Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77

Thread: До кога лични интереси и отношения ще опорочават форума?

  1. #31
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    +1

    Ти явно си от онези десет процента

    Интересно ми е, каква е статистиката за неуспешните ремонти в сервизи, при които хем си си дал парите, хем ти са се скъсали нервите.
    При последните ми посещения в "сервиз", освен, че си платих като поп, на едната кола се връщах 2 пъти за "дооправяне" и закачане на забравени букси и прекъснати кабели, което за мен си е време и пари за транспорт и не ми казаха поне "извинявай", а за другата кола се наложи да закачам забравени лули на подгревни свещи и да дозатягам капещи нафта тръбички, да не говорим, че липсваха и болтчета и за капак се наложи да сменям и турбина...щото някой трябваше да провери дали се върти...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    +1

    Ти явно си от онези десет процента

    Интересно ми е, каква е статистиката за неуспешните ремонти в сервизи, при които хем си си дал парите, хем ти са се скъсали нервите.
    Сигурно е висок,но всеки си има глава на раменете !!!!! Не написах поста си в тази посока,а и споменах да не се почва,защото.................нямам нищо против ремонтите пред блока,даже и аз съм го правил,но отдавна,преди да се занимавам с това,пък и вече знам от опит,че после ще има работа за мен.

    ---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    При последните ми посещения в "сервиз", освен, че си платих като поп, на едната кола се връщах 2 пъти за "дооправяне" и закачане на забравени букси и прекъснати кабели, което за мен си е време и пари за транспорт и не ми казаха поне "извинявай", а за другата кола се наложи да закачам забравени лули на подгревни свещи и да дозатягам капещи нафта тръбички, да не говорим, че липсваха и болтчета и за капак се наложи да сменям и турбина...щото някой трябваше да провери дали се върти...
    Значи,ето тук е разликата м/у сервиз и сервиз,но няма как да слагаш всички под един знаменател !!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post

    Значи,ето тук е разликата м/у сервиз и сервиз,но няма как да слагаш всички под един знаменател !!!!
    Ето тук е разковничето - По същата логика по която не трябва да се слагат всички сервизи под един знаменател, това е валидно и за "уличните ремонти".

    Поради това, призовавам да се уважаваме един друг.

    Хляб има за всички


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    В днешни времена на кризааз съм за уличните ремонтиНо само при положение,че ти е кристално ясно какво трябва да се направи.И как да се направи.Не само да си подучул и попрочел нещо от тук от там.И да има условия които не те карат да се мъчиш хубави и подходящи инстументи и един канал например,а не да ми дигаш на крикове и да ми лягаш под колата.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тръгнеш ли да правиш улични ремонти изхождайки основно от съображението да икономисаш някой лев, вероятността това да ти излезе сметка без кръчмар е голяма.

    Хората, които сами си правят колите и наистина знаят, какво правят най-често не се ръководят от мотива за икономии.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Ей това е много точно казано-на мен ми доставя удоволствие да си чопля по колата. Ако нямам време прибягвам до сервизи. Иначе така на майтап и за кеф ремонтирах цял апартамент.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #37
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Ей това е много точно казано-на мен ми доставя удоволствие да си чопля по колата. Ако нямам време прибягвам до сервизи. Иначе така на майтап и за кеф ремонтирах цял апартамент.


    Ако ти е хоби ела да ремонтираш и моя апартаментПредлагам хапване и пийване на тумбак+музика по избор

  8. #38
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Абе доста работа си е за сам човек пък и не работя бързо като майстор, др. седмица започвам вътрешна изолация на един приятел на къщата и като приключа съм на разположение
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #39

    Default

    Момчета, вие направо опорочихте темата, форума и всичко останало.
    С риск от създаване на дискомфорт, но май ще бъде добре някой от многоуважаваните модератори да позабърше
    Last edited by old alfist; 11-06-2015 at 14:22.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #40
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз лошо от модератор не съм видял, пък да и видя ще му тегля майните на момента и ич не ми дреме, да е ясно кой крив кой прав. След 10мин съм готов да пийнем по бира и да обсъдим нещата отново.
    Незнам какво се пънете толкова, какво имате да доказвате толкова, вероятно сте свестни и двамата и съм склонен да ви почерпя по бира на Италфеста. Карайте малко по-весело на нещата, един живот живеем все пак, а и сме всички от един отбор. На всички е ясно че доста хора имат определени знания, някой си траят, други пишат, трети помагат и т.н., Тези със сервизите имат интерес да не пишат много много и ги разбирам, все пак опита се трупа с много труд и грешки, но и много от тях са пичове и гледат по-иначе на нещата и помагат с каквото могат. Та така колеги алфисти, уважавайте се предимно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #41
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Момчета, вие направо опорочихте темата, форума и всичко останало.
    С риск от създаване на дискомфорт, но май ще бъде добре някой от многоуважаваните модератори да позабърше



    Кои са тия момчета и кое друго освен форума опорочиха те?Такива сериозни неща се казват със истинските им имена и директно,а не със недомвлъвки и заобиколки.Хем нещо и някой ти пречи,хем не щеш да ги назовеш по именно.,,Болима,сърбима,драгомие,, И това твое дуднене няма край.....Ако са направи класация във форума ,,На всяка манджа миродия,, ти със сигурност ще си в топ 3.На всичкото отгоре,не за първи път са опитваш да иземваш функции които не ти влизат в задълженията и привилегии които не са ти присъщи.Ама не видях някой да ти е направил забележка.Няма как хората да са толерантни с теб,а ти с тях не.Темата е опорочена още със самото и пускане.Колегата който я е пуснал със заглавие, което иска да ни каже нещо като голяма мигаща черевена лампа и след това ,,Без коментар,, Айде по сериозно...... Когато имаш да казваш сериозни неща или ги казваш директно със истинските им имена или по добре замълчи за винаги.Аз така ги разбирам идеалите в живота.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Кои са тия момчета и кое друго освен форума опорочиха те?Такива сериозни неща се казват със истинските им имена и директно,а не със недомвлъвки и заобиколки.Хем нещо и някой ти пречи,хем не щеш да ги назовеш по именно.,,Болима,сърбима,драгомие,, И това твое дуднене няма край.....Ако са направи класация във форума ,,На всяка манджа миродия,, ти със сигурност ще си в топ 3.На всичкото отгоре,не за първи път са опитваш да иземваш функции които не ти влизат в задълженията и привилегии които не са ти присъщи.Ама не видях някой да ти е направил забележка.Няма как хората да са толерантни с теб,а ти с тях не.Темата е опорочена още със самото и пускане.Колегата който я е пуснал със заглавие, което иска да ни каже нещо като голяма мигаща черевена лампа и след това ,,Без коментар,, Айде по сериозно...... Когато имаш да казваш сериозни неща или ги казваш директно със истинските им имена или по добре замълчи за винаги.Аз така ги разбирам идеалите в живота.
    На мен никой с нищо не ми пречи, а това, че писането ми тук прави впечетление на някои хора и създава илюзия, че много пиша си остава тяхно субективно мнение - явно им прави впеченление.

    Когато не можеш да четеш зад редовете, по-добре замълчи и си задай сам въпроса защо никой не ми прави забележка, освен хора като теб.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Момчета, вие направо опорочихте темата, форума и всичко останало.
    С риск от създаване на дискомфорт, но май ще бъде добре някой от многоуважаваните модератори да позабърше
    Не, олди, всичко си е баш У темата.

  14. #44
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз предлагам да си направим тема в която всеки който се е издразнил от някой да си го казва, ама без да има сърдити после. Така всичко ще е ясно и точно. Сърдитите в другия пясъчник и като им мине пак може да си играем заедно.
    Ето аз ще почна първи:
    Изключително много ме дразни колегата Пининфарина, защото всеки път ми уйдисва на простотийте, продава ми евтино части (понякога и подарява), и най-вече защото не ми обръща внимание във фейса защото е зает да прави разни таралясници... Значи бесен съм, още малко ако ме ядосва така и ще взема една каса бира и ще му отида на гости в сервиза.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #45
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Темата си е наред, но начинът и на употреба може да е грешен. Правил съм основен ремонт на булдозер 1400 кс/с насред рудника, а за блоковите простотии просто не ми се мисли. Регулирам газови инжвкциони пак там и минавам даже за специалист, защото и хората не са наясно с възможностите ми.
    Все пак, като се осерат дюзите тормозя Мъро и околните и с това мисля , че показвам уважение първо към себе си.
    Изобщо, ако имате кило брашно, дайте го на майстор да ви направи хляб!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •