Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Автомобил с автоматична ск.кутия-препоръки.

  1. #1

    Default Автомобил с автоматична ск.кутия-препоръки.

    Здравейте,колеги!
    Умишлено мушнах темата тук,понеже ми е важно и не искам ,като в общите приказки да става безразборно хвърляне на мнения и безпорядък.Мисля че ще е от полза и на други колеги.Та:

    Търся си кола бензин автоматик....причини няма да изтъквам.
    Така....леко съм позагазил,погледнато от няколко страни.
    Първото нещо е ,че жена ми прояви желание да кара....проблема е,че не иска и не може да кара със ръчни.Подробности няма смисъл
    Второ-не знам вече в колко форума влизах,четох и за всяка кола с мултитроник,типтроник,селеспиид,автомати....и на баба ми фърчилото всичко реве с глас.Никъде не видях два последователни поста с положителен отглас за някоя скоростна кутия от дадения модел автомобил.Говоря за коли между 5-8г....плюс/минус една няма значение.
    Трето-Естествено искам Алфа,но за годините които ме устройват като цени,двигатвлите са ЖТС-и.....по изчетеното от нашия форум.....е неща.Да не казвам само колко ми е ограничен избора на Алфа тук,където живея....156/147 ТС фейс-селе никой не продава...
    Четвърто-ще ми се да си взема нещо на което да разчитам,защото искам да се прибирам и до БГ с тая кола.
    Имам и пето и шесто,но мисля че е достатъчно,схващате ми идеята.

    Та който има преки впечатления от даден модел с хубава и надеждна кутия,нека да сподели мнение,много ще ми е от полза.

    Ще помоля без пристрастия към нашите коли,чисто и обективно мнение

    Благодаря на всички предварително!
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Това с бензина ограничава малко нещата но е разбираемо за мястото на което живееш.
    Аз много уважавам автомата и веднага бих ти казал Алфа 159 2.4 жтд автомат, но излизаме от рамките.
    Голям опит в автоматите имат Мерцедес. но пък това задно за вашите условия е малко кофти, но пък имат 4х4 !
    Мисля че това е колата за семейството:
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=9t6dcr
    Естествено това е мое мнение !

    Поне знаеш какви са ти изискванията и нуждите, успех с търсенето !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3

    Default

    Да ...сега като се поразрових...кутиите на МБ са доста надежни за годините си. Мерси,колега .
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Най-надеждното, което може да вземеш от гледна точка на автомат, а и като кола по принцип, е Тойота Приус.
    Ако ли не е Приус, то задължително нещо немско с автомат на ЗФ.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5

    Default

    Благодаря,колега.....само не разбрах съкращението 3ф...какво значи и кои автомобили/кутии включва.

    Някакви отзиви от шведските представители?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #7

    Default

    Пфф...много съм прост....Мерси ,Стели.
    Въпроса сега е в кои модели се поставя...успях да видя в Ауди и Порше само?
    Last edited by undy; 09-06-2015 at 19:23.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    "Хвърляй се в дълбокото" бре колега: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...7&slink=9tasue

    Само къде е дизел, ама на другото отговаря...

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Пфф...много съм прост....Мерси ,Стели.
    Въпроса сега е в кои модели се поставя...успях да видя в Ауди и Порше само?

    БМВ

    Иво, харесвай си едно бензиново семейно комби и се мятай.
    Ще ти липсва алфата, ама ако някой ден влязат с добър бензинов агрегат - ще сменяш.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #10
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Това с бензина ограничава малко нещата но е разбираемо за мястото на което живееш.
    Аз много уважавам автомата и веднага бих ти казал Алфа 159 2.4 жтд автомат, но излизаме от рамките.
    Голям опит в автоматите имат Мерцедес. но пък това задно за вашите условия е малко кофти, но пък имат 4х4 !
    Мисля че това е колата за семейството:
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...0&slink=9t6dcr
    Естествено това е мое мнение !

    Поне знаеш какви са ти изискванията и нуждите, успех с търсенето !

    Напълно съгласен , карал съм автомати и на ауди, бенз, бмв ,алфа и пасат , мисля че на немската част доста си приличат но огромно впечатление ми направи автомата на мрцедеса ( абсолютно същия като от обявата ) много умен много плавен , почти не усещаш като качва и работи , хареса ми Определено
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #11

    Default

    Ясно е значи,че на МБ може да се заложи и ще е сигурно,благодаря,колеги.
    Общо взето всичко се върти около немските автомобили.....

    А нещо около CVT-кутийте.....на Dodge и Nissan,как са?
    Теория в нета много...но на практика?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ясно е значи,че на МБ може да се заложи и ще е сигурно,благодаря,колеги.
    Общо взето всичко се върти около немските автомобили.....

    А нещо около CVT-кутийте.....на Dodge и Nissan,как са?
    Теория в нета много...но на практика?
    Само кутията ли те интересува или колата?
    Аз ти казах коя кутия е най-здрава. Там със сигурност ако има проблем, то ще си карък, за разлика от всички останали.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Имам познат в гърция, който има половин ръка и крак и половина. Голям чешит.
    Та той има една Тойота Ярис с автоматична скоростна кутия. Колата е вече на доста години, но проблем не е имал.
    Едит: Всички жени са обсебени от условности. И твоята не е изключение. Сега сред тях е на мода автомата, а ако може и някой друг да настъпва педала га газта. Да се яхва на алфата и да се учи! Не се ли научи със скорости, никога няма да стане стабилен и пълноценен шофьор.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Само кутията ли те интересува или колата?
    Аз ти казах коя кутия е най-здрава. Там със сигурност ако има проблем, то ще си карък, за разлика от всички останали.
    Интересувам се за кутиите ,тъй като не съм имал кола с автоматични скорости..карал съм,но всичко е било временно и затова нямам преки наблюдения във времето как се държат.Като цяло искам и колата да ми харесва,то това е ясно.Имам предвид казаното от теб за Тойотата Просто се ровя и интересувам още.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Имам познат в гърция, който има половин ръка и крак и половина. Голям чешит.
    Та той има една Тойота Ярис с автоматична скоростна кутия. Колата е вече на доста години, но проблем не е имал.
    Едит: Всички жени са обсебени от условности. И твоята не е изключение. Сега сред тях е на мода автомата, а ако може и някой друг да настъпва педала га газта. Да се яхва на алфата и да се учи! Не се ли научи със скорости, никога няма да стане стабилен и пълноценен шофьор.
    Адаш,темата за жените е дълга и не е за тука.На всичкото отгоре и аз искам да карам малко автоматик.На такава вълна съм в момента.Алфата вече не е при мен......но още не съм казал,че спирам да търся такава Просто избора ми е сведен до нула.....все пак имам още някакво време.
    Чета,ровя,търся,допитвам се и т.н.
    Last edited by undy; 13-06-2015 at 12:56.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Бе ти на мене за жени не ми говори! В момента съм с шест(6) от три до седемдесет и седем и се опитвам да се самоубия, ама ме гледат ,много внимателно. И това не мога да направя. Три са американки, та темата с автоматичната скоростна кутия ми е "наболяла". Все пак племенницата ми разбра, че трябва да се научи да кара кола, а не мотокар!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •