Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 194 of 194

Thread: Има ли модератори във форума и каква е ролята им в него???

  1. #181

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post

    Ето това исках да чуя!
    Защото още от създаването му попитах един от модовете, с какво се занимава раздела, а той откровено ме излъга, като ми заяви, че няма изобщо такъв! Познаваш ме много добре и знаеш, че аз няма да се навра в тоя раздел, просто защото ми е минало времето за тия неща. Горица изобщо не може да ме разбере, защото като всяка жена е неподвластна на планиране и ред. Отговорностите им са прекалено много и постоянно с изненади: голямото дете се е сбило в училище, малкото току-що повърна, а това на свекървата и то запупавело...
    Въпросът не е в съществуването му, а в отричането му!

    А иначе темата е, че модовете трябва да започнат по-честичко да влизат във форума и всякакви личностни дразги и простотия да я пресичат моментално. Много спам има и в техническите раздели. Никой не чисти и за това е абсолютно невъзможно да намериш каквото и да било.
    А сега взимам кофата, парцала , метлата и ника ти , защото семейството ни е дежурно по блок!
    Иво, "трябва" е твоят собствен субективен критерий. За влизането не споря, но твърдо съм против очакването модът да е Моля другарката - пресичането на всякакви личностни дразги и простотия в зародиш е точно това. Очакването е модът да е възпитател, учителка, психолог, а може би и психиатър (?!?), като на всичкото отгоре - действията му да са угодни всекиму.

    Не става и няма да бъде.

    Призивът ми като зеленобуквена е всеки да си донесе възпитанието и по-малко провокации. Особено умишлените се усещат с корените на косата. И да, може да съм жена - неразумна, неподредена, неорганизирана и каквото още ти хрумне (заповядай ), но за сметка на това съм емоционална и интуитивна, способна да чете и отразява детайли (като негативни внушения и излишно натягане на атмосферата). Защото какво, ако не такова, е следният цитат от тази тема:
    "ecotronik, скритият раздел трябва много да ти говори, защото може и ти да си най-много засегнат от това. Не ти ли идва на ума, че може пет-десет или двадесет човека да играят срещу тебе и да ти гледат сеира?! Ти си мислиш, че спориш с един човек, а те са цяла група и си чатят в техния раздел. Ето ти една възможност за мръсотия."

    Всичките ми отговорности като жена, които ми пречат да съм подвластна на ред и планиране, не ме правят сляпа. Подобен стаен психонатиск е много по-вреден от откровената простотия. Не реагирах, единствено защото знам, че екотроникът не би се вързал. Но тук четат и лабилни люде. Шарени сме. Каквито сме на улицата. И навсякъде. Подскочи ми, ако искаш, но за разлика от твоето твърдо убеждение, че не разбирам за какво говориш, аз знам, че ще разбереш какво ти казвам.

  2. #182
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Иво, "трябва" е твоят собствен субективен критерий. За влизането не споря, но твърдо съм против очакването модът да е Моля другарката - пресичането на всякакви личностни дразги и простотия в зародиш е точно това. Очакването е модът да е възпитател, учителка, психолог, а може би и психиатър (?!?), като на всичкото отгоре - действията му да са угодни всекиму.

    Не става и няма да бъде.

    Призивът ми като зеленобуквена е всеки да си донесе възпитанието и по-малко провокации. Особено умишлените се усещат с корените на косата. И да, може да съм жена - неразумна, неподредена, неорганизирана и каквото още ти хрумне (заповядай ), но за сметка на това съм емоционална и интуитивна, способна да чете и отразява детайли (като негативни внушения и излишно натягане на атмосферата). Защото какво, ако не такова, е следният цитат от тази тема:
    "ecotronik, скритият раздел трябва много да ти говори, защото може и ти да си най-много засегнат от това. Не ти ли идва на ума, че може пет-десет или двадесет човека да играят срещу тебе и да ти гледат сеира?! Ти си мислиш, че спориш с един човек, а те са цяла група и си чатят в техния раздел. Ето ти една възможност за мръсотия."

    Всичките ми отговорности като жена, които ми пречат да съм подвластна на ред и планиране, не ме правят сляпа. Подобен стаен психонатиск е много по-вреден от откровената простотия. Не реагирах, единствено защото знам, че екотроникът не би се вързал. Но тук четат и лабилни люде. Шарени сме. Каквито сме на улицата. И навсякъде. Подскочи ми, ако искаш, но за разлика от твоето твърдо убеждение, че не разбирам за какво говориш, аз знам, че ще разбереш какво ти казвам.
    Стига де!
    нали знаеш, че те обичам!
    Точно това имах в предвид, че жените сте чувствени, интуитивни и природата ви е да обичате, а не да воювате!
    Всеки си носи културата, ама някой като чуе за култура и се лови за .... кобура!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #183

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Стига де!
    нали знаеш, че те обичам!
    Точно това имах в предвид, че жените сте чувствени, интуитивни и природата ви е да обичате, а не да воювате!
    Всеки си носи културата, ама някой като чуе за култура и се лови за .... кобура!
    Знам.
    Но това не ми пречи да кажа, каквото мисля.

    И разбирам, че да се модерира с любов, а не с оръжие, е непривично за потребителите тук, но е крайно време да започнете да свиквате

  4. #184
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by 1115 View Post
    Ма форума е една представителна извадка на Българите каращи Алфа Ромео.
    Не знам какво толкова ви учудва.
    Мхм, за това няма нищо чудно че нивото на форума е такова - като излезеш на улицата е същото. Няма как да е по-различно тука.
    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Преди години имаше добър модераторски екип... мнозинството ревеше, че модовете били много гадни, много наказания...
    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Отговарям пряко за един от "скритите" раздели... В нито един момент не ми се е налагало да трия нещо от сорта на мнения със следното съдържание "ко мезиш" ... Естествено след някоя гонка или състезание се случва да прехвърчат искри, но само изтривам по 1-2 мнения... и на участниците им СВЕТВА, че е време да охладят страстите и всичко приключва в миг... Тоест това са големи, зрели хора, които имат някакво елементарно възпитание и усет до къде трябва да спрат и така да се каже да се "самомодерират"...
    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Нека не се развихря вражда между бившите и сегашните "зелени", защото и двата вида са си пичове - аз поне, нищо лошо не съм видял и от двете формации.
    Сега по върпоса за модерацията, първо и аз не съм видял нищо лошо нито от ония, нито от тия. И предишните и сегашните се старят да си вършат работата и ако просто спазваш елемантарни правила няма да има причина за революция.
    Второто което ще се съглася, е че преди 5-6-7 години форума беше на много по-високо ниво и много по-полезен. Дали се дължи на по-строгата модерация не знам. Но ако говоря за себе си, признавам, че тогава повече се замислях какво пиша, точно защото просъствието на модераторите се усещаше повече. Сега блатото е такова и работата на модераторите е толкова незабележима, че много по-лесно си позволявам да спамя и аз. Според мен по-строга и по-забележима модерация ще е ОК, защото като дадеш свобода на хора, които не са готови за свобода, те се забравят. За това трябва да се вижда, че има правила. Да, в раздела за който Светльо говори, може да са големи, зрели и възпитани хора и да се усещат сами кога да спрат, ама извън него мнозинството не са такива. За това явно, че не можем да разчитаме на тях да се самомодерират, така че малко по-видна модерация ше дойде добре. Така е във всички форуми, не виждам що ние трябва да сме най-големите демократи и да разчитаме на доброто възпитание, на някой който няма такова За това мисля, че политиката "да не се усеща модераторско присъствие" е грешка. За мен.
    И в заключение, ще се съглася и със Светльо - не са виновни модераторите. Щом в някои раздели и с някои хора може да се общува нормално без подобни циркове и със същите модератори, значи проблема не е в тях. Проблема е в потребителите, те сами си го правят Въпроса е как да решим тоя проблем, след като тия които сами си създават проблема, не могат сами да си го решат
    Аз за мен съм си го решил - за технически въпроси, чета alfaowner. Тука влизам за цирка. Ако на всички ви харесва така, аз съм ОК
    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    ...Гайдаров ти си в дъното на нещата, и САМО ОЩЕ ЕДИН пост не по тема считано от веднага, в някой раздел за който отговарям пряко, излиташ да си проясниш мирогледа. Умело успяваш да насъскаш Екото и Лорда да стават за смях на децата и после им гледаш сеира.
    Тия тримата всенародни любимци, колкото е в дъното Гайдаров, толкова и другите двама са си виновни че се дърлят тука кат малки деца и стават за смях. А най-най-тъжното е, че и тримата имат смислени мнения, ама що трябва на едно смислено мнение да имат по 10 дето се излагат, не мога да разбера... Дори и от Гайдата, колкото и да не съм очаквал и от него съм виждал полезни мнения - ето оня ден беше пуснал новина за новия шоурум в Арезе, дето я бях пропуснал и ми беше интересно да я прочета. Ся гледам Гиги го очесал и ше трябва да си търся новините сам Не мога да разбера, толкова ли е трудно просто да се говори само по въпроса и да не се излагаме тука като малки деца - тогава ше си решим проблема сами и няма да са ни виновни нито старите нито новите модератори
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #185
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Тия тримата всенародни любимци, колкото е в дъното Гайдаров, толкова и другите двама са си виновни че се дърлят тука кат малки деца и стават за смях.
    Единият от тия тримата ти гарантира това, че повече няма да ти създава неудобството, което си изпитал и ти се извинява за минало такова.

    Отредиха му специална тема в която да си се дърля.

    A propos - в нея очаквам да изясним и кой точно е първопричината за дърлянето.

    Ако на теб ти изглежда смешно, това, когато някой излага обективни аргументи а получава само нападки, кухи квалификации и уверения за величие, то уверявам те, че това изобщо не е смешно.
    Last edited by ecotronic; 23-05-2015 at 16:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #186
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Единият от тия тримата ти гарантира това, че повече няма да ти създава неудобството, което си изпитал и ти се извинява за минало такова. ... Ако на теб ти изглежда смешно, това, когато някой излага обективни аргументи а получава само нападки, кухи квалификации и уверения за величие, то уверявам те, че това изобщо не е смешно.
    Сега, аз не искам да превръщаме тука темата в някъв диалог между мене и тебе, тия тримата ония, тримата и т.н., ама ше използвам случая да дам кажа още нещо по темата Освен това нито очаквам извинение от някого, нито някой ми е причнил неудобство, нито кой знае колко ми пречи, просто ми е странно кому е нужно...

    Та, да приемем примерно, че ти излагаш обективни аргументи и получаваш само нападки. Ако е така, защо не се концентрираш върху обективните си мнения и не игнорираш нападките - хората са различни, никого няма да превъзпиташ, нито ще спасиш форума, нито ще спасиш света. Не е ли по-добре да си дадеш мнението, пък който го оценява да го слуша, който не иска да не го слуша, всеки си решава според собствените си разбирания, ниво, капацитет, и т.н. Няма как да му го повишиш изкуствено или със спор

    Казано по-друг начин - ако на някой му харесва да си тъне в блатото и няма желание да излезе от там - ти няма как да го извадиш насила. Опитвайки се да го извадиш насила, вместо той да излезе, ти потъваш, щото той няма желание да се изтегли нагоре и за това повлича надолу теб Ти сега ми кажи, има ли смисъл от това?
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  7. #187
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Сега, аз не искам да превръщаме тука темата в някъв диалог между мене и тебе, тия тримата ония, тримата и т.н., ама ше използвам случая да дам кажа още нещо по темата Освен това нито очаквам извинение от някого, нито някой ми е причнил неудобство, нито кой знае колко ми пречи, просто ми е странно кому е нужно...

    Та, да приемем примерно, че ти излагаш обективни аргументи и получаваш само нападки. Ако е така, защо не се концентрираш върху обективните си мнения и не игнорираш нападките - хората са различни, никого няма да превъзпиташ, нито ще спасиш форума, нито ще спасиш света. Не е ли по-добре да си дадеш мнението, пък който го оценява да го слуша, който не иска да не го слуша, всеки си решава според собствените си разбирания, ниво, капацитет, и т.н. Няма как да му го повишиш изкуствено или със спор

    Казано по-друг начин - ако на някой му харесва да си тъне в блатото и няма желание да излезе от там - ти няма как да го извадиш насила. Опитвайки се да го извадиш насила, вместо той да излезе, ти потъваш, щото той няма желание да се изтегли нагоре и за това повлича надолу теб Ти сега ми кажи, има ли смисъл от това?
    Не възприемам тази дискусия между двама ни, като поредния спор а като нещо, което може да помогне затова занапред да се избегнат онези разпри.
    Поради това мисля, че точно тук и е мястото.
    Ето, какво имам впредвид:

    Както ти сам вече каза, за околните е досадно или дори смешно да "гледат" как двама се дърлят, като малки деца.
    А какво би било, ако освен, че само "гледат" и вземаха участие в дебата с технически аргументи?

    Много е лесно някой да залитне в грешната посока, когато вижда срущу себе си само един опонент, при това опонент, когото има основателни причини да ненавижда и мълчание отстрани.

    Дали той ще бъде също толкова нахъсан да вади наивни технически или дори не-технически аргументи, ако види, че срещу му стоят 5 човека и тезата му не струва?

    Ето това имах впредвид, когато казвам, че ние самите а не модераторите са ни виновни.

    По повод съвета ти - да изложа своите аргументи и после да мълча, не ми се отдава. Нямам навика да си обръщам другата буза, когато някой пръв ме нападне.
    Това го считам за свой недостатък и се възхищавам на колеги, които го могат.
    Last edited by ecotronic; 23-05-2015 at 17:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #188
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Поне сайта лека-полека започва да се възстановява....
    http://www.clubalfaromeo.com/?Section=1

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  9. #189

    Default

    Доколкото разбирам, някои колеги се опасяват, че посредством скритите раздели се развихря някакво своебразно задкулисие.
    Задкулисие винаги е имало и ще има, но не това е най-важното - по-добре да запазим добрия тон.
    Форумът не може да бъде нещо по-различно от заобикалящата ни действителност.
    Каквото го има в живота, има го и тук - всичко неестествено и изкуствено подържано, в един момент избухва със страшна сила с непредвидими последици.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #190
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    май на никого не му дреме за скритите раздели - те си имат аудитория а и някой е голям разбирач ще го приемат да им чете спомените. Тука се трупа критична маса дивотия към форумо...

  11. #191
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Форумът не може да бъде нещо по-различно от заобикалящата ни действителност.
    Каквото го има в живота, има го и тук - всичко неестествено и изкуствено подържано, в един момент избухва със страшна сила с непредвидими последици.
    Абсолютно си прав. Но това не е причина да не потърсим начин да подобряваме естественото. Нищо в живота не стои същото, ако не го подобряваш, някой друг го влошата, няма как просто да си стои на някакво приемливо ниво. Зарежеш ли го тръгва надолу То за това и заобикалящата ни действителност се влошава, шото не се полагат достатъчно усилия да се подобрява. А тя си се влошава, не стои еднакво лоша
    ...Изкуствено да подържаме неестественото е ясно че е безмислено.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  12. #192

    Default

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    май на никого не му дреме за скритите раздели - те си имат аудитория а и някой е голям разбирач ще го приемат да им чете спомените. Тука се трупа критична маса дивотия към форумо...
    На мен, както предполагав на повечето хора, не им дреме за скритите раздели - ако от форума ми зависеше хляба може би щеше да ми дреме.
    Повечето хора тук са за да споделят или разменят мнения по различни въпроси.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #193
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Вижте какво направихте и тая тема. Е такава ни е цялата работа, пък после някой друг виновен. Има общи приказки, има Антракт и т.н. Ама не, трябва на всякъде да насереме пък после някой да чисти щото не ви кефи в лайната. Ама така по лесно, праиме мазало и чакаме друг да го оправи, ако пък не се оправи, веднага почваме да недоволстваме, защото се вижда колко си можеме. Чесно много пъти, аз лично нищо не трия, та да се види, докъде може да се изложи човек. А уж повечето потребители са с претенции за Ентелегентност.
    Та:
    Първо е хубаво старите потребители да се помъчите да спазвате някакви правила, и да не спамите във всяка тема, иначе виждате до къде води.
    Второ има система за рапортване, която много рядко потребителите ползват. Като видите нещо нередно ми пуснете рапортче. Също така когато някои потребител системно не спазва правилата и се появи няколко пъти рапортнат ще се разгледа какво е натворил и ще получи нужното предупреждение.
    Трето хубаво е ей тук в тая тема вместо простотии да бяхте дали конкретни примери за нередности.

    Модераторите си вършат добре задачите, според правилата за модериране!!

    А относно това колко е било хубаво едно време, тая работа е като как стъпалата до третия етаж, бяха по малко преди, и как при бай Тошо беше най-добре.
    Аз съм модератор от 2005г. и да Форума е минал през различни периоди, чел съм всякакви мрънканици, много модератори се смениха, много членове дойдоха и си отидоха, всеки си има неговото виждане, кога, какво, как.....много вода изтече....някои им харесваше преди, на други още по-преди, а на някои сега.


    П.С. Офицялно предупреждавам lordliness и ecotronic, ако не спрат със заяждането ще им се разгледат споровете и след гласуване от модераторския екип ще се наложат наказания. А nickgaidarov ако още един път започне със заяждането или спам-а ще почива дълго време!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #194
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Напълно съм съгласен с Гиги. Форумът мина през много трансформации. Тези, които сме в него достатъчно отдавна, помним добре историята и как от местенце, където се събираха група, обединена около една красива идея, се изроди в автофорум с елементи на бгмама и липса на дисциплина и самоконтрол на потребителите.
    Темата е вече 20 страници, но се е отклонила още от първата от основната идея. Иво имаше конкретен въпрос, който беше затрупан от обичайния спам и философски съждения в по-голямата си част...
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •