, че проблема е от нея. Това ламбда сонда втора употреба е все едно накладки втора употреба да си купиш.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #55

    Default

    ха края така ще стане, ама още не ми е паднало толкова пердето. Ще тествам още 1-2-3

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  11. #56

    Default

    Такаа, днес я гледах на екзаминер колата. Всичко е в нормите, дебитомера, ламбдата, инжекторите, дросела. Грешки йок, колата като загрее при спиране пак си губи оборотите за секунда - две. Собственика на екзаминера ми каза, че това е 99% моторчето за празен ход.
    ( Аз вече не знам кое е стъпков мотор, мотор за празен ход и ТПС ) Едно и също ли е това с три имена, или не, ама става въпрос за онова черното, което стои завита на дросела. В четвърнък ще го свалим, той ще го чисти и след това щял да го настройва.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  12. #57

    Default

    Аз залагам на клапана за картерните газове.
    Former Alfa owner.

  13. #58
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Такаа, днес я гледах на екзаминер колата. Всичко е в нормите, дебитомера, ламбдата, инжекторите, дросела. Грешки йок, колата като загрее при спиране пак си губи оборотите за секунда - две. Собственика на екзаминера ми каза, че това е 99% моторчето за празен ход.
    ( Аз вече не знам кое е стъпков мотор, мотор за празен ход и ТПС ) Едно и също ли е това с три имена, или не, ама става въпрос за онова черното, което стои завита на дросела. В четвърнък ще го свалим, той ще го чисти и след това щял да го настройва.
    Стъпков мотор и моторчето за празен ход е едно и също. ТПС е едно нещо, дето е захванато за дроселовата клапа и е просто един потенциометър.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •