Results 1 to 13 of 13

Thread: Още един интересен проблем

  1. #1

    Default Още един интересен проблем

    Колеги, появи се интересен проблем с абс-а. Паля колата, тръгвам и след 4-5 мин ми светват лампите за абс и другата и ми изчезва абс-а. Вчера прибирайки се от работа, ми светнха, а заедно с тях ми светна и една оранжева лампа с ключ и пишеше code. Имобилайзер предполагам. След като згася колата и запаля пак, имам абс и след 4-5 мин същта работа, светват лампите и изчезва абс - а. За щастие втори път кода не е светвал.
    С МЕС-а и елм327 можеше ли да се чете абс, или само еърбега се четеше? Какво да търся и гледам по колата? Преди една седмица ми сменяваха полуоскта , но проблема е от вчера, не вярвам да е прецакал нещо майстора. Давайте идеи моля ви

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Като светнат ламбите спира ли да отчита километража?
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Като светнат ламбите спира ли да отчита километража?
    Не , гледах специално за това. И оборотомера, и километража си работят

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Какво ще рече и другата лампа - АСР ?
    Най вероятно е от смяната на полуоската,
    търси проблема там по датчика на АБС-а.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Или не добре поставен/наместен кабел на датчика на абс около вилицата.
    При мен за щастие го хванах на време и се оказа ,
    че въпростния кабел опира у вътрешната част на джанта и с времето се протъркало.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Или не добре поставен/наместен кабел на датчика на абс около вилицата.
    При мен за щастие го хванах на време и се оказа ,
    че въпростния кабел опира у вътрешната част на джанта и с времето се протъркало.
    Датчика няма как да не го наместиш, той си влиза в дупката и се стяга с болче. По-скоро буксата му или проблем с кабела, също и дефектирал датчик. Закачаш и гледаш кой е, после търсиш решение. Аср също светва защото компа и отчита некоректни стойности от датчика, съответно ако абс системата беше ок щеше да прави корекции по горивото. Двете системи взимат сигнал от датчиците на абс.
    "Кода" е бил съвпадение, няма отношение по системите за сигурност. За всеки случай провери акумулаторния отсег.
    МЕС може да чете комп, еърбег, абс, но аз се вързвам с ваг кабел. С елм не съм пробвал, ако има бутон за смяна на пиновете трябва да стане. 1 3 и 7 са пиновете които ти трябват.
    Last edited by mirchozo; 08-06-2015 at 22:06.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7

    Default

    Провери стоповете дали ти светят без да натискаш спирачката. Да не си е заминала стоп машинката. Най-добре с диагности да се види точно каква грешка изкарва. Другото, което можеш да направиш е да замериш датчиците , дали отчитат правилно. При мен външната обвивка на кабела беше в перфектно състояние, но вътре прекъснат. Много трудно го хванах. Трябваше да го сваля и клатя , докато един приятел го измерваше. На място колата не изкарвсше грешка, но тръгнали излизаше когато и скимне, през 5-20-30мин. Някой път цял ден не излизаше. Виж какво ще ти покаже диагностиката и сподели тука.

  8. #8

    Default

    Светлините на спирачките си работят. С елма не мога да прочета абс-а. Трябва ми кабел за целта.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #9
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    При мен така един майстор беше прекарал шлауха с кабелите на дебитомера през ролката на хидравличната помпа и като се върти, изтъркала кабелите и контактуват в маса и на таблото беше станало "дискотека" - АБС, АСР, ВДЦ, Еърбеци...пълна програма.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  10. #10

    Default

    Сега гледаха всички букси, кабелчета и така нататък. Всичко е на ред. Остава варианта някой датчик просто да се е прецакал. Как да разбера кой точно датчик не сработва? Освен това да попитам къде са бушоните и релетата за абс-а, за да ги търся и да ги отстраня като евентуален проблем? Сега дори не гаснат лампите вече, гася - паля , но лампите си светят.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Някой от датчиците е вероятно. Ако имаш преден и заден под ръка закаш му буксата вместо твоя и даваш контакт. Когато системата е ок ще изгасне чека. Това в случай че не ползваш диагностика, ако ползваш съответно ще излезе точната грешка и ще я прочетеш в аутодата. Датчиците не са заменими конструктивно, всеки си е за неговото колело.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12

    Default

    Сега я гледах на екзаминер. Всички датчици отчитат вярно, оказва се ( според програмата ), че някакво реле на клапана е сдало багажа, ама то не се сменяло, ами се сменя цялата помпа на абс-а.
    Интересно ми е, да се доверя ли на екзаминера , или да проверявам за лош контакт из буксите на помпата? Защото до тази сутрин като запаля колата, лампите не светваха, а след като тръгна и мина през неравност светваха. Тази сутрин обаче, вече си светнаха лампите и повече не гаснат. Боби ( собственика на екзаминера ) ми каза, че втора употреба помпите не били скъпи

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  13. #13

    Default

    Колега, дай точно каква грешка ти дава да може да те ориентираме. Аз сменях тези релета и се оправи. Погледни тук. Сменях и датчик, който в дадени неравности включваше грешка на АБС-а, но в покой си отчиташе вярно, явно като е на място кабела е давал контакт. Но в движение и разместване контакта се е губел в дадени моменти. Датчика, ако питаш мен най-добре се проверява като го свалиш и измериш съпротивлението му, като един мери съпротивлението, а другия разклаща кабела да се види дали прекъсва някъде сигнала като се размърда. Моя нямаше да го хвана, ако не го бях свалил. Отиди на една свястна диагностика, запиши си какви точно грешки ти дава и сподели тука.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •