Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Изпуснали задни амортисьори

  1. #1

    Default Изпуснали задни амортисьори

    Здравейте,
    днес ходих да мина техн. преглед и ми казаха, че задните ми амортисьори са доста зле. Предните са на 60%, а задните на около 25-30. Има ли вариант различен от смяна или ще се наложи да ми препоръчате какви да избера. Благодаря! Колата е Alfa 147 1.9 JTD 115 p.h.

    пп - Променете в заглавие отпуснати на изпуснати, ако може
    Last edited by MJ23; 16-06-2015 at 21:43.

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте,
    днес ходих да мина техн. преглед и ми казаха, че задните ми амортисьори са доста зле. Предните са на 60%, а задните на около 25-30. Има ли вариант различен от смяна или ще се наложи да ми препоръчате какви да избера. Благодаря! Колата е Alfa 147 1.9 JTD 115 p.h.

    пп - Променете в заглавие отпуснати на изпуснати, ако може
    С какво се мерят тези проценти?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    ако има вариант да не се сменят и да стават на 100 % искам и аз да знам
    Alfa 147 Selespeed---> красавица

  4. #4

    Default

    Ами измери ги, когато отидох на технически преглед. Тества ги и ми показа на компютъра на колко % са. Не го питах нищо, побързах да видя от телефона си цените им и... да ми стане лошо

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default .

    Мерят ги на тресачката,ама самата машина е шменти капели.Ремонта е нови амортосьори и си готов.
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  6. #6
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Къде правят такива технически прегледи, искам и аз така да ми прегледат колата?
    156 Sportwagon 02'

  7. #7
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    А аз дадох 25 кинта само за тест на амортесьорите. Досега на ГТП винаги са се въртяли, като пумпали около колата, ама си лапат парите, че и кафе си просят...
    Лекуването е с нови амортесьори, ама ако са толкова зле, морска болест ще те хване.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  8. #8

    Default

    Ами аз за това отидох на това място, като правят преглед, поне да проверят дали наистина и има нещо, а не да ми подпишат документа и чао. Ами предните са по на 60%, а задните единия е на 29%, а другия е на 31%. Не е крайно зле, но определено се усеща некомфорт. Като мина например през легнал полицай не искам да знам какво е на хората отзад Иначе на някои места в Интернет четох как и под 70% също били за смяна Което според мен са пълни глупости, написани от някой майстор.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    36

    Default

    когато са заминали, сам ще разбереш, не трябва никой да ти казва, нито пътник, нито майстор. Стига да имаш известен усет и да си познаваш колата. Отделно при теб не са ли газови, ако са мисля, че това да са тръгнали е почти невъзможно, защото ако те изпуснат значи са тотално заминали, виж ако са с масло, вече може да се види колко са омаслени и вече там да се получава ефекта да са тръгнали когато изхвърли част от маслото. Газовите за мен изпускат от раз и са дотам, няма средно положение. Ако греша някой да ме поправи да науча нещо ново.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 150hp 2002г.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarkk View Post
    когато са заминали, сам ще разбереш, не трябва никой да ти казва, нито пътник, нито майстор. Стига да имаш известен усет и да си познаваш колата. Отделно при теб не са ли газови, ако са мисля, че това да са тръгнали е почти невъзможно, защото ако те изпуснат значи са тотално заминали, виж ако са с масло, вече може да се види колко са омаслени и вече там да се получава ефекта да са тръгнали когато изхвърли част от маслото. Газовите за мен изпускат от раз и са дотам, няма средно положение. Ако греша някой да ме поправи да науча нещо ново.
    Те и газовите са с масло.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Присъствах на технически преглед в нов пункт ,с чисто ново съвременно оборудване.Този който работи там ми е приятел.До тук добре.Но първо той не знае как да работи с апаратурата.Пуска теста за амортисьори и аз наблюдавам.И започвам да задавам неудобни въпроси.И хъката-мъката разбирам ,че до сега не е имало кола , на която задните амортисьори да покажат над 50%.И той казва "супер, супер ти е колата, то задницата няма как да е повече"(аксиома). Та те не въвеждат колко тежи автомобила при теста и уреда показва нещо си.Но в този пункт има и автосервиз, а какво ли ще стане ,ако клиент реши да си изпробва новите амортисьори.На моя приятел компютърните познания са да чати и да си пуска филми.Може би, ако стане скандал ще се обадят до фирмата ,която е продала апаратурата и някои по телефона ще каже" Влез в едикое си меню и какво пише в поле Value, аха смени го на 300. Хайде сега направете теста пак, ако процентите са малко направи го 250, само не прекалявайте да не излязат над 100% после резултатите."
    А моят ДАП-аджиски съвет е да си намериш майстор на възраст между 35-55 години, особено ,ако е препоръчан от форума.И макар с клатене на багажника и каране малко ,ще ти направи много по-реална оценка на колата ти .
    Last edited by alfaracer; 20-06-2015 at 07:54.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Интересно ми е, какво ще е заключението на машината при нови амортисьори във вариант с разбити или читави останали компоненти по окачването.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Досега само си чешете езиците за някакви машини...А човека пита какво да прави с тези задни изпуснали амортисьори !Да ги сменя ли на машината ли да вярва или каквото там знаещите да кажат.Излизам за малко ,че има Феста
    После ще видя какво сте измислили !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14

    Default

    С изпусналите амортисьори се постъпва като с изгорелите крушки - сменят се с нови. Останалото е както казва колегата eproHD - чесане на езици.
    Former Alfa owner.

  15. #15

    Default

    Здравейте отново колеги,
    занесох Алфата на майстор, тъй като от предишна моя тема имах проблеми и с лявото каре и казах на майстора, наш близък семеен приятел да ги провери как са. Отидох сега да си я взема и понеже бяха сменяни преди около 2 години, за които не са минати и 20 000 км (баща ми я караше преди, но сега е с нова 147) и от тези 20 000 спря да ходи за риба Та човека си ми каза карай си така, колкото и да я натискам, клатя колата си е повече от стабилна, не гледай какво показват тия тестове. Няма нужда да сменяш все още годни амортисьори. Благодаря на всички за отговорите и отзивчивостта Ви!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •