Results 1 to 9 of 9

Thread: Разпадат ми се огледалата

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default Разпадат ми се огледалата

    Много ме озадачи тая моя кола. Миналата седмица ми се разхлопа дясното огледало. Като го разглобих се оказа че законтрящата шайба на пружината на оста се е счупила и огледалото бавно се измъква нагоре. Естествено няма как да се сглоби обратно без куп специални пособия и преса. И така го превърнах в неприбиращо се огледало. Вчера гледам същата история се случва и от ляво. Някакъв дух явно я е обладал. В събота ще го правя и него и ще сложа малко снимки как става за колеги в нужда
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #2
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    По спомени се монтира шайба и болт и се капва на телеподаващо и огледалото си работи като оригинално....и няма повече да се изважда.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Моето се беше разпаднало, разтурих го, проблема при мен беше, че законтрящата шайба беше изпуснала. Изпуснала защото канала и е доста плитък. С малко огъване на законтрящата гайка се получи, в домашни условия единствено тръбата от прахосмукачката ми свърши добра работа за да натисна контрата и да събера пружината. Следващия път винтоверта и два самонарезни винра, то пък като се прибира много пущината
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Аз реших проблема "временно" преди две години, използвах малки свински опашки - 3броя и си работи като ново!
    156 Sportwagon 02'

  5. #5
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    То вярно поне да се прибираха като на 147 ... а те 2см по малко място от улицата заемат
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Много ме озадачи тая моя кола. Миналата седмица ми се разхлопа дясното огледало. Като го разглобих се оказа че законтрящата шайба на пружината на оста се е счупила и огледалото бавно се измъква нагоре. Естествено няма как да се сглоби обратно без куп специални пособия и преса. И така го превърнах в неприбиращо се огледало. Вчера гледам същата история се случва и от ляво. Някакъв дух явно я е обладал. В събота ще го правя и него и ще сложа малко снимки как става за колеги в нужда
    Нищо специално не ти трябва освен менгеме, подходяща тръбичка и евентуално дрелка и твърда тел за шплендчета, ако са заминали шайбите.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Та да довърша. Първо като се прави нещо по Алфа никога не си въобразяваш че няма да има изненади. Та и аз не трябваше да си въобразявам че като съм разглобявал няколко огледала всички ще са еднакви.
    Преди да смъкна огледалото от вратата предвидливо си завъртях стъклото така че да имам достъп до рапидката във външния ъгъл. (Снимка 1). Развих я, развих и тази в основата и наивно очаквах механизът заедно със стъклото да излезе от корубата на огледалото. Да ама не. оказа се че това огледало има още цели 2 рапидки намиращи се под моторчетата за въртене. Естествено единственото решение беше да бъдат отчупени с дълго клатене и споменаване на роднини (Снимка 2 показва къде бяха). На третата снимка се вижда как се е разпаднал механизмът. За моя изненада цялата вътрешна рамка на огледалото беше пластмасова, на лявото моловината беше от алуминий. После беше лесно. Разпробиване и три болтчета с гайки фиксираха нещата здраво макар и вече без възможност за прибиране на огледалото (Снимка 4)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails pic1.jpg   pic2.jpg   pic3.jpg   pic4.jpg  
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    трябваше да откачиш огледалото със малка отверка от щипките после развиваш болчетата тази зегерка става и на място да се сложи трябва ти само една тръба що горе същия диаметър мисля че един цол става перфектно затваряш вратата и натискаш прожина и зегерката тя си виза във канала след това го правиш като прецениш аз на примерно съм сложил течен метал от горе на зегерката някои слагат шплентове болчета по принцип зегерката излиза когато се обърне огледалото не когато се пребира
    156 SW 1.9JTD 110ph

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Не става. Последните две рапидки дори и след махане на остатъците от пластмасата по корубата не можеха да изпаднат. А зегерката е толкова изкривена че не си е работа човек да се надява че ще задържи
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •