Results 1 to 15 of 15

Thread: Драскотина по вратата

  1. #1

    Default Драскотина по вратата

    Здравейте,
    сега загледах колата и установих следния "подарък" до шофьорската врата. Държа си колата пред блока, не спирам на ничие място и като цяло нямам конфликт със съседите. Деругата изглежда доста равномерна и поне според мен е умишлено надрана от някого на 99%. Искам да Ви попитам има ли някакъв по-евтин и лесен начин да се оправи, защото е само тя и не си струва пребоядисване на цялата врата, а ме дразни страшно много като я видя.

    Ето и снимка:
    http://i57.tinypic.com/2v2t6o8.png

    Самото надрано е не повече от 3-4 см.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз такива дреболии ги оправям с четчица и боя, от спрей или от правена за пистолет.От спрея изфъшквам в някоя капачка и с тънка четчица запълвам драскотината.После с водна шкурка внимателно зачиствам това което е излязло извън драскотината и повтарям.Ако е металик обаче последното попълване не се шкури.После със спрей безцветен лак пръскам веднъж като изсъхне втори път.След няколко дена със водна шкурка и трупче минавам мястото да се заглади и падне "мъглата", после с пасти 3М минавам мястото а и целия панел.Понякога ми се получава, понякога малко личи,но пък не е като без хич, ма зависи от цвета, от драскотината...от желанието и умението на водещия така да се каже.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    започва да се пристрастява Ivicha_GTA's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    40

    Default

    Колега не виждам снимката. За да мога да се сетя да ти дам съвет. Но на никой не пожелавам такова нещо най - вече на себе си.
    D:\alfa-romeo-shop-logo3.png

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Преди две години някой беше минал с пирон през целия паркинг, сега един си се радваше на шевролета чисто новичък и понеже като всеки мераклия сън не го лови да не я пипнат заврера осъмна с надрана дясна страна - открай до край.Вчера пък ми се разказа играта да чистя с разредител, под нас на партера терасата е занималня за деца с увреждания и лелките освежаваха парапета с блажна боя та ми беха освежили дизайнерски предния капак и тавана ...повече в лявата част, та ми се е.. мамата да полирам.Квото и да е, не е приятно.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5

    Default

    Син металик е Алфата. Не знам вече на 23 години човек някой да му завиди за колата за 3 хиляди ли какво...

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    На мен ми прилича на прекрасна драдкотина оставена от чужда врата. Аз вече спрях да де впрягам на моята. Направиха я на войнишко канче, никой не мисли как си отваря вратите и всеки ден намирам нещо ново.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Търси местен идиот с бял кошник, дето вратите му се отварят като селски вратник.

    ---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    На мен ми прилича на прекрасна драдкотина оставена от чужда врата. Аз вече спрях да де впрягам на моята. Направиха я на войнишко канче, никой не мисли как си отваря вратите и всеки ден намирам нещо ново.
    И аз вече претръпнах.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default

    Еми Бай Ганьо не уважава собственото си имущество, какво остава за чуждото. Болшинството са такива нагли, тъпи простаци, без капчица интелект, че чак ми е интересно как някои хора се чудят защо тъпкаме на едно място. Каквото населението - такава и държавата.



  9. #9

    Default

    Ами според мен ако ме е допрял някой щеше да се махне поне малко от малко това бялото. С 2 пасти го мъчих грам не помръдва.

  10. #10
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Като махнеш бялото ще ти лъсне ламарината, това според мен е грунда или както се нарича, това кпето се пръска купето преди боя, така, че с паста няма да стане. Прежоядисване или с четчицата както колегата по-горе ти е писал.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Син металик е Алфата. Не знам вече на 23 години човек някой да му завиди за колата за 3 хиляди ли какво...
    Пробвай това но не очаквай чудеса.За всички нюанси на синьото е !
    Моята е сив металик и ползвам сива и съм доволен от пастата
    Пастите не са за махане на боята.И ако наистина е бяла боя няма да може да я махнеш лесно с паста .Нали ако беше така наместо да махат драскотините ще махат и боята !!!
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Син металик е Алфата. Не знам вече на 23 години човек някой да му завиди за колата за 3 хиляди ли какво...
    Друг 23 годишен ти е завидял 100 %,че той няма Алфа
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ако е следа от боя ще се махне, ако е издрана боята и това бялото е основата никакви пасти няма да го оправят.Вгледай се хубаво какво е окото понякога лъже.Ине го вземай присърце няма да е първата нито последната, както казаха колегите ще претръпнеш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14

    Default

    Издрана е боята. Ами ще се притръпне ми, в началото за най-малката чертичка слизах като лудите с по 2-3 пасти да я полирам и пастирам

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    С драскотините вече свикнах.
    Сега свиквам и с ританото по врати и калници.
    К'во да правя, кат живея в държава в която толкова много субекти нямат с какво друго да се почувстват велики.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •