Results 1 to 13 of 13

Thread: 147 Bose AUX кабел

  1. #1
    Младши алфист dastmo's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Варна
    Age
    30
    Posts
    20

    Question 147 Bose AUX кабел

    Здравейте!

    Тъй като наскоро си взех втора ръка 147 с Bose озвучение, имам една питанка. Колата я взех с вече прекаран AUX кабел (включен на мястото на CD Changer-а, до колкото разбрах). Обаче не мога да накарам проклетото нещо да работи. Най-големият ми успех беше като включвам радиото да цъкна два пъти много бързо Source бутона, за да го накарам да мине на CD changer. Получи ми се само веднъж, обаче. А след като е включено радиото, нямам опцията да сменя на changer-а. Само CD и Tuner.

    Като извадих радиото, видях, че има и Data In/Out пинове, точно до тези за чейнджъра. Та, големият въпрос е - как да накарам проклетия AUX кабел да работи?!

  2. #2
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Моя лично е направен по следния начин: Имам копче с позиция 0 и 1 (изкарано заедно с AUXа). Когато избера 0, при пускане на CDто, ще се стартира да чете само CD. Когато избера 1, при пускане, тръгва само CD changer. Явно двете едновременно не могат да работят. Някой по запознат сигурно ще ти даде повече инфо.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  3. #3
    Младши алфист dastmo's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Варна
    Age
    30
    Posts
    20

    Default

    Принципно, гледах, че трябва да се смени от CD на CD changer, ако го имаш (аз нямам и там ми е вързан AUX-а) в упътването на колата (да, то там стигнах). Само че не ми излиза опцията за CD Changer, както уточних. За момента си карам на 101.5 FM, пък ще видим.
    Alfa Romeo 147, 1.6TS, 120кс, 2002
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 150кс, 2004

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    И аз си монтирах AUX през входа за cd chaenger-а но единствения начин по които успявам да го пусна е като го включвам заедно с бутона ON задържам и бутона SRC.
    Някой ако знае начин докато радиото е пуснато да се смени на AUX или направо да се включва на AUX ще е много полезно ...


    п.с Имаше в схемата един мост на буксата които уж съм направил но няма ефект от него...

    П.П.С: Аз си открих грешката, когато остана свободен ще я коригирам, сгрешил съм пинчето на моста. Ето схемата за тези който искат да си направят мостчето.

    Last edited by NoFeArr; 02-06-2015 at 19:40.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  5. #5
    Младши алфист dastmo's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Варна
    Age
    30
    Posts
    20

    Default

    AUX-а ми е включен където трябва, значи, ама ми трябва и мост межу Data-In и Data-Out, до колкото разбирам от схемата. Прав ли съм?

    А тва със задържането не ми се получи... но го пробвах само веднъж. Трябва да видя дали няма да стане.
    Alfa Romeo 147, 1.6TS, 120кс, 2002
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 150кс, 2004

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Да трябва да се направи мост между Data in и Data out.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Сложих моста на правилните пинове, както е по схемата и AUX-а си работи без проблем. Сменя се от SRC бутона и изписва CHANGER.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  8. #8
    Младши алфист dastmo's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Варна
    Age
    30
    Posts
    20

    Default

    Благодаря за информацията. Ще трябва и аз да го направя този бърз фикс скоро.
    Alfa Romeo 147, 1.6TS, 120кс, 2002
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 150кс, 2004

  9. #9
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    колеги едно може би малко тъпо въпросче:
    - срязах един 3,5 стерео кабел, но как да разбера кой от кабелите кой е. Има 3 кабелчета- зелен червен и кафяв. Моля за малко помощ ако е възможно.

    Благодаря предварително
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Взимаш мултицета, включваш го на прозвъняване, допираш едната сонда до някоя от 3те зони на жака, а с другата сонда допираш забелените жички, където прозвъни там ти е тази жичка, това в дъното на жака ти е масата, а напред към върха са ляв и десен канал.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  11. #11
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Взимаш мултицета, включваш го на прозвъняване, допираш едната сонда до някоя от 3те зони на жака, а с другата сонда допираш забелените жички, където прозвъни там ти е тази жичка, това в дъното на жака ти е масата, а напред към върха са ляв и десен канал.
    Благодаря, колега, ще пробвам
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Пазарджик
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by t0shet000 View Post
    Благодаря, колега, ще пробвам
    Здравейте днес пробвах да направя въпросния кабел по описания по горе начин. Прочетох и почти всички теми по въпроса но не успявам да накарам да се включи чейнджър функцията постоянно се изпива NO CD . Пробвах и с натискане на SRs бутона при пускане изключване но без промяна. Колата е 147 2,0 тс 2001 г с навигацията . ТА въпроса ми е къде може да греша , може ли проблема да е в радиото . Кабела е направен по точния начин със сигорност благодаря на отзовалите се

  13. #13

    Default

    Колега грешката ти е , че не си сложил един сиди диск в сидито затова не се стартира чейнджъра. Сложи диск който ще си стои там постоянно и пробвай същата процедура

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •