Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: няма спирачки 156

  1. #1
    започва да се пристрастява aligator89's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Posts
    65

    Default няма спирачки 156

    Здравейте! Преди няколко дена ми отказаха спирачките. При натискане на спирачките се чу нещо и потъна педала. Маркучите са здрави, нивото на спирачната течност си е както си беше накладки апарати всичко е нормално няма нищо видимо. Като натискам сега спирачките се чува някакво фъшкане все едно изпуска въздух и яко триене се чува отпред отляво, по таблото нищо не свети.Симптом на какво е това ? Благодаря
    156 2.4 JTD 136hp

  2. #2

    Default

    Мембрана на сервоусилвател. Или маркуча.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    От гръмнала мембрана педала няма да потъне а ще стане като на Зил. По-скоро се е предала спирачната помпа
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4

    Default

    Няма.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    започва да се пристрастява aligator89's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Posts
    65

    Default

    Утре съм при Иво (pininfarina) ще видим какво е
    156 2.4 JTD 136hp

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз да използвам темата да попитам, два три пъти ми се случва натискам спирачката по рязко, ABS се включва и в същия момент ако уцеля и дупка или някаква неравност докато педала е натиснат,педала пропада.Това се случва само в дадената ситуация.Нормално ли е или нещо е тръгнало.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На мен не ми се е случвало такова нещо. Колкото повече дадено колело губи сцепление, както и когато пропадне в дупка, толкова по-силно ABS-ът ме "рита".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз да използвам темата да попитам, два три пъти ми се случва натискам спирачката по рязко, ABS се включва и в същия момент ако уцеля и дупка или някаква неравност докато педала е натиснат,педала пропада.Това се случва само в дадената ситуация.Нормално ли е или нещо е тръгнало.
    Не трябва да пропада никога, може да си остане там и да се пребиеш, а когато минаваш през дупки никога не натискай педала, веднага си вдигай крака защото разбиваш спирачната система.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Като ти отнемат предимство последното за което мисля е дали има дупка на асфалта.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    започва да се пристрастява aligator89's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Posts
    65

    Default

    оказа се паднала накладка отпред отляво всичко друго си е здраво
    156 2.4 JTD 136hp

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Originally Posted by dimitar_vd62
    Аз да използвам темата да попитам, два три пъти ми се случва натискам спирачката по рязко, ABS се включва и в същия момент ако уцеля и дупка или някаква неравност докато педала е натиснат,педала пропада.Това се случва само в дадената ситуация.Нормално ли е или нещо е тръгнало.

    В отговор на Dimitar_vd62:
    При такава ситуация трябва да се активира ABS-а, и колкото и да натискаш педала спирачното усилие не се увеличава, а педала на спирачката може леко да пропада, докато не отпуснеш педала на спирачката малко и отново не го натиснеш.
    Когато си натиснал спирачката и колелата са почти пред блокиране, а някое от колелата влезне в дупка (може и камък да удариш, или през бабунка да минеш - се тая), налягането в спирачната система излиза ивън граничните стойности и сработват клапанчетата на ABS, за това и педала на спирачката леко пропада и започва да рита. В подобна ситуация имаш чувството, че колата не спира. Това е сценария на колите оборудвани само със ситема ABS. Ако има EBD, VDC и други подобни екстри е друг сцанария.
    Last edited by Nikosaul; 04-06-2015 at 11:46.

  12. #12
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by aligator89 View Post
    оказа се паднала накладка отпред отляво всичко друго си е здраво
    Проблема със стъргането се вижда на едната снима а с мекия педал на втората
    Проблем със сервото няма!

    p.s. слагам поста тъй като се отвори някаква тема с проблеми след това е добре да се върне обратна информация за да е от полза и на други.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_2159.jpg   DSC_2157.jpg  
    Last edited by pininfarina; 04-06-2015 at 16:36.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Nikosaul View Post
    Originally Posted by dimitar_vd62
    Аз да използвам темата да попитам, два три пъти ми се случва натискам спирачката по рязко, ABS се включва и в същия момент ако уцеля и дупка или някаква неравност докато педала е натиснат,педала пропада.Това се случва само в дадената ситуация.Нормално ли е или нещо е тръгнало.

    В отговор на Dimitar_vd62:
    При такава ситуация трябва да се активира ABS-а, и колкото и да натискаш педала спирачното усилие не се увеличава, а педала на спирачката може леко да пропада, докато не отпуснеш педала на спирачката малко и отново не го натиснеш.
    Когато си натиснал спирачката и колелата са почти пред блокиране, а някое от колелата влезне в дупка (може и камък да удариш, или през бабунка да минеш - се тая), налягането в спирачната система излиза ивън граничните стойности и сработват клапанчетата на ABS, за това и педала на спирачката леко пропада и започва да рита. В подобна ситуация имаш чувството, че колата не спира. Това е сценария на колите оборудвани само със ситема ABS. Ако има EBD, VDC и други подобни екстри е друг сцанария.
    Мерси, значи са си ОК нещата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мерси, значи са си ОК нещата.
    твоя рита ли или само пропада?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15

    Default

    Колега aligator89, можеш да закараш колата в сервиз и да ти я оправят. Тук във форума се изразяват предположения, проблемът е твой, разбира се и ти си преценяваш. Но според мен, когато става дума за най-важният елемент в колата, пряко касаещ безопасността компромиси не трябва да се правят. Ти си прецени.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •