Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 172

Thread: Скърцане от носачи на Алфа 147

  1. #151

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Е то пък 200лв един данък...........Хората в европа плащат на година с хиляди евро пътни данъци.Ама те за това са ни и на тоя хал пътищата а и като цяло всичко в държавата.
    63€ в Испания за 81 киловата. Винетки и подобни (задължителни) глупости не съществуват.



  2. #152
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    63€ в Испания за 81 киловата. Винетки и подобни (задължителни) глупости не съществуват.


    Аха......те за това и от няколко години са в сериозна криза и финансовото им положение достига критични нива...........защото и здравеопазването им е безплатно и т.н. Испания,Португалия това ако са ми европейски държави аз съм трамвай+тролей

  3. #153

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Аха......те за това и от няколко години са в сериозна криза и финансовото им положение достига критични нива...........защото и здравеопазването им е безплатно и т.н. Испания,Португалия това ако са ми европейски държави аз съм трамвай+тролей
    Да де, щото ако събираха от винетки щяха да надминат Германия Всичко опира до неграмотната политика на социалистите, но да не спамим темата.

    Колега novice, при регистрацията в данъчното е важно да се впише като евро 3. В моя талон пак не го пишеше, но жената се оказа печена и все пак я вписа с тази еко норма. Дано попаднеш на нормални.



  4. #154

    Default

    Айде Варна майната пак се активизира, почна всичко да знае и стана страшно...
    acho_, в момента при прегистрирана в КАТ без категория кола, кой трябва да ми издаде документ за категорията? Ауто Италия или друг? Как го е направила жена ти? Да не е юрист? Щото тоя в КАТ каза като ми издадяли от Алфа Ромео уверение за категорията разбираш ли, да съм се върнел при тях с него. И какво като се върна, да не ми преиздаде талона случайно?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  5. #155

    Default

    Мой не ми се прави на задклавиатурна нинджа. Аз ти казвам че няма смисъл. Пак ще плащаш 200+ ама иди дай си парите и накрая тоя документ нз де да си го сложиш. айде лека ти лек
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  6. #156

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Айде Варна майната пак се активизира, почна всичко да знае и стана страшно...
    acho_, в момента при прегистрирана в КАТ без категория кола, кой трябва да ми издаде документ за категорията? Ауто Италия или друг? Как го е направила жена ти? Да не е юрист? Щото тоя в КАТ каза като ми издадяли от Алфа Ромео уверение за категорията разбираш ли, да съм се върнел при тях с него. И какво като се върна, да не ми преиздаде талона случайно?
    Под жената имах предвид служителката в данъчното. Оказа се доста разбрана. Можеш да минеш да попиташ информативно как стоят нещата при тях, все пак според данните там се определя стойността на годишния данък, каквото и да пише в талона. Губиш евентуално 10 минутки, за сметка на това можеш да си спестиш излишни разкарвания и главоболия да вадиш сертификат.
    Колкото до Ауто Италия, във форума бях срещал няколко случая, в които хора са имали проблеми да си регистрират колите, защото двигателя е бил сменяван. Съответно разказваха, че именно в Ауто Италия са им издали нещо като сертификат за двигателя, така че предполагам не би било проблем да ти издадат такъв за еко нормата ако държиш да я пререгистрираш.



  7. #157
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Айде Варна майната пак се активизира, почна всичко да знае и стана страшно...
    acho_, в момента при прегистрирана в КАТ без категория кола, кой трябва да ми издаде документ за категорията? Ауто Италия или друг? Как го е направила жена ти? Да не е юрист? Щото тоя в КАТ каза като ми издадяли от Алфа Ромео уверение за категорията разбираш ли, да съм се върнел при тях с него. И какво като се върна, да не ми преиздаде талона случайно?
    Като си купил колата в документите дето са ти дали с нея там е отбелязано коя категория е.Трябва да имаш талона на стария собственик и в КАТ си преписват от него.Нали тая кола когато е купена за пръв път в талона на този дето е я купил е нанесено коя категория е ! Няма никакво Ауто Италия.При мен в големия талон е отбелязано стандарт ЕВРО 3.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #158

    Default

    Да де, трябваше да има написана категорията в холандския талон, ама я нямаше, а и нали от КАТ го прибират. Търсихме я и в малкия и в големия и я нямаше. Ще пробвам директно да питам в данъчното как става. Иначе ако си изкарам такъв сертификат от Ауто Италия, за да се впише колата като Евро 3 трябва пререгистрация, за да се впише в КАТ като Евро 3, така ли?

    Къде в София ще ми препоръчате да пълня климатика? Майстори много, близо до мен искат 30лв. само за закачането към машината и по 10лв. на 100мл фреон. Без още да се знае каква е причината да не духа студено. Знам, че ако компресорът е сдал багажа излиза скъпо. На колко време сменяте маслото на компресора на климатика? И колко мл фреон побира нашата Алфа? Тук ги дават 550г
    http://www.ariazone.com.mk/pdf/Autom...ty%20Guide.pdf ако е вярно.
    Още не мога да се справя с фабричната аларма. Ако въобще същата има вградена сирена. Или порзва клаксона? Четох за някакви допълнителни алапми, които имат сигнализация на дистанционното в случай, че колата пищи и не я чувате? Добри ли са?

    И последно - къде се продават читави покривала за коли, не от тънък найлон като пазарска торбичка, а хубав брезент? Ч купихме един китайски найлон, ама той се къса от щипките с които го гващаме да не го издуха вятъра. Поне да е скрита от Слънцето, докато се направи навес.
    Last edited by novice; 24-07-2015 at 23:20.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  9. #159

    Default

    На моята, като я купих преди две седмици на оригиналния италиански талон пишеше Евро 3, с което служителката от КАТ се е съобразила и го е попълнила в големия и малкия талон. Законът ги задължава да отразяват еко категорията.
    Former Alfa owner.

  10. #160
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Да де, трябваше да има написана категорията в холандския талон, ама я нямаше, а и нали от КАТ го прибират. Търсихме я и в малкия и в големия и я нямаше. Ще пробвам директно да питам в данъчното как става. Иначе ако си изкарам такъв сертификат от Ауто Италия, за да се впише колата като Евро 3 трябва пререгистрация, за да се впише в КАТ като Евро 3, така ли?

    Къде в София ще ми препоръчате да пълня климатика? Майстори много, близо до мен искат 30л. само за закачането към машината и по 10лв. на 100мл фреон. Без още да се знае каква е причината да не духа студено. Знам, че ако компресорът е сдал багажа излиза скъпо. На колко време сменяте маслото на компресора на климатика? И колко мл фреон побира нашата Алфа? Тук ги дават 550г
    http://www.ariazone.com.mk/pdf/Autom...ty%20Guide.pdf ако е вярно.
    Още не мога да се справя с фабричната аларма. Ако въобще същата има вградена сирена. Или порзва клаксона? Четох за някакви допълнителни алапми, които имат сигнализация на дистанционното в случай, че колата пищи и не я чувате? Добри ли са?

    И последно - къде се продават читави покривала за коли, не от тънък найлон като пазарска торбичка, а хубав брезент? Ч купихме един китайски найлон, ама той се къса от щипките с които го гващаме да не го издуха вятъра. Поне да е скрита от Слънцето, докато се направи навес.
    Е то за алармата най лесно отиваш някъде дето поставят и те ще ти кажат има ли няма ли !Иначе сирената се намира под левия калник,махаш джантата после под калниците и виждаш има ли сирена
    Също така взимаш един кабел за диагностика и виждаш дали е включена алармата ако я има де !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #161

    Default

    Снощи ми направи много странен номер, който ми го е правила само още служебната Дачия, която освен имобилайзер обаче има и монтирана аларма с друго дистанционно и е известна, че като я заключиш с неправилното дистанзционно, блокира ключа и волана.
    Та и моята така, блокира ключа в позиция стоп и волана. Чрез леко размърдване на волана и ключа, постепенно ключът завъртя, първо само в позиция парк, а после и запали. Обаче след като отново пали, позиция парк на ключа влиза много трудно, въпреки, че бутона на ключалката е натиснат.
    Съвети? Нова ключалка? Проблемен имобилайзер? Нещо грешно направено от мен?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  12. #162
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Снощи ми направи много странен номер, който ми го е правила само още служебната Дачия, която освен имобилайзер обаче има и монтирана аларма с друго дистанционно и е известна, че като я заключиш с неправилното дистанзционно, блокира ключа и волана.
    Та и моята така, блокира ключа в позиция стоп и волана. Чрез леко размърдване на волана и ключа, постепенно ключът завъртя, първо само в позиция парк, а после и запали. Обаче след като отново пали, позиция парк на ключа влиза много трудно, въпреки, че бутона на ключалката е натиснат.
    Съвети? Нова ключалка? Проблемен имобилайзер? Нещо грешно направено от мен?
    То всяка кола като спреш и изгасиш двигателя и извадиш ключа и завъртиш леко волана на ляво или дясно той се заключва !Отключва се като пъхнеш ключа и едновременно завърташ леко волана на ляво и ключа напред ! Не знам дали си ме разбрал...но ти какво се опитваш да направиш не те разбирам !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #163

    Default

    Ключът не завърташе в ключалката след като бях вече паркирал в нас. Извадих ключа след като се прибрах и след няколко минути при повторен опит да запаля, ключът беше блокирал и не можеше да зъвърти, воланът също беше блокирал. С леко размърдване на волана първо ключът завъртя в позиция Парк, но все още онказваше да завърти на контакт или да запали, а след няколко завъртания между позиции парк и стоп на ключа, накрая блокировката на ключалката спря и се завъртя и в позиция контакт и запалване.
    Сега обаче въпреки че натискам бутона до ключалката, ключът пали и се върти, но много трудно влиза в позиция Парк.
    Last edited by novice; 26-07-2015 at 15:47.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  14. #164
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Ключът не завърташе в ключалката след като бях вече паркирал в нас. Извадих ключа след като се прибрах и след няколко минути при повторен опит да запаля, ключът беше блокирал и не можеше да зъвърти, воланът също беше блокирал. С леко размърдване на волана първо ключът завъртя в позиция Парк, но все още онказваше да завърти на контакт или да запали, а след няколко завъртания между позиции парк и стоп на ключа, накрая блокировката на ключалката спря и се завъртя и в позиция контакт и запалване.
    Сега обаче въпреки че натискам бутона до ключалката, ключът пали и се върти, но много трудно влиза в позиция Парк.
    И за какво ти е въобще позиция парк...на моята въобще не може се включи на позиция парк,даже и не пробвам за да не счупя ключа !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #165

    Default

    Позиция парк е с включени габарити и изключен двигател. Това, че не може да включи на нея само говори, че вероятно ключалката е износена и е силно веоятно да заяде и друг път както го направи онзи ден. Друг въпрос е дали има добър майстор, който да сложи нова оригинална ключалка в БГ.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •