Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с лампата на маслото Stilo 1.6 16V

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default Проблем с лампата на маслото Stilo 1.6 16V

    Проблема се изразява в това,че при обороти на празен ход лампата на маслото си светва и то стабилно си свети,при подаване на газ лампата изгасва.Маслото е сменено и е на 200км. също и датчика за маслото е нов,но ефект няма,някой имал ли е подобен казус?Предполагам че проблема е или в коляновия вал или в маслената помпа,но знам ли?Колата иначе работи перфектно,няма чукания и други шумове.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Проблема се изразява в това,че при обороти на празен ход лампата на маслото си светва и то стабилно си свети,при подаване на газ лампата изгасва.Маслото е сменено и е на 200км. също и датчика за маслото е нов,но ефект няма,някой имал ли е подобен казус?Предполагам че проблема е или в коляновия вал или в маслената помпа,но знам ли?Колата иначе работи перфектно,няма чукания и други шумове.
    С Браво 1.6 16 при загряване на маслото налягането почваше да припада. Лагерите бяха перфектни, сменена маслена помпа с неква куче марка нова, изкара месец и пак почна да присветва, по-натам му изгубих дирите незная какво стана. Предполгам с оргинална нова (по спомен около 300лв.) мисля нема да има яд
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Значи да се насоча към маслената помпа,иначе знам ли дали да му налея 10W60.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Значи да се насоча към маслената помпа,иначе знам ли дали да му налея 10W60.
    Сменено е маслото и филтъра преди интервенциите. Значи така и така ще сваляте картера мое метнеш по едно око на лагерите и ако са ок( подозирам че ще са се насочи към помпата. Преди това замерете налягане де да видим ко става, ноооо позадръж да стопли маслото както си трябва.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ок.Ще пиша за развитието на проблема.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Днес сменихме маслената помпа,но проблема остава.След като загрее хубаво малото лампата светва на обороти на празен ход,лагерите са перфектни нямат следи от износване по тях.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Днес сменихме маслената помпа,но проблема остава.След като загрее хубаво малото лампата светва на обороти на празен ход,лагерите са перфектни нямат следи от износване по тях.
    С чисто нова оргинална ли Боби. Налягане мерихте ли? Датчика как е проверихте ли го?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Да с чисто нова,оригинална уж,датчика го сменихме заедно със смяната на маслото,тоест преди 200км.Мерихме налягането когато маслото е позагряло достатъчно и точно тогава налягането пада,така е и със старата помпа,така е и с новата.Знам ли утре си мисля да взема някоя втора ръка за проба или проблема е в коляновия вал,но наистина ще е странно лагерите направо светят.
    Между другото маслото е 10W40,знам ли и аз какво да правя,да му налея едно 10W60,но едвали това ще реши казуса.

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    А цедката я чистихте преполагам?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    На старата помпа цедката беше чиста,так че не е в това проблема,сега на новата помпа чедката си беше светулка.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Днес сложих за проба друг датчик,оригинален и о чудо проблем няма,скъсах я от юркане и работи перфектно и лампата не свети на обороти.За пореден път се убеждавам какви ментета се продават по магазините за авточасти и заради едни 8-10лв щях да се вкарам в приключение.Само за сведение при загряло добре масло на обороти на празен ход държи налягане 0.8-0.9 при замерване.

  12. #12

    Default

    Aз ви писах във FIAT форума но не слушате.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •