Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 77

Thread: До кога лични интереси и отношения ще опорочават форума?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не. Просто искам някои модератори да не се вживяват на господари и да спрат да обиждат нас- беззащитните обикновени потребители.
    Както сам виждаш.
    Монопола не ме интересува, моят бизнес е друг.
    Провокирал си някой с нещо - когато хората започнат да се взeмат много насериозно става трагично.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Провокирал си някой с нещо - когато хората започнат да се взeмат много насериозно става трагично.
    Ето виждаш ли всичко разбра. Пишеш тема за ремонт на нещо и някой почва да се дразни защото...знаеш защо..
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ето виждаш ли всичко разбра. Пишеш тема за ремонт на нещо и някой почва да се дразни защото...знаеш защо..
    Сега трябва да почерпиш, защото ти развих темата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #19

    Default

    Да. И от мен да знаеш. Никога не си прави сам колата по теми от форума, винаги ходи в сервиз. Сервиз в София разбира се. Щото и те са хора, пари им трябват.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да. И от мен да знаеш. Никога не си прави сам колата по теми от форума, винаги ходи в сервиз. Сервиз в София разбира се. Щото и те са хора, пари им трябват.
    Има резон за ремонти в София - не защото са по-умни майсторите, а защото са потрошили повече коли докато се научат.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Ако това е проблема - съгласен съм, напоследък "майсторите" нещо са се взели много насериозно и работят по някакви европейски ценоразписи...преди няколко месеца за жената пунтото викам дай да направя оборот на някой сервиз, не, че не мога да си го обслужа ама не ми се занимаваше пък и да върви икономиката, и те да печелят някой лев...за 1,9 ЖТД става въпрос. Отивам в един сервиз без да споменавам имена и ми се казва 100лв за обслужване за труд?!?!?! Да поясня - това включва масло, маслен филтър, въздушен филтър, горивен филтър, пистов ремък и ангренажа с 2-те ролки...викам добре бе аджеба, аз работя в сферата на услугите и аз вземам пари за труд и то на бензиностанции, моя ценоразпис е 20лв на час без ДДС. Ако взема 100лв за труд на някой, това значи, че 5 часа ще работя. Аз си обслужих колата с малко помощ от приятел за около 4 часа при положение, че хич не си давах зор и правих дълги почивки. В сервизи които правят това постоянно са ми обслужвали колите за около час и половина, максимум два и съм плащал за тази манипулация 60-70лв макс ама 100 ми дойде в повече, после нямало работа - ми няма и да има...и не - не, че нямам парите, просто знам стойността им, знам колко труд се влага в дадена манипулация и не-една смяна на ангренаж с 2 ролки за мен не струва 100лв. Казвам ангренаж с 2 ролки защото другите неща се сменят за 15 мин. макс.
    Last edited by pesho_kj; 11-06-2015 at 02:38.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #22

    Default

    Цените са примерни и минимални. За ангренаж 50 лв. Горивен филтър 10 лв. Масло 10 лв. Пистов 10-20 лв. Или взимат по 25лв на час в сервиз от средно равнище.
    Като изключим ремонт на двигателя и скоростна кутия повечето ремонти са с ниска сложност и всеки с малко познания, инструменти и желание може да ги направи.
    Ако може и да почерпи опит от някъде е по лесно.
    Last edited by lordliness; 11-06-2015 at 03:07.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Ако това е проблема - съгласен съм, напоследък "майсторите" нещо са се взели много насериозно и работят по някакви европейски ценоразписи...преди няколко месеца за жената пунтото викам дай да направя оборот на някой сервиз, не, че не мога да си го обслужа ама не ми се занимаваше пък и да върви икономиката, и те да печелят някой лев...за 1,9 ЖТД става въпрос. Отивам в един сервиз без да споменавам имена и ми се казва 100лв за обслужване за труд?!?!?! Да поясня - това включва масло, маслен филтър, въздушен филтър, горивен филтър, пистов ремък и ангренажа с 2-те ролки...викам добре бе аджеба, аз работя в сферата на услугите и аз вземам пари за труд и то на бензиностанции, моя ценоразпис е 20лв на час без ДДС. Ако взема 100лв за труд на някой, това значи, че 5 часа ще работя. Аз си обслужих колата с малко помощ от приятел за около 4 часа при положение, че хич не си давах зор и правих дълги почивки. В сервизи които правят това постоянно са ми обслужвали колите за около час и половина, максимум два и съм плащал за тази манипулация 60-70лв макс ама 100 ми дойде в повече, после нямало работа - ми няма и да има...и не - не, че нямам парите, просто знам стойността им, знам колко труд се влага в дадена манипулация и не-една смяна на ангренаж с 2 ролки за мен не струва 100лв. Казвам ангренаж с 2 ролки защото другите неща се сменят за 15 мин. макс.



    Ха,абе мой човек в западна европа за същия труд, под 800 евро никой няма да иска да разговаря с теб.Отсиварва та директно и моля следващия.Дори и да си платиш, не та пускат вътре в халето да гледаш дали заплатеното време е наистина отделено върху твоята кола.Аз само за смяна на ангренаж на ауди 1.9 tdi 8L,което е един ремък с три ролки,обиколих 30 сервиза в града само за труд под 450 евро никой не искаше да разговаря с мен.Понеже моя човек имаше 20 коли пред сервиза и ми беше неудобно да ги предреждам.Накрая изчаках при моя човек и ми излезе 200 евро понеже ми работи на приятелски цени.А средното заплащено за средно квалифициран труд е около11-12 евро нето на час.Той и самия механик,който ти работи върху колата зима реално толкова.Другите пари са данъци,наем на помещението,осигуровки,застраховки али бали портокали и те стигнаха 80-90 евро на час.Аз като казах,че в бг в сервиз на бош са ми взели 10 евро за смяна на задни накладки на алфата,ма питаха абе там да не са от тия които се хранят само от слънцето
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 11-06-2015 at 03:06.

  9. #24

    Default

    Заплатите каквиса в зап.Европа.

  10. #25
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Ей така като почнеш да ми разправяш за "европата"... Ми нали и аз с моята специалност и умения там ще вземам поне 5 пъти колкото тук?! Мисълта ми беше, че цената на тукашния труд на фона на мизерията и данъците си изпреварва времето. Човека взема 5-600лв месечно, ти ще му искаш 1/3 от заплатата за 3,4 часа труд...не ми се вижда справедливо.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #26
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Монетата си има две страни. Тези по сервизите също могат да се обосноват с цената си сигурно.
    Аз също когато мога се оправям сам.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #27
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Ако това е проблема - съгласен съм, напоследък "майсторите" нещо са се взели много насериозно и работят по някакви европейски ценоразписи...преди няколко месеца за жената пунтото викам дай да направя оборот на някой сервиз, не, че не мога да си го обслужа ама не ми се занимаваше пък и да върви икономиката, и те да печелят някой лев...за 1,9 ЖТД става въпрос. Отивам в един сервиз без да споменавам имена и ми се казва 100лв за обслужване за труд?!?!?! Да поясня - това включва масло, маслен филтър, въздушен филтър, горивен филтър, пистов ремък и ангренажа с 2-те ролки...викам добре бе аджеба, аз работя в сферата на услугите и аз вземам пари за труд и то на бензиностанции, моя ценоразпис е 20лв на час без ДДС. Ако взема 100лв за труд на някой, това значи, че 5 часа ще работя. Аз си обслужих колата с малко помощ от приятел за около 4 часа при положение, че хич не си давах зор и правих дълги почивки. В сервизи които правят това постоянно са ми обслужвали колите за около час и половина, максимум два и съм плащал за тази манипулация 60-70лв макс ама 100 ми дойде в повече, после нямало работа - ми няма и да има...и не - не, че нямам парите, просто знам стойността им, знам колко труд се влага в дадена манипулация и не-една смяна на ангренаж с 2 ролки за мен не струва 100лв. Казвам ангренаж с 2 ролки защото другите неща се сменят за 15 мин. макс.
    Ти си извадил късмет.Смяташ ли консумативите на сервиза,манипулации по скъсани или превъртяни винтове,повярвай ми от смяна на ангренаж,до смяна на ангренаж има огромна разлика !!!!!

    П.С.Момчета,недейте да започвате тази тема,няма смисъл...................както са казали хората,кой за каквото е учил,пък и сиренето е с пари в магазина !!!!!!! В крайна сметка,последствията от 90 % от ремонтите пред блока,излизат двойно в последствие и винаги се стига да услугите на един или друг сервиз !!!!!!
    Last edited by Mury; 11-06-2015 at 10:32.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #28
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    И какво им е на ремонтите пред "блока"?Всеки си преценява какво може да свърши извън сервиз.Никой от моите ремонти пред "блока" не са излизали двойно, а дори някой са били точно след посещения в сервизи!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    И какво им е на ремонтите пред "блока"?Всеки си преценява какво може да свърши извън сервиз.Никой от моите ремонти пред "блока" не са излизали двойно, а дори някой са били точно след посещения в сервизи!
    +1

    Ти явно си от онези десет процента

    Интересно ми е, каква е статистиката за неуспешните ремонти в сервизи, при които хем си си дал парите, хем ти са се скъсали нервите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    И какво им е на ремонтите пред "блока"?Всеки си преценява какво може да свърши извън сервиз.Никой от моите ремонти пред "блока" не са излизали двойно, а дори някой са били точно след посещения в сервизи!
    То такива винаги ще има,няма как !!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •