Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 172

Thread: Скърцане от носачи на Алфа 147

  1. #46

    Default

    Избери си удобен сервиз от форумните без Вантотрейд и Ауто Италия, нямам личен опит с тях, но гледам доста ги плюват, така че..

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колеги, стига суха теория, хайде да си поговорим с факти:

    http://www.autopower.bg/%D0%BD%D0%BE...i-d525c20.html
    Човека си търси кола от 2008ма. Като ще говорим с факти дай чарковете за 8P, не за тая кошница
    Last edited by acho_; 15-06-2015 at 22:05.



  2. #47
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Последно не разбрах, със силиконова грес ли се мажат тампоните или с морска? Или е едно и също?

    Някой да даде сервиз в София за предпокупна диагностика моля! Подемник за проверка отдолу и компютърен специалист за проверка на компютъра - да ни допуснат и ние с моя човек да я голедаме отдолу ще е добре. Къде си правите колите, хора?! Знам, че българинът си прави повечето неща сам, но все някъде имате доверен сервиз за Алфата си? И ако работи и след 18ч. ще е супер!
    С силиконова смазка/грес/ се мажат
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #48

    Default

    Колеги незнам с какви смаски ги мажете и защо ли, аз мойте не ги мажа с нищо и старите които бяха на колата също не скърцаха, явно всичко от бг е голям боклук.Сега съм с подсилени носачи от Германия вече 15000км не са мръднали и са като нови.

  4. #49
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Какво представляват подсилените носачи ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #50

    Default

    Същите те са като оргиналните но по здрави предполагам,сега ги тествам и ще видя колко ще искарат. Фирмата е Мапко Но няма нищо общо с това в Бг дето се продава, за това съм 100% сигурен понеже като чукнем в компютъра каталожния номер не излиза такъв в Бг фирмата която продава уж същите носачи друг пример с Бг боклуците с чисто нови подгревни свещи съм ходих до Германия не беше с Алфата, на дригия ден трудно палене ! Две свещи думнали
    ,отивам в сервиз да си ги закупя показвам старите продавача рови в компа по номера на свеща и очудено ми вика Такива подгревни свещи не съществуватот къде си ги купил всеки сам да си преценява за качеството на частите у нас.
    Last edited by angel8484; 16-06-2015 at 13:51.

  6. #51

    Default

    Ориентирах се към гараж Вентура. Момчето, приемчикът беше така добър да ми обясни, че под 10К читава кола няма да може да се намери от чужбина, а поради това, че такава тук няма да се продаде лесно, не се и внася и каза, че това, което се продава по автокъщите на 5-7К лв., струва в Италия между 900 и 1000 и малко евра - демек карат се пълни кенефи тук. А пък стартова цена, без транспорта до тук от 10К лв. ми идва леко нанагрона, като се има предвид, че след като се докара и с печалбата на този който я кара, тази кола ще стъпи на 11.5К лв.. Някакви съвети, колеги?
    Той също ми обясни, че на тази австрийка, която ще им карам за предпокупен преглед за 5К лв. ще трябва да и набия минимум още 2К лв., за да стане кола годна за каране. Това и аз така си го мислех, но дали си заслужава или да търся нещо по обявите в немското мобиле или от Швейцария?
    В немското мобиле колите от 2007-ма, т.нар. Bastlerfarzeuge или коли за майстори, които да си ги оправят или за износ, както ги пишат, започват от 3К евро. Т.е. тази австрийска за да струва 5К лв. и онзи, който я е докарал да е на печалба, тя явно няма TUEV тест и струва под 1К евра. Да я купувам ли въобще или по-добре да си купя нещо такова и кой да ми го докара тук: http://ww3.autoscout24.at/classified...137?asrc=st|as
    Човекът си е купил нова кола и продава старата на прилична цена.
    Last edited by novice; 16-06-2015 at 22:23.

  7. #52
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Ориентирах се към гараж Вентура. Момчето, приемчикът беше така добър да ми обясни, че под 10К читава кола няма да може да се намери от чужбина, а порави това, че такава тук няма да се продаде лесно, не се и внася и каза, че това, което се продава по автокъщите на 5-7К, струва в Италия между 900 и 1000 и малко евра - демек карат се пълни кенефи тук. А пък стартова цена, без транспорта до тук от 10К ми идва леко нанагрона, като се има предвид, че след като се докара и с печалбата на този който я кара, тази кола ще стъпи на 11.5К. Някакви съвети, колеги?
    Той също ми обясни, че на тази австрийка, която ще им карам за предпокупен преглед за 5К ще трябва да и набия минимум още 2К, за да стане кола годна за каране. Това и аз така си го мислех, но дали си заслужава или да търся нещо по обявите в немското мобиле или от Швейцария?
    В немското мобиле колите от 2007-ма, т.нар. Bastlerfarzeuge или коли за майстори, които да си ги оправят или за износ, както ги пишат, започват от 3К. Т.е. тази австрийска за да струва 5К и онзи, който я е докарал да е на печалба, тя явно няма TUEV тест и струва под 1К евра. Да я купувам ли въобще или по-добре да си купя нещо такова и кой да ми го докара тук: http://ww3.autoscout24.at/classified...137?asrc=st|as
    Човекът си е купил нова кола и продава старата на прилична цена.



    Ех колега колега млад си и бързаш.........както и аз като бях млад бързах да зема някой дарак който ми е на сърце и после да го купа още един път.Виж сега нещата с колите по чужбина не са така както си ги мислиш и ако нямаш там човек който да познава почвата най-много пак да вземеш някой дарак който няма да можеш да му смогваш на ремонти.Казвам ти го понеже от много години живея на запад и много съм си трошил главата с техните коли.Темата е дълга и мога да ти пиша и до утре.Само две неща щи кажа.И тука както при нас много от колите на отговарят на 100% от обявата даже не и на 80%,ами само на 50%.Уж перфектно техническо състояние биеш 100км,отиваш гледаш гумите на по 10-11г. иначе излъскани да изглеждат нови.Свети най-малко една лампа на таблото я абс я проблем по двигатела.Климатика компресора е заминал и почва да ти набутва номера че трябва само да са напълни.И т.н. и т.н.Има и хубави автокъщи които си ги държат читави немци примерно но техните цени не са по нашия джоб.Та съвета ми е въобще не са занимавай със докарване на кола от чужбина.В бг също може човек да намери читава кола,стига да има търпение да обикаля и да чака.Още повече че при нас продавач е много по склонен да сваля,заради икономическото състояние на държавата доколкото един немец за кола от 3000 евро,ако наистина е читава ще имаш късмет ако ти свали 200 евро.Мани го тоя майстор той само гледа как да ти прилапа парите сега и за в бъдеще.Хвани някой роднина не е нужно да е майстор,може и само да има основни познания за автомобилите но по важното е да е с голям житейски опит.Баща,чичо,вуйчо,братовчед и т.н.И ако нямаш достаточно гинанси да си позволиш читава алфа 147 2006-2007 година вземиси по старичка но важното да е читава.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 16-06-2015 at 22:37.

  8. #53

    Default

    Има го и този момент...че майсторът гледа да прилапа едни 2К от ремонт веднага и има интерес да купя нещо по-евтино и скапано, което той после да прави.
    Гледам пазарът от доста време, може би близо година вече и изпуснах преди време една прилично изглеждаща кола от първи собственик.
    По принцип това, което ще гледаме в сервиз се кара редовно в момента с временни номера. Направихме и пробно кръгче, върви доволно, но... външният вид е една идея по-захабен отколкото на снимките от Австрия и си има доста неща за смяна по нея - като започнем от стандартното обслужване, масла, филтри, ремъци, спирачки и т.н., та стигнем до пружините, които са яко изгнили, носачи обезателно, салонът, понеже си е опърпан и от онази отвратителна найлонова тапицерия, джанти и гуми, понеже е на 17 инчови ляти алуминки, с които все едно е трамвай по стари наръмбени релси. А вероятно като я вдигнем на подемник ще излязат още изненади. Да, вярно по таблото всичко работеше, климатикът, огледалата и прозорците също, но истината е, че от доста време не съм виждал читава Алфа 147 по обяви от 2006-та или по-нова. Всичко, което е по обявите, дори 2-те най-нови уж, от 2008-ма от които очаквах повече, се оказаха пълни боклуци - пребоядисвани, с лоши двигатели. Е да вярно, никаква ръжда в подкалника, но какво от това... Двигател ли да им присаждам?!
    Иначе моят познат майстор много хвали колите на Бомиауто, ама като ги гледам какви издухани алфи за по 5 бона пристигат и там... Нямам роднина, който да е автомобилен майстор, така че трябва да се доверявам на непознати.
    Last edited by novice; 16-06-2015 at 23:37.

  9. #54
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колеги, стига суха теория, хайде да си поговорим с факти:

    http://www.autopower.bg/%D0%BD%D0%BE...i-d525c20.html
    От тези ли пазаруваш...?
    Хайде да си говорим с факти....23 - години карам Алфа.....и нека направим сравнение с ония кенеф наречен фолксваген...страшен е..))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #55
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Колегата хубаво е казал как стоят нещата навън дори и в Австрия е същата история всеки гледа да те изклати не да ти направи дорбо.Помисли върху вариянт да счупиш максимално от цената и после да я вкараш в сервиз и да знаеш какво си и сменил и да си спокоен.Ако вземеш за 5к да вкараш още 3к пак няма да стигне 11.5к и ще знаеш какво е правено по колата.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  11. #56
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    От тези ли пазаруваш...?
    Хайде да си говорим с факти....23 - години карам Алфа.....и нека направим сравнение с ония кенеф наречен фолксваген...страшен е..))

    Което само доказва, че си сектант и не вдяваш от дума.
    А3 сравнена с 147 е с в пъти по-евтина поддръжка.

  12. #57
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Има го и този момент...че майсторът гледа да прилапа едни 2К от ремонт веднага и има интерес да купя нещо по-евтино и скапано, което той после да прави.
    Гледам пазарът от доста време, може би близо година вече и изпуснах преди време една прилично изглеждаща кола от първи собственик.
    По принцип това, което ще гледаме в сервиз се кара редовно в момента с временни номера. Направихме и пробно кръгче, върви доволно, но... външният вид е една идея по-захабен отколкото на снимките от Австрия и си има доста неща за смяна по нея - като започнем от стандартното обслужване, масла, филтри, ремъци, спирачки и т.н., та стигнем до пружините, които са яко изгнили, носачи обезателно, салонът, понеже си е опърпан и от онази отвратителна найлонова тапицерия, джанти и гуми, понеже е на 17 инчови ляти алуминки, с които все едно е трамвай по стари наръмбени релси. А вероятно като я вдигнем на подемник ще излязат още изненади. Да, вярно по таблото всичко работеше, климатикът, огледалата и прозорците също, но истината е, че от доста време не съм виждал читава Алфа 147 по обяви от 2006-та или по-нова. Всичко, което е по обявите, дори 2-те най-нови уж, от 2008-ма от които очаквах повече, се оказаха пълни боклуци - пребоядисвани, с лоши двигатели. Е да вярно, никаква ръжда в подкалника, но какво от това... Двигател ли да им присаждам?!
    Иначе моят познат майстор много хвали колите на Бомиауто, ама като ги гледам какви издухани алфи за по 5 бона пристигат и там... Нямам роднина, който да е автомобилен майстор, така че трябва да се доверявам на непознати.
    Като те гледам какви ги дрънкаш...скоро кола няма си вземеш !Напред ти казаха няма нужда от майстор с теб ама ти все го водиш с теб и ти по него като овчица !Кво каже "майстора" и това е.
    (Дано когато си се женил не си пращал или ти престои да го правиш *ще пратиш*някой майстор първо да опита стоката !) Нищо лично жив и здрав
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #58
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Има го и този момент...че майсторът гледа да прилапа едни 2К от ремонт веднага и има интерес да купя нещо по-евтино и скапано, което той после да прави.
    Гледам пазарът от доста време, може би близо година вече и изпуснах преди време една прилично изглеждаща кола от първи собственик.
    По принцип това, което ще гледаме в сервиз се кара редовно в момента с временни номера. Направихме и пробно кръгче, върви доволно, но... външният вид е една идея по-захабен отколкото на снимките от Австрия и си има доста неща за смяна по нея - като започнем от стандартното обслужване, масла, филтри, ремъци, спирачки и т.н., та стигнем до пружините, които са яко изгнили, носачи обезателно, салонът, понеже си е опърпан и от онази отвратителна найлонова тапицерия, джанти и гуми, понеже е на 17 инчови ляти алуминки, с които все едно е трамвай по стари наръмбени релси. А вероятно като я вдигнем на подемник ще излязат още изненади. Да, вярно по таблото всичко работеше, климатикът, огледалата и прозорците също, но истината е, че от доста време не съм виждал читава Алфа 147 по обяви от 2006-та или по-нова. Всичко, което е по обявите, дори 2-те най-нови уж, от 2008-ма от които очаквах повече, се оказаха пълни боклуци - пребоядисвани, с лоши двигатели. Е да вярно, никаква ръжда в подкалника, но какво от това... Двигател ли да им присаждам?!
    Иначе моят познат майстор много хвали колите на Бомиауто, ама като ги гледам какви издухани алфи за по 5 бона пристигат и там... Нямам роднина, който да е автомобилен майстор, така че трябва да се доверявам на непознати.



    Колега бягай на далече от тази кола.Незнам за колко пари е тази кола,но ако е на редовна пазарна цена за ширините на България не е нормално да има толкова неща за смяна........пружини,носачи,гуми джанти тапицерии.......ще излезнат и други неща със сигурност и ще я купиш още един път......Ако е само заради кефа да караш алфа 147 2006г. взимай я.........то кеф цена няма Но ако искаш да си вземеш читава кола на прилична цена скоро време,ако не излизат читави алфи 147 ориентирай се и към други марки и модели които ти харесват.Дет са вика по добре здрав голф от колкото трошлива алфа Иначе по автокъщите повечето коли втора употреба винаги имат поне по 1 добре прикрит дефект,които и най големия майстор няма как да ги хване на първо четене.За него разбираш,след като си покарал колата 10-тина денаТака че и да го влачиш тоя майстор с теб не само че не е 100% гаранция че ще ти подбере читава кола,ами е малко като да оставиш вълк да ти пази овцете
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 17-06-2015 at 13:02.

  14. #59

    Default

    Eми освен за да купувам първа кола да ходя сам... и да се връзвам на приказки на продавачи от сорта на перфектна боя, без ръжди, като нова и обслужен двигател, при положение, че цялата кола е пребоядисана и отзад пуши... Има неща, които неопитното око не хваща. Човекът само дава мнение и препоръки какво да гледам при длуги огледи дори без него, дали колата струва или не. Крайното решение си го взимам аз естествено.
    Гумите и джантите ще ги сменя ако въобще сколасам да я купя, след компютърната диагностика и огледа отдолу, защото тези 17-ки първо не са подходящи за българските лунни кратери и павета и второ, защото да им купувам гуми значи все едно да правя още едни носачи х4... А гумите просто са си износени. Салонът не е належащ, просто шофьорската седалка е тръгнала, като на повечето 147-зи в БГ и защото не понасям тази найлонова тапицерия.
    Спирачките мисля, че е нормално да се обслужат, а пружините може да изкарат известно време, но предпочитам да ги сменя. Но нека мине утрешният ден да я прегледаме отдолу и отвътре електрониката и ще видим. Ще я покажа тук, ако реша да капарирам.

  15. #60
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    То че е нормално спирачките да се обслужат е нормално,но ако се налага на дадената кола продавача трябва да ти свали задължително от цената за това обслужване......Дискове+накладки+труд не са ефтини......Щото под обслужване се има предвит принципно масло двигателно,ремъци и филтри.Така както ми я описваш тая кола,аз лично нямам добро предчуствие за нея......Понеже преди време съм го играл тоя филм и знам как свършва.......Но щом си я харесал успех!
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 17-06-2015 at 21:08.

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •