Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Alfa romeo 159 2.2JTS на газ

  1. #1
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default Alfa romeo 159 2.2JTS на газ

    Здравейте колеги! Интересно ми е дали някой от вас кара Alfa romeo 159 с двигател 2.2JTS на газ и какъв разход ви дава колата? Имате ли проблеми с това, че е на газ?

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Здравейте колеги! Интересно ми е дали някой от вас кара Alfa romeo 159 с двигател 2.2JTS на газ и какъв разход ви дава колата? Имате ли проблеми с това, че е на газ?
    Аз от краи време знам че jts и газова не се имат много много. Има разни начини ама маи се забравя за карането на бензин и тн! Може вече да има и читави системи за тая кола ама аз лично несъм наясно има ли няма ли...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    На последния семинар в София /преди около 2 седмици/ на най-големия производител в Италия на електроника за газови системи, зададох въпрос за Алфа JTS моторите на лектора /който явно не беше "книжен плъх"/- Защо аджеба не фигурират тези коли в списъка за конвертиране?
    Отговора на човека беше, че самите производители на агрегати в Алфа Ромео смятат за калпави двигателите от първото поколение - 156, 159 и затова имат само опити, но не и готов продукт.
    Същата е схемата и при БМВ и Нисан. Използваните от тях "пиезо дюзи" са си боклук /по-принцип като технология/и отиват в небитието вече.
    Сега са почти готови с разработките си за новото поколение- Жулиета, Брера и.т.н. където проблемите с газоразпределителния механизъм, клапани дюзи и.т.н. са изчистени.
    Та...понеже въпросното фирма контактува директно с производителите на автомобили и работи с тяхната техническата документация, след което прави тестови коли които се карат стотици хиляди километри и се следят както от тях така и от производителя, после вади сертификати и одобрения за няколко континента и чак тогава пуска на пазара продукт, мисля, че може да им се вярва.
    Засега най- добре /каза той/ се държат автомобилите от ВАГ групата, затова има най-много в списъка.

    Не казвам, че няма готови продукти и за някой модели Алфа 159.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Доколкото разбирам проблемите с газифицирането на бензинов мотор с директно впръскване в известен смисъл са сходни с тези при газифицирането на дизелов мотор.
    Т.е - технически е възможно но не е добър вариант за потребителя.

    И ако при дизеловите мотори този проблем е неразрешим, то при бензиновите все пак е.

    За целта обаче са нужни доста експерименти най-вече с дюзи, които работят еднакво добре и с газ и с бензин.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не е точно така защото при дизела се добавя газ за да се подобри изгарянето и стойността на разходите за км. пробег и нищо не се спира да не работи, докато при JTS моторите трябва да се спрат инжекторите и в същото време да се запазят функциониращи след това. Това съответно води до много писане на специализиран софтуер, фърмуер и проби за всеки автомобилен компютър поотделно.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Като правих аналогия с газифициране на дизелов мотор имах впредвид газифициране на JTS като се ползва газово впръскване в колектора (примерно класически ГИ или LPI) но бензиновите дюзи правят по едно впръскване на определен брой (не знам колко точно) газови впръсквания за да не запекат.
    Икономическият ефект е някакъв, но е далеч от този при директното впръскване на газ в горивната камера.
    Last edited by ecotronic; 06-06-2015 at 22:15.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Разбрах, но така или иначе този начин за конвертиране на тези двигатели е компромис и намаляване на разходите. Работата на тези хора е да предоставят компетентни готови горивни карти за съответните автомобили съгласувани с производителите, а не да се учи всеки над колата ти. Доколкото знам си достатъчно в час и може би си чувал за разработки при които изобщо няма стандартните елементи на познатите ни уредби. Системата е толкова опростена, че няма накъде. Използва допълнителен резервоар за газ и контролен блок за превключване на горивата. Реално ползва същата помпа за високо налягане и инжектори които са си монтирани на автомобила. За да има достатъчно налягане за стартирането директно на газ системата активира помпата при отваряне на шофьорската врата. Реално погледнато за да работи JTS-а трябва достатъчно налягане и охлаждане на инжекторите. Така ги има и двете.
    Общо взето мисля, че това е бъдещето-директно впръскване на течна газ.
    Last edited by robygas; 07-06-2015 at 01:19.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Абсолютно съм съгласен с теб.
    Аз никога не бих се и замислил да прилагам решение, което хем ще е сложно, хем ще е далеч от ефекта, който би могъл да се постигне.
    Силно се надявам в близко бъдеще да се радваме на кардиналното решение по отношение на газифицирането на бензиновите мотори с директно впръскване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Здравей,
    Аз имам такава на газ

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by blagomir View Post
    Здравей,
    Аз имам такава на газ
    Дай подробности, ако обичаш

  12. #12

    Default

    Подробности- имам 159 JTS с газова уредба.
    Мисля че е първата алфа 159 директно впръскване с газова уредба.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by blagomir View Post
    Подробности- имам 159 JTS с газова уредба.
    Мисля че е първата алфа 159 директно впръскване с газова уредба.
    Добре де, къде си я сложил, каква марка е, на какъв принцип работи

  14. #14

    Default

    Първо да чуем какъв е двигателя 2.2 или друг двигател е?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15

    Default

    Двигателя е 2.2 директ. Моята е първата с газова уреда. До преди седмица всички говореха че не става, да ама стана. Газовата е на Gasitaly

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •