Results 1 to 4 of 4

Thread: Абе смених свещите, ама...

  1. #1

    Default Абе смених свещите, ама...

    Колеги, вчера най-накрая закарах да ми сменят срещите, че аз нямам инструменти. Едната малка я скъсали, после намерили уж нова, как да е. Днес отивам да вземам колата, айде майната им на 40-те лева за услугата, обаче резултат не видях абсолютно никакъв. Имах едно придърпване и леко шарене на оборотите, което мислех че е от свещите, но си е налице отново. Нулев ефект. Значи, изкушавам се, така и така съм набил пари вече, да я закарам другаде, да я отворим и да видим дали не са ми върнали старите свещи след като си тръгнах снощи, защото и това очаквам от квартални сервизи вече. От какво може да е това с оборотите? Кабели? Докато беше по-студено, като я палех й трябваха няколко минути да загрее, за да може да се кара, иначе при подаване на газ глъхнеше и си звучеше все едно е на три цилиндъра. Мислех си че е някоя свещ. Сега откакто се стопли това го няма, но пък другото си остава :-/
    Събирам помощи за 911 GT2

  2. #2
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Закарай колата на диагностика в някой от клубните сервизи. Иначе ако искаш да сменяш наред - купи нови кабели, бобини, дебитомер, ламбда и тн. Като смениш всичко ще се оправи.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  3. #3

    Default

    ... забравих да спомена и забавния разход от 18+, който имам от известно време...
    Събирам помощи за 911 GT2

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Колега, без диагностика е мятане на боб...
    Ползваш ли почистващи добавки за горивото, ползвал ли си и чистил ли си дюзи ? Катализатор имаш ли ? Коя година е колата и има ли горивен филтър.
    Направи си експеримент да покараш с изключен дебитомер и съще едно ресетче от акумолатора

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •