Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Грешка C1276 - ABS Solenoid - АР147

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Случва се, когато дефектира краен транзистор да повреди и схемата, която го управлява.
    Възможно е това да се е получило и при теб.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    На там отива работата Тези дни ще пусна тема за централата която ще търся. Благодаря на всички, които се включиха. Най-вече на ecotronic за отделеното време!! Ще пиша като звема друга централа дали са се оправили нещата.

    П.С. От всякаква 147-ца ли стават централите с датчика отзад за ВДЦ-то??
    Last edited by zombiran; 30-05-2015 at 17:48.

  3. #18

    Default

    Колеги, не знам при вас как е, но по своенравна кола от моята в този форум не знам дали има. Тоя АБС тези дни просто ме побърква и изумява. Както днес!!

    Днес сутринта се качвам в колата и нито АБС-а светна, нито ВДЦ и ръчната. Нямаше помен от грешките, които се появяваха при всяко палене. Покарах я 20-тина км. с 2-3 изгасяния, грешка не се появи. Последно което съм пипал по нея, беше запояване на транзисторите (MOS FET) на централата, които при сглобяването не елиминираха грешката. 2-3 дена след това (днеска), без да я пипам и да правя каквото и да е било по нея, грешките изчезнаха от само себе си. Мислех, че за толкова време я познавам вече тази кола, но уви не е така. При тази кола явно всяка грешка е = на лоша връзка (контакт)

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    ABS-ът реално работи ли?

    Доколкото знам при проблем с релето за подгрева и визуализиране на грешка, след отстраняването на проблема трябва да минат няколко успешни разпознавания на въпросния модул при палене от страна на ECU - то за да не визуализира то повече въпросната грешка.

    Възможно е и при ABS централата да има подобно нещо, ако все пак не се касае за лоши ел връзки, които ту се проявяват, ту не.
    Last edited by ecotronic; 02-06-2015 at 11:37.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Ами не съм го тествал, след малко като отивам за работа ще гледам да включа системите, да ги пробвам. Ще пиша после какво е положението Дано е както предполагаш, да е искало няколко старта да разпознае модула.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това е само едно предположение, което може в случая изобщо да не е вярно. Ако появата на грешката се влияе от околна температура, влага, вибрации..........по-вероятно е да се дължи на лоша ел. връзка в централата или на студена спойка по самата платка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Всички системи работят както трябва, ABS,VDC,ASR. Странно, но факт. Дано скоро нямам проблеми в тая област, че то не остана на кое вече

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •