Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем с прехвърлянето на газ...

  1. #1
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default Проблем с прехвърлянето на газ...

    Здравейте, Колеги! Въпросната кола е Алфа ГТВ 1.8 и ГИ е Фобос. Преди две години нещо се прецака тая газ и просто я отсвирих, поради липса на добри майстори в моя регион, а и не ми пречеше да си я карам на бензин. Преди няколко дена реших да ида във Фобос Плевен и да оправят каквото има за правене, защото все пак газта е 90ст. и тук почна лудницата. Казаха ми, че е заминал изпарителя и го смениха заедно с температурен датчик и всички филтри и маркучи под капака. Всичко беше наред и си тръгнах обратно за Козлодуй, което е около 120км. Да, ама не, малко преди Козлодуй колата обърна на бензин и просто отказваше да се върне на газ за повече от няколко секунди, а в повечето случаи даже и не се и опитваше да обърне, а направо ми писукаше все едно бутилката е празна. Звъня им на тия от Фобос и те ме посъветваха за да не бия пак тоя път да ида при някой местен майстор и да качат колата на комп да си каже какво и е. Речено сторено и се оказа ниско налягане. Днес пак бях в Плевен и тоя път ми смениха няколко букси и датчика за налягане с обяснението, че когато изпарителя се е скапал е избушил мембраната на датчика, но пърият път не го давало като грешка. Всичко пак беше ОК, даже ходих на тестова обиколка с доста подаване на газ и проблеми нямаше никакви и грешки не бяха регистрирани. Тръгвам си за Козлодуй и на паркинга пред нас се почна старата песен на нов глас. Колата не иска да обърне на газ, а дори и да го направи е за малко. Някой имал ли е подобен проблем?
    Alfa Romeo GTV 1.8TS eX
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer eX
    Lancia Kappa 2.0 eX

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато направи мизерията, изпарителят добре ли е подгрят?
    Аз съм с Фобос-2 на около 20 К пробег, без смяна на филтри. Веднъж ми направи същия номер непосредствено след зареждане на газ и каране на по-висока скорост на магистрала.
    Над 120 обръщаше на бензин и когато паднех под 80 с много зор обръщаше пак на газ. Реших, че филтрите са се задръстили, но междувременно заредих газ от друго място и оттогава насам проблемът не се е проявявал.
    Last edited by ecotronic; 20-06-2015 at 17:40.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default

    Веднъж започне ли да го прави, не спира докато не я качат на компютър. Първият път го направи на 100км след сервиза, а вторият направих пробна обиколка от около 30км и се върнах да проверят за грешки, след което си тръгнах и на 120-тия километър пак се разпищя, че и е празна бутилката и обърна на бензин. Интересното е, че винаги първите един/два пъти, когато се опитам да я върна на газ успявам, но е за кратко и после вече става потчти невъзможно да я задържа на газ за повече от 3 секунди, ако изобщо успее да обърне.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS eX
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer eX
    Lancia Kappa 2.0 eX

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by NPP View Post
    Веднъж започне ли да го прави, не спира докато не я качат на компютър. Първият път го направи на 100км след сервиза, а вторият направих пробна обиколка от около 30км и се върнах да проверят за грешки, след което си тръгнах и на 120-тия километър пак се разпищя, че и е празна бутилката и обърна на бензин. Интересното е, че винаги първите един/два пъти, когато се опитам да я върна на газ успявам, но е за кратко и после вече става потчти невъзможно да я задържа на газ за повече от 3 секунди, ако изобщо успее да обърне.
    Едно полуглупаво предположение, но щом под капака всичко е наред (сменено, проверено и тн) може ли да има проблем със сондата в бутилката!? Да не "засмуква" течна фаза а газообразна (да се е пречупила или развила тръбичката от сондата към дъното) и като се покара колата да заледява там!? В резултат ниско нялягане към изпарителя!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default

    В сервиза пробваха и пусна добра струя течна газ, дори и да замръзва е логично да се размрази по някое време, но уви проблема появи ли се не изчезва.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS eX
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer eX
    Lancia Kappa 2.0 eX

  6. #6
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    След като е спряла да обръща зареждаш ли наново с газ преди да я закачат на компютъра?

  7. #7
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default ...

    Понеже не бях ползвал газта около две години, преди да ида първият път заредих 10 литра и след като уж оправиха всичко заредих догоре и си тръгнах за Козлодуй. Около 20 километра преди града се прецака и когато стигнах заредих пак догоре поне да видя какъв разход е дала и резултата беше около 10 на 100 при поддържане на 140 през повечето време. Вторият път като отидох бутилката все още си беше пълна, защото просто отказваше да обърне на газ.
    Днес успя да прехвърли за около 2 минути, но при опит да прехвърля режимите от спортен на икономичен всичко се прецака пак.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS eX
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer eX
    Lancia Kappa 2.0 eX

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не познавам Фобос, но ми се струва, че тук в темите имаше разискван подобен проблем след "веща" намеса и смяна на софтуер с по-нов. Случайно да са правили такова нещо? Някой да е решил, че твойта версия е "много стара" и да я е "ЪП-нал".


    П.П. А...намерих я:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...1%EE%F1&page=2
    ама не е сточно твоя проблем, което не игнорира възможностите.

    Следващото което се сещам е да провериш връзките към акумулатора и на бушоните на газовата уредба /ако са 2/. Просто ги размърдай почисти, притегни и.т.н.
    Last edited by robygas; 22-06-2015 at 21:32.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default ...

    Точно! Съществените проблеми започнаха преди малко повече от две години, след едно ходене за смяна на филтри. Тогава решиха, че ще ми сменят софтуера с по-нов, един инжектор и мап сензора с някакъв уж по-добър с 6 месеца гаранция. След това колата започна да се прехвърля сама на бензин и малко по-късно започна да мирише на газ. Когато отидох пак във Плевен, сервизът беше затворен и дори и не фигурираше в сайта на Фобос вече. Отидох в един местен сервиз, който доста хвалят и там ми казаха, че мап сензора ми е заминал и ми показаха на компа как не се влияеше от оборотите на колата и винаги показваше някакви космически цифри. Отказаха да ми го сменят, защото шефа им го нямало и най-добре било първо той да погледне, пък и само той поръчвал частите. Запазвам час за друг ден и тогава пак не можаха да ми обърнат внимание, след което теглих една дълга на газта и така до онзи ден, когато си припомних, защо се отказах от нея...
    Alfa Romeo GTV 1.8TS eX
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer eX
    Lancia Kappa 2.0 eX

  10. #10
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Предполагам, че и при Фобос е така както при другите системи. Версиите на софтуера трябва да отговарят на възможностите на съответния комп. иначе става мазало. Просто намери някой който знае какво прави и какво да върне където си е било.

    П.П. Само, че може да се наложи и да върнат стария МАП.
    Last edited by robygas; 23-06-2015 at 23:17.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #11
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default

    Това са маповете ми по ред на номерата, първият беше този кръглият. След няколко дена пак ще ида до Плевен и ще видя какво ще измъдрят, ако и този път не станат нещата ще се насоча към софийския Фобос.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 26.jpg   map-senzor.jpg   Dat4ik_Fobos_compact-500x500.jpg  
    Alfa Romeo GTV 1.8TS eX
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer eX
    Lancia Kappa 2.0 eX

  12. #12
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default :)

    Колеги, третия път ми беше на късмет и вече всичко е наред с газта. Отваряха компютъра, после смениха мястото на една маса под предния капак, която не знам за какво беше и накрая почистиха инжекторите понеже били зацапани и седели отворени и ооо чудо, оправи се. Иначе тия в сервиза бяха вече в безизходица и и май бяха на път да викат поп за екзорсизъм Поне постъпиха коректно и не ми взеха една стотинка.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS eX
    Alfa Romeo 146 1.6 boxer eX
    Lancia Kappa 2.0 eX

  13. #13
    Младши алфист tihomir77's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Plovdiv
    Posts
    27

    Default :)

    Здравейте,колеги! Имам проблем, когато карам на газ и реша да сменя на бензин, колата не иска да върви и изгася . Също така не пали на бензин. Може ли някой да ме посъветва?

  14. #14
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default :)

    Колега донякаде имах същия проблем само че с пунтоо.Та палех директно на газ през лятото а, като застудееше ставаше дъълга и широка отвивах капаци болчета гайки целият ставах в масло и сипвах бенз в карбуратора.Гледаха я сумати пишман майстори в Пазарджик и не откриха нищо.Но аз нямах проблем с вървенето на бендзин както ти казваш.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  15. #15
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by tihomir77 View Post
    Здравейте,колеги! Имам проблем, когато карам на газ и реша да сменя на бензин, колата не иска да върви и изгася . Също така не пали на бензин. Може ли някой да ме посъветва?
    Нее много зле да се споделя за каква кола (и газова система) става въпрос... Гледам и карбуратори се споменават...
    Бензиновата помпа работи ли все пак!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •