Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Грешно отчитане на горивото в резервоара ???

  1. #16

    Default

    Разбира се, има решение за правилно отчитане на горивото, независимо от наклона на колата :

    https://www.youtube.com/watch?v=HxJezrtjstw

    Авторът е грък, който освен да рипа на сиртаки и да харчи кинти от еврофондовете разбира и от приложна електроника

    А братята-китайци не се гъбаркат, а направо продават тази джаджа:

    http://www.alibaba.com/product-detai...627327419.html
    Last edited by dansguardian; 23-06-2015 at 21:26.
    Former Alfa owner.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Разбира се, има решение за правилно отчитане на горивото, независимо от наклона на колата :

    https://www.youtube.com/watch?v=HxJezrtjstw

    Авторът е грък, който освен да рипа на сиртаки и да харчи кинти от еврофондовете разбира и от приложна електроника

    А братята-китайци не се гъбаркат, а направо продават тази джаджа:

    http://www.alibaba.com/product-detai...627327419.html
    Този нивомер ще реши единствено проблемите по реостата.

    Как точно ще реши проблема с грешното отчитане заради наклон?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Ще го реши, тъй като под какъвто и да е наклон на резервоара акустиката му ще бъде една и съща. Напълни една чаша за шампанско до половината с вода и започни да я почукваш с метален предмет, докато зазвъни, като същевременно променяй наклона на чашата до +-45 градуса. Ще се убедиш.
    Former Alfa owner.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дотук разбрах, че изобщо не ти е ясен принципа на който работи ултразвуковият нивомер.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Сори, наистина не ми е ясен, поне не и толкова, колкото на теб. Имах предвид това:

    https://www.youtube.com/watch?v=IsOW4fYj1nM

    Грешката е моя .
    Former Alfa owner.

  6. #21

    Default

    Тия джаджи имат приложение в транспортния сектор, понеже тираджиите и рейсаджиите имат навика да продават икономисаното гориво. За лично ползване е "малко" безсмислено.



  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Сори, наистина не ми е ясен, поне не и толкова, колкото на теб. Имах предвид това:

    https://www.youtube.com/watch?v=IsOW4fYj1nM

    Грешката е моя .
    Слушай внимателно, какво се говори в клипа, който си посочил.

    Накратко - принципът се основава на определянето на акустичните харастеристики (примерно резонансната честота) на резервоара.

    Сега помисли дали тази характеристика се променя, ако резервоарът си променя положението в пространството, при един и същи обем на съдържанието му и ако се променя, то съществува ли еднозначност между двете неща.

    Единственият по-точен метод за мерене на количеството гориво в резервоара от този с поплавъка е това да се мери теглото на резервоара.
    Last edited by ecotronic; 24-06-2015 at 14:45.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    May 2015
    Location
    Pernik
    Posts
    23

    Default

    Здравейте колеги. От скоро съм с алфа, и се опитвах да разгадая показанията на горивомера....еее след като прочетох то явно това си им е проблем. Пробвал съм със зареждане от порядъка на 8-9 л. и е имало в случай когато след 90 км мах.стрелката не просто свети, а и борд коп. вече ме предупреждава за нивото на горивото. И се чудех как според борда разхода е 5.1/100 а според стрелката 8-9/100 км. Става въпрос за 156 1.9 jtd 16V. Предполагам, че е възможно разхода даден от компа да не е напълно реален, но чак такова разминаване.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Борд компютърът показва много по-верен разход, отколкото ако го смяташ на база показанията на стрелката, защото той се ориентира по инжекторните времена.
    Но най-точното отчитане на разхода си остава това на базата на пълно - пълно на колонката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Борд компютърът показва много по-верен разход, отколкото ако го смяташ на база показанията на стрелката, защото той се ориентира по инжекторните времена.
    Но най-точното отчитане на разхода си остава това на базата на пълно - пълно на колонката.

    Е да ама .. аз всеки месец си занулявам борда , за да си замеря колко километри съм минал с колко количество нафта и винаги борда ми е около 4.5-5.5 а в действителност разхода ми варира от 6.8 до 7.5 на моето каране и пътищата по който карам .... голям скръб е моя честно !
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Е да ама .. аз всеки месец си занулявам борда , за да си замеря колко километри съм минал с колко количество нафта и винаги борда ми е около 4.5-5.5 а в действителност разхода ми варира от 6.8 до 7.5 на моето каране и пътищата по който карам .... голям скръб е моя честно !
    Меренето на количеството гориво е сведено до мерене на време, като се разчита на постоянство на другите параметри от които зависи то (количеството) - вискозитет и налягане.
    При някои борд компютри, какъвто е при мен, е предвидена възможността този параметър количество гориво/инжекторно време да може да се променя.
    Така съм си го настроил да показва с точност 1 - 2% грешка, което е напълно задоволително.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    На 156 как става номера ?

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При някои 166-ци става. За 156 не знам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    То ако съдя по моя това е най-големия боклук на света ... борда на 156 ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  15. #30
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Както съм написал по горе,според мен няма грешно отчитане на нивомера(когато колата не е под наклон).Всяка друга ситуация е липса на гориво при нивомера(недостатък на модела).По лошото е,че когато няма при нивомера,няма и при помпата(НЕ ПАЛИ)
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •