Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 172

Thread: Скърцане от носачи на Алфа 147

  1. #31

    Default

    Аз си поръчах подсилени носачи не от БГ за мойта 156 стана вече 15000 км никви грижи, нито скърцат нито хлопат, явно доста буклуци се продават в БГ.

  2. #32
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    За 147 не мога да кажа нищо, но една кола не е само окачване.Аз под подръжка имах предвит по скоро от към двигател.Иначе за окачване не е много уместно сравнението 156/А3 защото едната возия е коренно различна от другата.И продължавам да си мисля е че живота на едно окачване без значение неговия тип, е способноста на шофьора да заобикаля дупките
    Да де, ама като тръгнеш да сменяш на някоя 10+г. алфа цялото окачване и ти се реве, докато на едно а3 за 200лв правиш предница и задница. Да с 156 не може да се сравнява,но с 147 .... язък за мултилинка на алфата отзад, същата боза като голфа е. Както и да е.

    И по твоята логика - една кола не е само ангренаж

  3. #33

    Default

    На мен смяната на предното цяло окачване ми излезе 400лв за труд 50 лв за ползване на сервиза сам си ги смених .

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Не разбирам само защо да не отиде човек до Италия,ако същите коли са и по нашенските автокъщи.Или ще попаднещ на дарак или на изключение както ти ги нарече.
    Човек може да отиде до Италия за да разгледа една хубава страна, да похапне хубава пица и т.н. Що се касае до покупката на кола от точно определен модел, това не е добър вариант, защото техните автокъщи, сравнени с нашите са прекалено малки. Това означава и много ходене насам натам докато намериш това, което търсиш. А пък това увеличава стойността на покупката.

    Накратко - ако избираш колата тук, ще имаш възможността да избираш от доста повече екземпляри, събрани на едно място и приблизително на същата цена.

    Когато аз имах неблагоразумието да отида дотам за да си купя кола, от предварително уговорени 10 - 15 екземпляра, намясто се оказа, че практически мога да избирам между 2.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Колега @novice Инголщат е поредния прехвален немски автомобил особено А3 некараш Audi но подържаш Ауди няма го комфорта.Майстори неслушай тях ги интересува да им паднеш в ръчичките и хубавият марж на немските части.Всички ходят в сервиза и както е казал колегата в 2-рият пост.Хората си купуват алфи защото им харесват и другото е без значение трябва да ти доставя удоволствие това е...BMW били много здрави но като го вкараш в сервиза боли доста повече дори само за масла и филтри.
    Last edited by fakirastanly; 15-06-2015 at 11:48.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    20 000км. горе долу толкоз изкарва окачването с нови части от магазините.
    И почва да потропва.

    Тия дето слагали носачи и карали по 50-100 000км .... на новобранките да ги разправят.
    На Атек-а на горните на 20к им смених тампоните, че не бяха мазани, след още 20-22-23к, направо цял горен десен и тампони на ляв + биалета в дясно смених. Този път мазах тампоните на горните със силиконова грес по съвет на колегата stu (имаше негов пост, че вече кара 2-3 г. на тишина, използвайки тази грес). Долните пак от същия комплект засега са ОК, а гонят 50 к., не очквам чудеса от тях, но ще видим още колко ще изкарат.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Колега @novice Инголщат е поредния прехвален немски автомобил особено А3 некараш Audi но подържаш Ауди няма го комфорта.Майстори неслушай тях ги интересува да им паднеш в ръчичките и хубавият марж на немските части.Всички ходят в сервиза и както е казал колегата в 2-рият пост.Хората си купуват алфи защото им харесват и другото е без значение трябва да ти доставя удоволствие това е...BMW били много здрави но като го вкараш в сервиза боли доста повече дори само за масла и филтри.
    Ако предположим че са от една и съща година и в еднакво състояние, само от разликата в цената човек може да си сменява предницата на алфата всяка година в продължение на 5 години. И то ако я кара като каруца, иначе не виждам как би се стигнало до такава интервенция.



  8. #38
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Колега @novice Инголщат е поредния прехвален немски автомобил особено А3 некараш Audi но подържаш Ауди няма го комфорта.Майстори неслушай тях ги интересува да им паднеш в ръчичките и хубавият марж на немските части.Всички ходят в сервиза и както е казал колегата в 2-рият пост.Хората си купуват алфи защото им харесват и другото е без значение трябва да ти доставя удоволствие това е...BMW били много здрави но като го вкараш в сервиза боли доста повече дори само за масла и филтри.



    Алфите спрямо Бимата от към двигател са много по капризни от към подръжка.По лични наблюдения Алфата трябва да се кара само със качествени масла,и е доста сензитивна от към марки и качество.Сипиш ли и среден клас масло,веднага си показва рогата,ами не само рогата а и копитата До колкото бимата е като красива мацка от бедната махала,може с 2,може и с 200. С ангренажна верига са,там също спестяваш не малко пари от към подръжка.Филтрите за Е36 ми излизаха на едни пари сравнение със 156

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    По лични наблюдения Алфата трябва да се кара само със качествени масла,и е доста сензитивна от към марки и качество.Сипиш ли и среден клас масло,веднага си показва рогата,ами не само рогата а и копитата)
    Карам близо 200к км двойка ТС със среден клас синтетично масло, на газ, на двигател който преди това ползвах за каране на писта......преди да се подкара на писта двигателя го отворих и ревизирах......
    Съгласен съм че е капризна откъм качество на маслото, но не и че "средния" клас масло е нежелателно......щото има истински средни класове масло, има и ментеливи високи класове.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #40
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Те и вериги се разпъват от качествени масла.....приемр за ментеливо висок клас е Castrol 5w40 EDGE 75% минерално масълце
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  11. #41
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    Те и вериги се разпъват от качествени масла.....приемр за ментеливо висок клас е Castrol 5w40 EDGE 75% минерално масълце


    Колега нормално.....и ти да ядеш само полуфабрикати и ти ще бъдеш след някоя година за основен ремонт

  12. #42
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Темата е за Скърцане от/на /носачи на Алфа 147 не за видове масла и кой каква кола кара ! А за кученцетоОгиитаткоДоги със сигурност знам ,че не кара Алфа е може и да греша...нищо лично !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #43
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    А за кученцетоОгиитаткоДоги със сигурност знам ,че не кара Алфа е може и да греша...нищо лично !

    Карах, карах колега 156 Ама вече не карам, поради неприятни обстоятелства ми се наложи да се разделя с нея


    Поздрави!

  14. #44

    Default

    Колеги, стига суха теория, хайде да си поговорим с факти:

    http://www.autopower.bg/%D0%BD%D0%BE...i-d525c20.html
    Former Alfa owner.

  15. #45

    Default

    Последно не разбрах, със силиконова грес ли се мажат тампоните или с морска? Или е едно и също?

    Някой да даде сервиз в София за предпокупна диагностика моля! Подемник за проверка отдолу и компютърен специалист за проверка на компютъра - да ни допуснат и ние с моя човек да я голедаме отдолу ще е добре. Къде си правите колите, хора?! Знам, че българинът си прави повечето неща сам, но все някъде имате доверен сервиз за Алфата си? И ако работи и след 18ч. ще е супер!
    Last edited by novice; 15-06-2015 at 21:29.

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •