Results 1 to 4 of 4

Thread: Размер дюзи

  1. #1
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default Размер дюзи

    Здравейте,
    имам няколко питанки...
    ГИ Бигас, тестовата програма показва /снимката е примерна/, че размера на инжекторите е на границата между малки и коректни. Възможно ли е това да е причина за спъването на колата във големи натоварвания ?
    Тези инжектори могат ли да се разпробиват или да се търсят оригиналните дюзи за рейката?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails BIGAS.jpg   дюзи.jpg  
    Last edited by svetlastf; 02-06-2015 at 10:14. Reason: .

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    ами по принцип се смята мощността на мотора и се разпробиват на точните мм. ако кажеш колко коня ти е мотора може да се сметне

  3. #3
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    156 1,8 - 144 кончета е била на младини. Вчера премерих дюзите - 2мм са. Мисля да пробвам с 2.5 мм ( следващия стандартен размер е 3мм, разбрах, че не се разпробива този модел ), стига да намеря дюзи без добавена стойност за труд.... И без това една профилактика и калибрация на рейката ще и дойде добре. Навъртя към 80 к... То може и буталца нови да иска
    ПП Не че не върви колцата, но семейството разрасна и килограмите около него също.Взе да се усеща спъването в големите натоварвания по магистралата. Вчера и смених филтъра преди рейката. Има подобрение, но мисля, че и още може...
    Last edited by svetlastf; 05-06-2015 at 08:29. Reason: ,
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #4
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Да си довърша темата.
    Реших да проверя лично съмненията си.
    Намерих оригинални дюзи 2 ръка с отвор 2.5мм. В официалния представител нямали 2,5 , само 2 и 3 мм...... Направих си стенд с микрометър за калибриране на дюзите. Сложих моята рейка и изненада.... Две по две с еднакви разстояния, обаче едното 2 пъти повече от другото... Средно аритметично и това което четох в нета и си реших на какво разстояние да калибриран новите дюзи. Развих старите , измих рейката и сложих новите. Малко реглаж-станаха абсолютно еднакви. Айде в колата и да видим какво показва програмката.
    Чудесно, чудесно - маркера се премести в другия край на нормални , преди началото на големи инжектори.
    Я за проба една стандартна таблица за колцата от пакета на програмата - ми тя за мен писана... Айде малко газ спирачки - точно там където преди забиваше сега се отпушва като самолет...
    Единственото за което съжалявам, че не го направих това по-рано.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •