Results 1 to 5 of 5

Thread: въпрос за ремонт

  1. #1

    Default въпрос за ремонт

    Здравейте колеги. Имам алфа 146 която много си я обичам. Моторът и е 1.7 боксер. Имам проблем с мотора - доста е умалял - компресията е по 8 бара на всеки цилиндър и гори масло. Общо взето се чудя дали да оправям този двигател или да търся читав туинспарк 1.8 - тый като е най беспроблемн от туинспарковата линейка. Като пара горе долу еднакво излиза ремонта или суап мотор кутия компютър и инсталация. Какво ще ме посъветвате?

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Оправи си твоя мотор. Ако толкова държиш на ТС, по-добре си купи друга кола.

    Swap от боксер към ТС е скъпо и неблагодарно занимание, което при днешните цени на 145/6 е и безсмислено. Boxer и TS са еднакви само като ламарини. От кормилото напред всичко е различно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    може да купя и по-читав мотор 1.7 - от софия ми предлагат заедно със скоростите и монтажа за около 750 лева
    но не знам колко е читав
    иначе ще ми трябва добър майстор който разбира от боксери

    ---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

    всичко вырви май към основен ремонт
    някой ако е правил такъв да сподели примерни цени за части и от къде ги е купувал и читав майстор - най-важно

  4. #4

    Default динамо

    Здравейте, някой може ли да ми каже как да си сваля динамото. Свалил съм полуоската, а то още не иска да излиза. Имам Алфа 145 1.6 , 99г.

  5. #5
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by sake View Post
    може да купя и по-читав мотор 1.7 - от софия ми предлагат заедно със скоростите и монтажа за около 750 лева
    но не знам колко е читав
    иначе ще ми трябва добър майстор който разбира от боксери

    ---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:25 ----------

    всичко вырви май към основен ремонт
    някой ако е правил такъв да сподели примерни цени за части и от къде ги е купувал и читав майстор - най-важно
    колега ядох го тоя отървавай се и си взимай въможно по стар модел алфа новите са боклук от всякъде две години съм на нерви с тия туинспаркове косата ми побеля

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •