Results 1 to 14 of 14

Thread: Монтаж на хоризонтален бойлер на стена от Итонг

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Монтаж на хоризонтален бойлер на стена от Итонг

    Айде колеги,ако има строители още по-добре,помагайте със съвети за следната драма.Предстои ми до края на седмицата монтаж на хоризонтален бойлер 80 л. на стена от Итонг/за което не съм 100% сигурен/.Четох в интернет,но ми гръмна главата от гениални идеи.Да поясня,от другата страна на стената са съседите,няма как да се сложи планка отзад,имам окачен таван,което изключва монтажа с Г-образни планки за тавана.Четох за някакви химически анкери,специално за газобетон,дали ще стане с тях..........плаша се вече,а в понеделник спират водата.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Купил ли си го вече? Ако ти е зор заради профилактиката на ТЕЦ-а .. проточен си вземи.
    Alfa Romeo JTD - powered by 140 Монтански бизоня

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дай някое фото на конзолите му. Ако ползваш някаква плоча, която да хванеш към стената в повече точки макар и с обикновени пластмасови не-химически дюбели за itong а бойлера за плочата, би трябвало да стане доволно здраво.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Окачен таван какво ще рече, от профили и пана 60/60 или гипскартон.Ако е от пана вземаш Г-образни профили дето монтират климатиците и ги обръщаш на обратно и ги хващаш за тавана.За това дето остава настената си хващаш бойлера.Тавана можеш да си го зарежеш така че да не личи, то и без това ще остане зад бойлера.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5

    Default

    Най-важното е да разбереш от какъв материал е изградена стената.

    Итонговите стени не стават за нищо друго, освен да преграждат и да носят себе си, а използването им за баня е пълно недоразумение, като се има предвид хигроскопичната структура на материала - не ми се мисли такава стена да преодолява концентрирани натоварвани като тези от пълен бойлер със съсредоточено натоварване в две точки.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefan0 View Post
    Купил ли си го вече? Ако ти е зор заради профилактиката на ТЕЦ-а .. проточен си вземи.
    Купил съм го вече.Не става с проточен майка,тънки са кабелите в стената,а ако трябва да ги сменям ще стане ад.

    ---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 11:12 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Окачен таван какво ще рече, от профили и пана 60/60 или гипскартон.Ако е от пана вземаш Г-образни профили дето монтират климатиците и ги обръщаш на обратно и ги хващаш за тавана.За това дето остава настената си хващаш бойлера.Тавана можеш да си го зарежеш така че да не личи, то и без това ще остане зад бойлера.
    Точно от профили и пана е,а тези планки пак ли с анкери да ги хвана за тавана,че нещо и това висене не ми вдъхва довери ????

    ---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дай някое фото на конзолите му. Ако ползваш някаква плоча, която да хванеш към стената в повече точки макар и с обикновени пластмасови не-химически дюбели за itong а бойлера за плочата, би трябвало да стане доволно здраво.
    Конзолите са обикновени за бойлер,демек се хваща на 4-ри точки.Вчера говорих с един майстор,той каза да слагам смело химически анкери за Итонг,ставало много здраво,но задължително на 4-те точки.

    П.С.Реално бойлера ще се ползва 1 месец в годината,през останалото време мога да го държа празен,ако не е проблем разбира се,това също ако може да го каже някой.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Конзолите са обикновени за бойлер,демек се хваща на 4-ри точки.Вчера говорих с един майстор,той каза да слагам смело химически анкери за Итонг,ставало много здраво,но задължително на 4-те точки.

    П.С.Реално бойлера ще се ползва 1 месец в годината,през останалото време мога да го държа празен,ако не е проблем разбира се,това също ако може да го каже някой.
    Независимо от всичко, освен скрепването към стената, ако пуснеш и 2 шини които да минат през окачения таван и да се хванат с анкери за плочата, както казва Митака, и да изпуснат тези към стената, няма да падне и да утрепе някой. Това да се държи празен може да доведе до по-бързото съсипване на казана, освен ако не е от неръждавейка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Независимо от всичко, освен скрепването към стената, ако пуснеш и 2 шини които да минат през окачения таван и да се хванат с анкери за плочата, както казва Митака, и да изпуснат тези към стената, няма да падне и да утрепе някой. Това да се държи празен може да доведе до по-бързото съсипване на казана, освен ако не е от неръждавейка.
    Не е неръждавейка,емайлиран е.

    Тва с планките става много сложно,ама ще го помисля защото нямам време,до неделя трябва да съм го монтирал,а съм свободен само вечер,не върви да пробивам тогава.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не е неръждавейка,емайлиран е.

    Тва с планките става много сложно,ама ще го помисля защото нямам време,до неделя трябва да съм го монтирал,а съм свободен само вечер,не върви да пробивам тогава.
    Монтирай го за стената за да го пуснеш в действие, ама го подпри на пода с някакво дърво-времянка, докато направиш по-натам и окачването за тавана, че тоя айтонг, независимо от дюбелите ще държи като умрял-свещ.
    Ако беше вертикален иди-дойди.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Може да ти звучи невероятно, но за да бъдеш спокоен, когато децата ти са в банята, като се има предвид и леки земни трусове, трябва да се направи метална носеща конструкция за бойлера - най-елементарното е рамка от кухи профили стъпваща на пода, прихваната за стената и пода.
    Естетическото оформление е въпрос на дизайнерска изобретателност.
    Ако стените са с армиран бетон или зидария от тухли единички нямаш никакви проблеми с начина за монтажа.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    [/COLOR]

    Точно от профили и пана е,а тези планки пак ли с анкери да ги хвана за тавана,че нещо и това висене не ми вдъхва довери ????

    ---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:13 ----------


    Ако са кадърно хванати и такива дето колкото повече ги опъваш толкова повече се застопоряват няма страшно.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Както и да е,оказа се че тавана не е от платна /объркал съм се,не знам защо/ а от гипсокартон.Бойлера е монтиран вече с 4 бр.куки 8-ци и дюбели 10-ки са монтаж в тухла 4-ка и Итонг,като долните куки са под самата планка на бойлера и държат на срязване надолу.Мисля че стана здраво,но ще си покаже,ако стане нещо ще съм една мивка назад,тя е точно отдолу.Самият бойлер е монтиран в тоалетната,просто там бяха оставени изводите,което е по-добре от колкото в банята,но ме ограничи откъм място.

    П.С.Появи се друг проблем,оказа се че крана на водомера за топла вода не затваря докрай,довечера ще го сменям,че не ми се иска да топля водата на целия блок.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13

    Default

    Колкото и извратено да звучи за разбиращите хора в това отношение - най-добре направи водопроводната инсталация да е само от поцинковани тръби и фитинги, за да помага в поемането на усилията от натоварванията на пълният бойлер.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Колкото и извратено да звучи за разбиращите хора в това отношение - най-добре направи водопроводната инсталация да е само от поцинковани тръби и фитинги, за да помага в поемането на усилията от натоварванията на пълният бойлер.
    Тва е идейно,но сега вече няма как,за след месец като свършат ремонтите,може да измисля нещо.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •