Results 1 to 15 of 15

Thread: Съвместимост на скоростни кутии 147/156

  1. #1

    Default Съвместимост на скоростни кутии 147/156

    Колеги скоростните кутии на 156 1.8 и 147 2.0 съвместими ли са?
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  2. #2

    Default

    Никой ли не е чувал нищо по този въпрос колеги?
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От гледна точка взаимозаменяемост (присъединителни размери и т.н) не знам, въпреки, че в документацията E-learn двете кутии ги дават с еднакви кодови наименовения.

    От гледна точка на преводни числа имат минимална разлика само при 5 - та предавка. Тази при 147 е съвсем малко по-бърза.
    Last edited by ecotronic; 05-06-2015 at 21:47.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    съединителите действат различно,другото трябва да пасне
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    съединителите действат различно,другото трябва да пасне
    До колкото знам 147-та ми е с обикновен съединител а не с демфер.При 1.8 156 как е положението? Какво имаш впредвит с това,че двйстват различно?
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  6. #6
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    механизма на съединителя,долна помпа моята е с лагер помпа при 156 мисля е с външно бутало и аксиален лагер,но мисля че има и 147ци с аксиални лагери
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #7

    Default

    Това дали е с лагер помпа може да се види и отгоре предполагам?Ако няма помпа върху скоростите то значи е с лагер помпа ?
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  8. #8
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    да вижда се,при лагер-помпата влиза един маркуч към съединителя
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #9

    Default

    Ок.Колега.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    156-ци има и с двата модела кутии, с външна помпа и с лагер помпа, наблюденията ми са за 1,8 и 2,0 моторите. На теория са еднакви, няма нищо невъзможно което да се преправи с минимална намеса, зависи от майстора ти. Ако ще си я правиш сам би било добре да намериш същата. Каква е причината за смяната?
    Доколкото се сещам на 1,8 бяха малко по-къси скоростите, т.е. ако ще се слага кутия от 1.8 на 2.0 мотор ще се развърта по-бързо за сметка на максималната скорост, съответно и обратно.
    Преди години имаще тема за кутий с предавателни числа, взаимозаменяеми и т.н., но ме мързи да я търся в момента, че с телефона е леко неудобно и тегаво.
    Last edited by mirchozo; 07-06-2015 at 16:55.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11

    Default

    И моите и тези от 156-та са със лагер помпа.Обмислям смяната защото усещам някаво тупкане при натискане на съединителя и при отпускане и то не всеки път.Като я оставя на 5-та на място и я бутна напред,назад е нормално да се чуе някакво чакане при всички коли.Но при моята е доста осезаемо и изразено което ме навежда на мисълта че може да е проблем с дифа.Но пък от друга гледна точка си мисля,че може да е и от съединителната група въпреки,че нямам проблем с превключването на скоростите от както смених маслото иначе преди това ми затягаше лоста при включване на 3-та и 4-та.Относно скоростите от 1.8 156 ако са по къси обмислям да сложа 5-та скорост от моята скоростна на 1.8-та но ме притеснява,че заради различното износване може да шуми или вие.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Писах вече по-напред, че само 5-та е по-къса при 156 и то със съвсем малко. При останалите предавки разлика в преводните числа няма.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Писах вече по-напред, че само 5-та е по-къса при 156 и то със съвсем малко. При останалите предавки разлика в преводните числа няма.
    Именно заради това обмислям да монрирам 5-та от моята.Пък и това е свързано с най малко разглобяване ако не се лъжа.Мисля че само с сваляне на капака и подмяна на зъбното за пета.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  14. #14
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Има разлика в накрайниците на жилата за скоростите и в избирача на скоростите и планката , където се закачат жилата на кутията. Жила от 147 не могат да се закачат на кутия на 156 и обратното. С две думи ако сменяш кутията трябва да свалиш от старата планката , избирача и тежестта и да ги прехвърлиш на новата кутия.Захващането е същото и пасва 1 към 1. Иначе конструктивно са еднакви.
    Естествено предавателните числа не са.И двете са с лагер помпа.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Има разлика в накрайниците на жилата за скоростите и в избирача на скоростите и планката , където се закачат жилата на кутията. Жила от 147 не могат да се закачат на кутия на 156 и обратното. С две думи ако сменяш кутията трябва да свалиш от старата планката , избирача и тежестта и да ги прехвърлиш на новата кутия.Захващането е същото и пасва 1 към 1. Иначе конструктивно са еднакви.
    Естествено предавателните числа не са.И двете са с лагер помпа.
    Много добро инфо колега.Благодаря.Някой по запознат да каже подмяната на 5-та скорост дали ще се размине само махане на капака на скоростите или трябва да разцепя скоростите.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •