Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 194

Thread: Има ли модератори във форума и каква е ролята им в него???

  1. #1
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default Има ли модератори във форума и каква е ролята им в него???

    Имам няколко въпроса към правоимащите в тоя форум и държа да ми се отговори:

    Моля спамери да не пишат в темата а само хора, които са заинтересувани от това, което се случва тук и мислят за неговото подобрение!


    1. Защо във форума има модератори, които не влизат с месеци в него и не вършат никаква работа в него (поне аз оставам с такива наблюдения) ?

    2. Кой търси отговорност на модераторите за свършената от тях работа (това че не получават възнаграждение за това, което правят не мисля че е оправдание)?

    3. Някой от администраторите или собствениците на форума мислил ли е да въдвори някакъв ред в него (ако изобщо ги интересува и има такива) ?


    Очаквам някакви адекватни отговори!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  2. #2
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Имам няколко въпроса към правоимащите в тоя форум и държа да ми се отговори:

    Моля спамери да не пишат в темата а само хора, които са заинтересувани от това, което се случва тук и мислят за неговото подобрение!


    1. Защо във форума има модератори, които не влизат с месеци в него и не вършат никаква работа в него (поне аз оставам с такива наблюдения) ?

    2. Кой търси отговорност на модераторите за свършената от тях работа (това че не получават възнаграждение за това, което правят не мисля че е оправдание)?

    3. Някой от администраторите или собствениците на форума мислил ли е да въдвори някакъв ред в него (ако изобщо ги интересува и има такива) ?


    Очаквам някакви адекватни отговори!
    ...има ама ги нема....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Имам няколко въпроса към правоимащите в тоя форум и държа да ми се отговори:

    Моля спамери да не пишат в темата а само хора, които са заинтересувани от това, което се случва тук и мислят за неговото подобрение!


    1. Защо във форума има модератори, които не влизат с месеци в него и не вършат никаква работа в него (поне аз оставам с такива наблюдения) ?

    2. Кой търси отговорност на модераторите за свършената от тях работа (това че не получават възнаграждение за това, което правят не мисля че е оправдание)?

    3. Някой от администраторите или собствениците на форума мислил ли е да въдвори някакъв ред в него (ако изобщо ги интересува и има такива) ?


    Очаквам някакви адекватни отговори!
    От времето на "Тройната коалиция" , няма никой!
    Освен ако волно или неволно не засегнеш някой!
    Разчита се единствено на западния вятър и южното течение!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Форума умира стабилно.
    Всяка тема след 3тия пост се обръща на спамене.
    Хората се отказаха да пишат и помагат тук, защото няма ред, никой не спазва правилата и на основателите и модераторите им е пре уя, какво става!
    Някой взема кинти от банери и до там се свършва със задълженията му към клуба!
    За да се възроди форума и бледо да заприлича на чъчуждите форуми трябва да се почне със секирата.
    Не може да си модератор и да не си влизал от 5 месеца тука!
    Има хора, които влизат всеки ден и могат да шоемат тая функция!
    Трябва и на форуманса му се добавят елементарни неща, които липсват в момента!

  5. #5
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Банерите съм ги разкарал... иначе за всичко друго сте прави, уви!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Във връзка с хобито ми вече се допитвам в руски форум понеже там всеки се опитва да ти помогне а не да те храни, отзивчиви си на съвети и споделяне на опит.
    Не мога да разбера защо се пускат теми откъде да си купя носачи и колко струват - някой трябва да си направи труда до отиде до плод зеленчука и да си задейства телефона вместо питащия.
    Последната тема за турбинирането навярно отказа колегата да общува с нас можеше просто да му се обясни защо не е оправдано турбинирането на тоя двигател, ако пък толкова настоява можеше да получи съответната информация.Вместо това типично за български форум му обясниха какъв балък е и всеки се стреми да бъде по-оригинален.Поразтърсих се и не щеш ли в пак в руски форум открих информация достатъчно подробна.Не че в немски или друг чужд форум няма такава но не се справям с езика за да не ме обвинят в русофилство.
    Има доста теми които са полезни и поне може да се направят важни, да се обединят в някакъв отделен раздел или нещо такова.Не знам дали е удачно теми там да се пускат след предварително одобрение.Така правят във руския форум обаче там не чакаш 24 часа или кефа на модератора а до 1 час се пръква.Как са се структурирали не знам, но не е нужно да четеш -найсе страници спам за да намериш това което ти трябва.В техническия раздел някой трябва да положи къртовски труд за да го приведе във полезна форма.
    Общи приказки вместо да е място за общуване по различни от болтове и носачи теми се превърна в място за простеене, взе да се пренася и там където не е полезно.Очаквам да се пусне тема и за презервативи и трева.
    Хоби раздела беше направен по моя молба с цел споделяне на странични интереси и се надявам да го опазя от спамене и простеене.Ще искам от модератора да трие всичко което е лигавене и който иска да ми се сърди.Жалко че пиенето е най разпространеното хоби.
    Общо взето форума е пълен кенеф, за това са виновни не само модераторите а и самите ние но си трябва контрол.Нямам представа каква е файдата да си модератор но трябва да се ангажират по някакъв начин да си изпълняват задълженията си редовно и навреме, ако не могат да се откажат и функцията им да се поеме от хора които имат желание и могат да се ангажират.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:58.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Модераторите не са пъдари.

    Тяхната работа би трябвало да бъде основно техническа, като това да не се пише на латиница, с главни букви, да няма явни обиди и ред други неща, които са заложени в правилата.

    За другите и по-важните неща, които цапат форума сме длъжни сами да си помогнем. Модераторите само могат да помогнат затова по-лесно се реализира това.

    Аз мисля, че едно от нещата, които могат до голяма степен да помогнат за спазването на добрия тон във форума е премахването на потребители, които системно обиждат, клеветят или се заяждат.

    Проблем ли е да се създаде рейтингова система за негативен вот?

    Така всеки, който намира действията на потребителя Х за непристойни за форума, ще може да сложи само една отметка в една анкета. А когато даден потребител събере повече от еди колко си черни точки за даден период от време, бива на първо време банван временно, а по-натам ако не си промени поведението и перманентно.
    Last edited by ecotronic; 20-05-2015 at 15:28.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:59.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Считам, че това е правилно.
    Единствената ми препоръка е все пак да се въведат някакви "средностатистически" определения за обида, клевета и заяждане.
    Пиша това, защото хората са различни и приемат тези неща по различен начин.
    Факт е, че във форума има колеги /нищо лично, разбира се/, на които като им каже човек истината и така ги заболява, че почват да изкарват истината като обида, клевета или заяждане.
    Изобщо не е нужно да се дават ясни дефиниции за обида, клевета, заяждане и пр.

    Да допуснем, че 1, 5 или 50 потребителя нямат ясни критерии за тези определения.

    Едва ли и на останалите 500 потребителя мерниците също са им криви.

    А и така да е - и аз да съм единствено правият, а 499 да са кривите, значи аз нямам място във форума.

    Накратко - трябва болшинството от потребителите да могат да подържат къщичката си чиста, вместо да чакат 5 човека да правят това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:59.

  12. #12
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Това няма как да се случи и няма форум, в който да се случва. Без постоянен контрол не става. Вижда се ясно до каква тотална простотия и боза е докаран форумът...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  13. #13
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Преди няколко години форума си беше това, което сега го искаме, ама имаше 'революция', която доведе всичко да е блато. Тази тема също вече я повтаряме и полза няма. Затова аз съм се ограничил в един раздел, но и там понякога става тъпо, но този път не по вина на модераторите. Форумите предполагам загиват заради Фейсбук и подобните. Там си общуваш с приятелите и можеш много лесно да разкараш някой, ако те дразни. Интресно, че другия форум на Григор Hardwarebg няма този проблем с модерацията. Там се раздават банани като по Коледа през соц-а.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #14
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 00:00.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Аз по времената в които форума е бил на друго ниво не съм писал тук. Но забелязвам, че в рамките на година нещата стават по-зле и по-зле .... нямам идея дали по вина на модератори или само потребителите сме си виновни но ще загубим форума.. по-скоро ще се превърне в място за лиготия и убиване на времето. Нищо лично към никой, съгласен съм има хора който са тук от "време оно" та именно тези хора трябва да подтикнат форума към добро. Аз на последък виждам доста малко колеги които помагат на някой, всеки е с лиготията напред и с базиците по адрес на другия. Така не става драги колеги, доста от вас са на моята възраст умножена по две за да ви давам акъл аз, но смятам, че и вие влизате в други форуми ( български имам в предвид, за чуждестранните да не говорим) та там нещата стоят доста по-различно. Не съм аз човека който да решава нещата, но предлагам въпросните модератори които не са влизали с месеци да бъдат отстранени от поста си и на него да застане някой който да обръща внимание на задълженията поети към останалите колеги. Не зная тук как е устроен реда и пирамидата, но според мен трябва за всеки раздел да отговарят по няколко сериозни човека. Един човек няма как да огрее на всякъде (пример за раздела на 156/147/GT- 1 модератор, раздел 166- друг модератор) така лично аз виждам нещата. Та съвета ми е ако трябва с гласуване да изберем няколко сериозни човека които да си вършат работата съвестно. Съгласен съм, че и в момента има модератори които си вършат работата, но явно не са 100% от тях. Колегата който спомена, че раздел " общи приказки" се е превърнал в раздел " пиене и ядене" е напълно прав, приемливо е да има 1-2-3 теми за хора които имат свободно време и им "избиват бушоните" но целия раздел потъва в такива теми там.

    И нещо последно, че стана дълго и се надявам изобщо някой да прочете това което писах, в раздела в който беше обявен календара на КАРБ 2015 ... там fiore е написал, че датата за Италфест 2015 ще бъде уточнена до края на м. Март ... е края на м. Май е искрено се надявам или да е пропуснал или да е забравил да го допълни, или да не е уточнено поради някакви обстоятелства. Това го споменавам понеже последното нещо което си мисля е ... че дори и най-важните хора които организират нещата са забравили за форума и не обновяват нещата. (дано не е последното). Иначе евала на хората който се занимават да ни организират мероприятията!! Някой да не остане с впечатление, че недоволствам.


    П.С: Мир, и без нищо лично към никой, някой ако се познае да не се чувства обиден.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •