Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Почукване идващо от лявата гума?

  1. #1

    Default Почукване идващо от лявата гума?

    Здравейте колеги,
    колата е Алфа 147 и сега ще Ви опиша проблема ми.
    Започвам с малко предистория - Когато смених летните си гуми, тъй като си взех нови и сложих джантите въпросната предна лява гума пак имаше почукване от нея. Занесох я пак при вулканизатора и се оказа че е пречел датчика на ABS-а, като след това човекът го намести и всичко беше точно. До един светъл ден, в който пътувах из плевенските окопи и не започна отново да почуква така колата. Закарах я при човека, при когото ходя и каза внушаваш си всичко е окей. В началото клопаше само в ниските обороти, например като завивам и съм на 1 или 2, но сега вече клопането тогава става нетърпимо и си се чува и в другите обороти. Чува се нещо като почукване идващо от лявата гума, както и по леко скърцане идващо под шофьорската седалка. Някой има ли идея какво може да е? За съжаление съм доста неук технически, а в Плевен майсторите или не им се занимава от Алфа или разбират една идея повече от мен. Според мен е доста възможно въпросния датчик пак да прави проблем, но може и нещо от стабилизиращата щанга да е..
    Благодаря!

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Като караш направо и по равно, чука ли? Ако навиеш ляв или десен волан, усилва ли се?
    Нещо ми е претоварен графика тези дни, иначе бих "пуснал едно ухо", поне да те ориентирам.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    Това почукване и поскърцване по-скоро мяза на проблем по окачването. И при мен поскърцва пак отляво, оказа се шарнир.



  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте колеги,
    колата е Алфа 147 и сега ще Ви опиша проблема ми.
    Започвам с малко предистория - Когато смених летните си гуми, тъй като си взех нови и сложих джантите въпросната предна лява гума пак имаше почукване от нея. Занесох я пак при вулканизатора и се оказа че е пречел датчика на ABS-а, като след това човекът го намести и всичко беше точно. До един светъл ден, в който пътувах из плевенските окопи и не започна отново да почуква така колата. Закарах я при човека, при когото ходя и каза внушаваш си всичко е окей. В началото клопаше само в ниските обороти, например като завивам и съм на 1 или 2, но сега вече клопането тогава става нетърпимо и си се чува и в другите обороти. Чува се нещо като почукване идващо от лявата гума, както и по леко скърцане идващо под шофьорската седалка. Някой има ли идея какво може да е? За съжаление съм доста неук технически, а в Плевен майсторите или не им се занимава от Алфа или разбират една идея повече от мен. Според мен е доста възможно въпросния датчик пак да прави проблем, но може и нещо от стабилизиращата щанга да е..
    Благодаря!
    Провери ли да не са хлабави болтовете на джантата ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5

    Default

    Ами не са. Иначе има го и на равен път, но е далеч по-слабо и тихо, а като навия волана наляво вече е непоносимо. Например като трябва да я паркирам и дам на първа и навия пълен ляв е нещо страшно.

    Иначе ще се радвам колегата от Плевен да даде инфо за някой добър майстор в града ни, а пък ако не стане, когато има време ще се радвам да хвърли и той едно око (ухо )

    Благодаря Ви за отговорите!

  6. #6

    Default

    Така както го описваш може да е каре. Макар че ляво каре тропа на десен завой и обратно
    Last edited by lordliness; 13-06-2015 at 02:17.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Не знам. дано не е. Някой друг има ли идеи или утре да ходи към бокса.

  8. #8
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Пиши от кой град си....някой колега ще помогне.Ако си от Перник или София аз мога да я погледна и да ти кажа какъв и е проблема....
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  9. #9

    Default

    Здравей.
    от Плевен съм. За съжаление тук не знам в региона да има някой форумен сервиз. а честно казано и отдавна търся някой майстор разбиращ от Алфи. Единствения вариант е Италбулком.

  10. #10
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Недей в италбулком.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  11. #11

    Default

    Защо, заради високите цени или ?

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Не, но не желая да коментирам.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13

    Default

    Утре ще я закарам в 9, понеже вече почукването премина в ужасяващо скърцане, което го няма само когато колата се движи в права линия. При всяко отклонение започва въпросното скърцане. Надявам се да е точно от този датчик за АБС, защото при слагане на летите джанти се започна със същото почукване, но тогава отидох веднага при вулканизатор и го оправихме. Сега, когато въпросното почукване беше още "в зародиш" майсторът ми огледа само окачването и каза нищо и няма, само си внушаваш.

  14. #14
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Защо, заради високите цени или ?


    Не,напротив цените там са ефтини 30лв на час,но пичовете там си нямат хабер от автомобили по принцип,а ка моли от алфа.И ще ти претупат колата,половината гайки щи бъдат отвъртяни.А съм от Плевен колега и си правих винаги алфата в сервиза на бош,като влизаш от към буковлък,след първото кръгово веднага в дясно ще го видиш.Търси Вальо,нисичък мъж на около 55 г. с очила.Това е главния механик.Много е в час,правил ми е и други коли освен алфа винаги всичко е било повече от перфектно.Може и да не е там,понеже миналата зима влезна сериозно в болница и незнам до сега да ли е оздравял.Но дори и да го няма,и другите момчета ще ти свършат работа.Взимат около 40лв на час.Ама отиди в 9 сутринта,че след това става лудница.

  15. #15

    Default

    Здравейте,
    смених карето и досадното хлопане и скърцане най-сетне изчезна .
    В момента има друго, което не е кой знае какъв проблем. При каране на свален прозорец отново от гумата се чува нещо като леко почукване. Най-вероятно е някое камъче между грайферите или? Махнах ги почти всичките, но пак го има. Джантата не ми изглежда да е крива.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •