Results 1 to 15 of 30

Thread: Alfa romeo 159 2.2JTS на газ

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default Alfa romeo 159 2.2JTS на газ

    Здравейте колеги! Интересно ми е дали някой от вас кара Alfa romeo 159 с двигател 2.2JTS на газ и какъв разход ви дава колата? Имате ли проблеми с това, че е на газ?

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Здравейте колеги! Интересно ми е дали някой от вас кара Alfa romeo 159 с двигател 2.2JTS на газ и какъв разход ви дава колата? Имате ли проблеми с това, че е на газ?
    Аз от краи време знам че jts и газова не се имат много много. Има разни начини ама маи се забравя за карането на бензин и тн! Може вече да има и читави системи за тая кола ама аз лично несъм наясно има ли няма ли...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    На последния семинар в София /преди около 2 седмици/ на най-големия производител в Италия на електроника за газови системи, зададох въпрос за Алфа JTS моторите на лектора /който явно не беше "книжен плъх"/- Защо аджеба не фигурират тези коли в списъка за конвертиране?
    Отговора на човека беше, че самите производители на агрегати в Алфа Ромео смятат за калпави двигателите от първото поколение - 156, 159 и затова имат само опити, но не и готов продукт.
    Същата е схемата и при БМВ и Нисан. Използваните от тях "пиезо дюзи" са си боклук /по-принцип като технология/и отиват в небитието вече.
    Сега са почти готови с разработките си за новото поколение- Жулиета, Брера и.т.н. където проблемите с газоразпределителния механизъм, клапани дюзи и.т.н. са изчистени.
    Та...понеже въпросното фирма контактува директно с производителите на автомобили и работи с тяхната техническата документация, след което прави тестови коли които се карат стотици хиляди километри и се следят както от тях така и от производителя, после вади сертификати и одобрения за няколко континента и чак тогава пуска на пазара продукт, мисля, че може да им се вярва.
    Засега най- добре /каза той/ се държат автомобилите от ВАГ групата, затова има най-много в списъка.

    Не казвам, че няма готови продукти и за някой модели Алфа 159.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото разбирам проблемите с газифицирането на бензинов мотор с директно впръскване в известен смисъл са сходни с тези при газифицирането на дизелов мотор.
    Т.е - технически е възможно но не е добър вариант за потребителя.

    И ако при дизеловите мотори този проблем е неразрешим, то при бензиновите все пак е.

    За целта обаче са нужни доста експерименти най-вече с дюзи, които работят еднакво добре и с газ и с бензин.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не е точно така защото при дизела се добавя газ за да се подобри изгарянето и стойността на разходите за км. пробег и нищо не се спира да не работи, докато при JTS моторите трябва да се спрат инжекторите и в същото време да се запазят функциониращи след това. Това съответно води до много писане на специализиран софтуер, фърмуер и проби за всеки автомобилен компютър поотделно.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7

    Default

    Здравей,
    Аз имам такава на газ

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by blagomir View Post
    Здравей,
    Аз имам такава на газ
    Дай подробности, ако обичаш

  9. #9

    Default

    Подробности- имам 159 JTS с газова уредба.
    Мисля че е първата алфа 159 директно впръскване с газова уредба.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by blagomir View Post
    Подробности- имам 159 JTS с газова уредба.
    Мисля че е първата алфа 159 директно впръскване с газова уредба.
    Добре де, къде си я сложил, каква марка е, на какъв принцип работи

  11. #11

    Default

    Първо да чуем какъв е двигателя 2.2 или друг двигател е?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •