Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Поредно скърцане

  1. #1

    Default Поредно скърцане

    Здравейте,
    предполагам темите ми тотално досадиха, но.. След последния проблем оправен със смяна на каре се появи нов, който или преди не съм можел да усетя или пресен пресен... Става въпрос за едно скърцане при преминаване през неравности по пътя или типичен пример при легнал полицай. Най - точно казано е като скърцане на гума и се чува повече из под седалката на спътника, а не на шофьора?
    Колата е 147 1.9 JTD. Не е фатално, но просто всеки малък детайл ме дразни доста и искам всичко да е перфектно, но в последно време всичко изкарано заминава в колата.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте,
    предполагам темите ми тотално досадиха, но.. След последния проблем оправен със смяна на каре се появи нов, който или преди не съм можел да усетя или пресен пресен... Става въпрос за едно скърцане при преминаване през неравности по пътя или типичен пример при легнал полицай. Най - точно казано е като скърцане на гума и се чува повече из под седалката на спътника, а не на шофьора?
    Колата е 147 1.9 JTD. Не е фатално, но просто всеки малък детайл ме дразни доста и искам всичко да е перфектно, но в последно време всичко изкарано заминава в колата.
    Втулки на горен носач най-вероятно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    Горе долу на колко пари стъпва, защото вече положението излиза извън контрол при мен.

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Според мен са тампони стабилизираща щанга......в повечето случай от там идва скърцането....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5

    Default

    Точно тях ги смених преди има няма 2 месеца. Вярно че Плевен е малко стил Кербала пътя, но все пак..

  6. #6
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    То само в Плевен да беше като в Кербала.....карай докато се наложи наистина да смениш нещо то за всяко скърцане... да наливаш пари на стара баба нови гащи да слагаш няма смисъл и новите от магазина след 6 месеца на BG пътищата почват да скърцат и хлопат.
    Last edited by fakirastanly; 24-06-2015 at 16:28.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  7. #7

    Default

    Напълно си прав. Просто си е неприятно, а не обичам да слушам музиката твърде силно, тъй като когато карам предпочитам да чувам добре двигателя. Пропуснах да спомена, че специфичното скърцане се чува далеч по-осезаемо, когато колата е в ниските обороти. Например ако мина през някоя неравност на втора с над 2500 оборота няма да се усети много, но ако е на трета под 1500 ще се усети в пъти повече.

  8. #8

    Default

    Тампони на двигател, скоростна кутия, провери ги за всеки случай.
    Former Alfa owner.

  9. #9
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Мойта скърцаше абсолютно по същия начин.Окачването беше в перфектно състояние.Те алфите така си скърцат.Все пак е алфа не е bmw

  10. #10
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Провери да не е това, ако е имам съвет за теб.

    http://vbox7.com/play:ca6ce85d6c
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  11. #11

    Default

    Здравей колега,
    уви доста бос съм на тема автомобили и целите ремонти ми ги прави приближен и доверен семеен приятел. Предполагам съвета е за тампони от Рено Туинго? Би ли казал какви са по точно, за да знам да му я закарам и да провери дали може да станат. Поздрави!

  12. #12
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    тампони от Рено Туйнго номера каталожни:

    60 60 0016 swag
    80000516 corteco
    22494 01 LEMFORDER
    T402680 STC
    2106 BIRTH
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  13. #13
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    пробвай със спринцовка през маншона да вкараш малко масло,за първо време се решава проблема.При мен скърцаше на горния носач шарнира.
    Last edited by b0jo; 08-07-2015 at 23:58.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  14. #14

    Default

    Благодаря за съветите Ви. На първо четене по тези жеги си почива малко Алфонсо, че ми предстои държавен изпит, а после ще кажа какво и как е станало, че то вече на страница има по 3 теми за скърцанията ми

  15. #15

    Default

    Колега на мен ми се наложи да сменя тампоните на стабилизиращата и вътрешните кормилни накрайници преди да спре скърцането и ми излезна около 100лв

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •