Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Въпроси относно Алфа Ромео 166

  1. #1
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default Въпроси относно Алфа Ромео 166

    Здравейте, Колеги! Харесал съм си една Алфа 166 и бих искал да ми кажете няколко съвета. Обслужване, возия, ражод. Става въпрос за 2.0 обаче днес като звъннях не поиска да ми каже колко конски сили е. Всеки полезен съвет които ми се каже ще бъде полезен. Благодаря предварително.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    2.0 какво?


    Ако е 2.0 TS преди 2001 е 155 коня.

    Ако е 2.0 TS след 2001 е 150 коня.

    Ако е 2.0 V6 турбо е 205 коня.

    Разход на първия (реален а не по каталог) - 8 - 9 извънградско и 13 - 14 градско.

    Гледай окачването да е в добро състояние, че могат да ти отидат към 2 бона за възстановяване на умряло такова.

    Обслужването - нормално

    Возия и комфорт - струват си всяка стотинка от подръжката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Колега днеска ходих и видях алфата и се спазарихме за утре да я прехвърлим. Каза ми какви са проблемите по колата. Единия е че сълзи отдолу малко масло. Другия е пукнато предно стъкло. А третия проблем е няма никакви светлини отзад(стопове, рег. номер, мигачи.) възможно ли е да е от някои бушон или ? Човека ми каза че е шлайфал главата и сменявал клапаните и е станало при неправилно поставен ремък. Има ли някаква опасност да ми създаде проблем колата?

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default проблеми

    Колега не е лошо да кажеш малко повече инфо за колата. По принцип алфите са капризни коли и е необходимо да се огледа добре преди да се купи. Пиши откъде си, къде се намира колата, коя година е. Да не си купиш някоя трошка и после да съжаляваш.

  5. #5
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    От благоевград съм и колата е 2.0 16В 155коня. 2000 година. Колата я взимам от човек и е регистрирана. Причината поради която ми каза че я продава е че има още две коли (джипки) и тази не му трябва. С един клуч е колата. Отзад на дясната броня е ударена но това да и е. Качих се, пробвах я, хареса ми как върви. Пътят по които се пробва беше целия в кърпейи и нямаше никъде къде да тропне и да хлопне. В началото не искаше да запали защото акумулатора беше ижабен обаче свалих моя от Астрата (55ах) и като врътна веднага тръгна и работеше доста добре.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом окачването е в добро състояние, това е много добре.
    Електриките ще се оправят лесно. Този мотор се слави, като кекав, но моето мнение се различава от общоприетото. Когато не се стремиш непременно да го счупиш, когато го караш с хубаво масло и го обслужваш, както трябва служи дълго и вярно.
    Ако ремонтът за който говориш е направен, както трябва не би трябвало да има кой знае какви главоболия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Какъв е възможния проблем на електричките? Колата доста ми хареса като возия и екстри. Наистина е висок клас кола. Голяма и удобна. Утре след като вече ще е моя ще имам доста въпроси към вас колеги така че бъдете готови.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Какъв е възможния проблем на електричките? Колата доста ми хареса като возия и екстри. Наистина е висок клас кола. Голяма и удобна. Утре след като вече ще е моя ще имам доста въпроси към вас колеги така че бъдете готови.
    Ако няма изгорели бушони, крушки или прекъснали проводници, най вероятно проблемът да е в един електронен модул за контрол на габарити и стопове (клюкарката - намира се вдясно от таблото с предпазителите под волана).
    Нищо страшно. Ако наистина в него е причината, вариантите са няколко:

    1 - Друг модул - втора употреба за около 50 пари.

    2 -Ремонт на модула (обикновено гърмят едни мощни безконтактни ключове, които не са скъпи)

    3 - Байпасване на конкретната верига (леко преправяне на инсталацията, тъй че стопове или задни габарити да не минават през него).

    ..............

    Това не е страшно.

    Ти гледай другите неща.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    От днес официално съм в клуба. Прехвърлих Алфата. Датата на производство е 31.12.2001. Двигателя както казах е 2.0 16В. Очаквайте снимки.

  10. #10
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Като пусна фаровете отзад нищо не свети. А когато натисна спирачките си работи всичко отзад. Какъв е възможния проблем ? Ето и снимки на колата.
    http://prikachi.com/images/119/8129119K.jpg
    http://prikachi.com/images/121/8129121Y.jpg
    http://prikachi.com/images/124/8129124A.jpg
    http://prikachi.com/images/126/8129126X.jpg
    http://prikachi.com/images.php?images/130/8129130I.jpg
    http://prikachi.com/images.php?images/132/8129132B.jpg
    http://prikachi.com/images.php?images/135/8129135D.jpg
    Очаквам и ваши предложения как да си направя капака и багажника.
    Днес проверих и дали страничните ми огледала работят обаче дясното се прибра и сега не знам как да го върна за да си гледам. Което и огледало да тръгна да мърдам почва да издава някакъв звук машинката...

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Първо провери в какво състояние е снопът с кабели мeжду купето и капака на багажника и ако има прекъснали или заголени проводници, ги оправи.

    Вдясно от таблото с предпазителите под волана има една пластмасова кутия, която се крепи на една рапидка горе посредата. Развий я, обърни я, изключи означената на скицата букса:




    Вържи единия край на един проводник някъде на +12V а с другия пипай пиновете от буксата, както са означени на скицата, като някой гледа отзад, какво свети и какво не. Номерата на пиновете са означени на самата букса.


    За проблема с огледалата, вероятно трябва да ги разглобиш за да видиш, защо моторите въртят, пък те не се движат.
    Last edited by ecotronic; 22-05-2015 at 20:33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Колега колко струват ролките ремъците на колата?

  13. #13
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Колега колко струват ролките ремъците на колата?

    Около 350 лева с отстъпка без смяната за качествени части!

    Ангренажен к-т ( ремък + обтяжна + паразитна ролка ), ремък за баланс валовете, обтяжна ролка за него, водна помпа, гарнитура капак клапани.
    Съветвам те да смениш всичко.
    Тая процедура се извършва на 5 години или на 60 000 км. ориентировъчно.
    Last edited by pininfarina; 31-05-2015 at 20:20.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #14
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Как мога да проверя дали колата има блокаж на диференциала и система против пробуксуване? Имам халогенни фарове от къде се пускат..пробвах всичко?
    Last edited by KARTaL; 31-05-2015 at 23:34.

  15. #15
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Как мога да проверя дали колата има блокаж на диференциала и система против пробуксуване? Имам халогенни фарове от къде се пускат..пробвах всичко?

    Блокаж на дифа нямаш на 100%, относно второто, виж дали имаш бутон ASR или TCS до този за капачката на резервоара - ако няма бутон, значи нямаш. Халогените се пускат от бутон, който се намира в ляво от дисплея на ICS-a ( централната козола ).

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •