Results 1 to 5 of 5

Thread: проблеми с 1.3mjt 75hp Не пали.

  1. #1
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default проблеми с 1.3mjt 75hp Не пали.

    Здравейте.

    Моля за помощ.

    Гранде Пунтото ми е с 1.3 Mjt 75 коня от месец почна да прави проблеми.
    Не винаги пали. Като дам на контакт се чува помпата в резервуара да работи но при двигателя не се чува нищо ( само цъкането на релетата)
    Като извадя буксата на EGR-а и като дам на контакт се чува как се движи навтата и при двигателя, тогава двигателя пали. Като върна буксата на EGR-a и дам контакт почти винаги при двигателя не се чува движение на навта( сякаш клапана на горивната рейка не отваря) и тогава естествено НЕ пали.

    Когато дам контакт и помпата в резервуара не се включи и изчакам 4-5 секунди тя се включва за няколко сек. И тогава двигателя НЕ ПАЛИ( въпросния клапан на горивната рейка при двигателя мисля, че не отваря. Поне така предполагам)

    Пробвах да го почукна леко но няма разлика. Останових, че ако не запали и извадя буксата на ЕГР-а след това двигателя пали.

    Възможно ли е някое реле да не прави хубава връзка и да не отваря въпросния клапан.

    Случи ми се няколко пъти в движение да изгасне и то само ако има големи неравности по пътя. Двигателя гасне и светва check engine лампата. Тогава ако пробвам да запаля НЕ пали. Трябва да размърдам буксите по двигателя или да извадя ЕГР- буксата за да запали.
    Когато всички букси са си по местата след второто палене на двигателя check engine лампата гасне.
    Случи ми се веднъж по време на изпреварване двигателя беше над 3000 оборота и светна лампата. Имаше нормална мощтност до 3000 оборота но над 3000 забиваше, сякаш регулатора на оборотите беше на 3000 и след няколко км каране се оправи.

    Мисля да пробвам да разменя местата на релетата. Еднаквите релета да ги разменя, за да видя дали не е някое от тях.

    С какво да напръскам буксите за да правят по-добър контакт?

    Благодаря.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Най добре го закачи на диагностика,всичко друго е гадаене и мятане на боб.

  3. #3
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Вчера се мъчих докато ми падна батерията на лаптопа. Нямога да си свържа Bluetooth четеца.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  4. #4
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Направих му диагностика и като включа буксата на ЕГР-а и като поработи малко и почва да пада налягането на горивото.

    На малки обороти като работи и налягането се колебае от 300 бара пада на 180-200 за секунда после се вдига и се колебае.
    Като пипна маркучите на горивния филтър се усеща промяната в налягането и леко трептене.

    Копирал съм и Log по време на работа на малки обороти.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  5. #5
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Позиция 183.77 пада налягането и тога двигателя леко прекъсва за момент.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by The_Game; 03-06-2015 at 19:05.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •