Results 1 to 9 of 9

Thread: Да се похваля и аз :)

  1. #1

    Default Да се похваля и аз :)

    Здравейте колеги от доста време следя форма и най-вече раздела за АР159.Най-накрая успях да сбъдна една моя мечта,а именно да си взема 159-ка 1.9мултиджет. Колата има някой малки забележки,които щ бъдат отстранени в идните дни.Имам само едно малко притеснение след обслужването разбрах,че колата е с премахнати вихрови клапи,ЕГР клапана и катаизатора са софтуерно отстранени.Тъй като има и друг италиански автомобил имам лека база за сравнение,колата е Фиат Стило 1.9ЖТД.Забелязвам голяма разлика при двете коли при тръгване остовно,Алфата е някак си по-мудна на 1 и 2 предавки е понякога имам чувството че подавам газ и нищо не се случва 2-3 секунди докато не се вдигнат оборотите и не се включи турбото.Ще съм много благодарен ако ми да дене някакви насоки.
    Благодаря предварително.
    ПС:Живея близо до Пловдив ако е от значение
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0011.jpg   DSC_0012.jpg  

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    А нова карта на двигателя правена ли е след свичките неща дето си упоменал,би трябвало тези дето са махнали вихровите клапи,ЕГР-а и ДПФ-а да са свършили и тая работа.Друго което се сещам и не е без значение че Стилото е по леко с 200+ килограма от 159-та.Иначе с този мотор 159-та си върви и то доста.

    ---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

    Гледай и аз какъв съм.Честито за придобивката колега,много да те слуша белисимата.

  3. #3
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Честита придобивка !
    Да дойдеш на срещата в неделя.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #4
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    А нова карта на двигателя правена ли е след свичките неща дето си упоменал,би трябвало тези дето са махнали вихровите клапи,ЕГР-а и ДПФ-а да са свършили и тая работа.Друго което се сещам и не е без значение че Стилото е по леко с 200+ килограма от 159-та.Иначе с този мотор 159-та си върви и то доста.

    ---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

    Гледай и аз какъв съм.Честито за придобивката колега,много да те слуша белисимата.
    Да допълня Боби и конкретно за 1-ва и 2-ра предавка - Опелската кутия е малко зле в некои отношения. Иначе честито за колата, хиляди безаварийни ти пожелавам и много усмивки и емоции с нея

    П.п. иии да почерпиш ей
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Честито колега! Много безаварйни километри и само положителни емоции за новата придобвика. Не се стряскай от факта, че колата е доста мудна на 1-ва и 2-ра предавка ( да не кажа, че 1-ва направи си я няма). Напълно нормално е, предвид факта, че колата е 1 600 кг. Доста тежичка е при потегляне, но върви доволно над 3000 оборота.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Честито колега ! много безаварийни и само кефф при карането
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #7
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Честито! Само безаварийни километри с новата машина!

  8. #8
    започва да се пристрастява berettapx4's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    36

    Default

    Честито колега и безаварийна.От преди 5 дни и аз съм собственик на 159,1.9/16V-2008.Вчера я взех от Лисан,където я бях оставил за обслужване и тръгнах извън София.Та в началото на магистрала Тракия,я понастъпих и светна чека,изписа "провери двигателя" и спря да върви,все едно няма турбо,давам газ,а тя едвам набира.Спрях,загасих двигателя,запалих пак и си тръгна,както трябва.Като я настъпих и мина 3000 оборота,същото и така до Широка лъка.Днес си тръгнах и като запалих,чека не светеше.Вървеше си нормално,но несмеех да я настъпвам рязко,като набира бавно проблеми няма,но настъпя ли я рязко,чека светва.По магистралата карах с 180-200,проблеми никакви,но като влязох в София и я "изръчках",пак светна,с тази разлика,че продължи да си върви нормално.Утре отивам при Лисан,дано да не е нещо сериозно.Колата е автоматик.
    Alfa Rome 159 1.9 JTDm-2008

  9. #9
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by berettapx4 View Post
    Честито колега и безаварийна.От преди 5 дни и аз съм собственик на 159,1.9/16V-2008.Вчера я взех от Лисан,където я бях оставил за обслужване и тръгнах извън София.Та в началото на магистрала Тракия,я понастъпих и светна чека,изписа "провери двигателя" и спря да върви,все едно няма турбо,давам газ,а тя едвам набира.Спрях,загасих двигателя,запалих пак и си тръгна,както трябва.Като я настъпих и мина 3000 оборота,същото и така до Широка лъка.Днес си тръгнах и като запалих,чека не светеше.Вървеше си нормално,но несмеех да я настъпвам рязко,като набира бавно проблеми няма,но настъпя ли я рязко,чека светва.По магистралата карах с 180-200,проблеми никакви,но като влязох в София и я "изръчках",пак светна,с тази разлика,че продължи да си върви нормално.Утре отивам при Лисан,дано да не е нещо сериозно.Колата е автоматик.
    Питай в раздела на 59 да не успамваме темата на колегата.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •