Page 15 of 37 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 543

Thread: Италфест 2015

  1. #211
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by toki4a View Post
    Няма да чета коментарите по горе
    аз лично си изкарах мнооооооооооого добре както всяка година
    всичко си беше ок
    Приятелите също !!
    нямам повече въпроси !
    Ти па кога не си си изкарвал добре. Яд ме е, че не те открих, а после трябваше да тръгвам
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #212
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by tsvety View Post
    Аз модератор , не съм и няма да се правя на такъв. За мен не е нормално. Така или иначе няма да влизам във форума скоро, така че, действайте си , щом ви влече
    ....знам.....ти си просто фен, който прави много повече от другите....нормално е всеки да си изразява мнението...и до тук е много нормално......не е като преди години...където обидите вземаха връх в разговорите у форума....а въпросните модератори действаха с пристрастия....

    ---------- Post added at 20:11 ---------- Previous post was at 20:10 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ти па кога не си си изкарвал добре. Яд ме е, че не те открих, а после трябваше да тръгвам
    Сложи си цайси бе...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #213
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Стана много готин фест! Накрая при награждаването на драга вече доста хора си бяха тръгнали, затова ще повторя: Феста е такъв, какъвто си го направят феновете и посетителите и какъвто и да стане накрая винаги ще има доволни и недоволни.

    Благодаря на всички, които помогнаха феста да го има. Имаше хора, които не бяха видяли нито оптичния тунинг, нито бутането на коли, нито майсторското, защото бяха ангажирани с организация на едно супер скучно нещо, щото нямаше специална площадка с декори да си снимаме близо 20 годишните талянки с апаратче и после фотошопче и у фейса.

    Относно някои въпросителни около феста бих искал да дам малко обяснение за доволните и за недоволните разбира се:

    - на всеки му се иска да види примерно петдесет 156-ци паркирани една до друга, после още 20 147-ци една до друга, защото е много яко наистина, НО паркинга във вида му, в който е в момента не позволява такъв тип групиране на автомобили, какъвто имаше последно на Лесново. Защо? Защото първо не се знае колко коли от даден модел ще дойдат и то кога ще дойдат и второ паркинга не е достатъчно голям за такъв тип подредба.

    - драга първоначално предполагах, че ще може да се гледа поне от тревата при "кроасана". В момента, в който обявих, че драга започва и тълпата тръгна натам. Управителят на пистата обаче дойде и ме помоли на пистата да няма публика. Самият той много добре знае, че всички искат да гледат драга от близо, но самия той, както и много от нас са гледали клипчета как недай си Боже в даден момент от едно състезание има технически проблем с автомобил или катастрофа и в зоните без обезопасителна ограда стават много неприятни инциденти. След края на феста собственикът на пистата Ицо Стоилов заяви, че също би искал да направи така, че драга да може да се гледа от по-близко разстояние. Кога и как ще стане - само той може да знае и времето ще покаже.

    - за Ладите - самия аз бях против преди феста, защото миналата година заради сесиите с Лади минаха около 40-50минути от феста, а помните миналата година за драг време нямаше. Във вида, в който се включиха руските автомобили тази година мисля, че се получи много добре. Феста не е само за 'талянки, той е за фенове на италианските автомобили, но и на автомобилния спорт. Аз даже бих се изкефил ако на феста дойде някой, който кара М4 или RS6 или някое турбо от Щутгарт и също покара заедно с другите коли. Накрая разбира се няма да участва в награждаването ако има добро време, но в крайна сметка какво пречи да се видят и такъв тип автомобили наравно с италианските представители?

    - оптичния тунинг - всичко там се решава от публиката. Ама на Гошо колата не била хубава, а събрала повече гласове. Какво се очаква от организаторите? Да дисквалифицират Гошо, щото си е довел цялата компания и те са гласували за него ли? Получих оплакване, че на един посетител/посетителка на феста колата била една от единствените две 159 TI Q4 в БГ, а не била избрана в конкурса за оптичен тунинг. So what? Ние сме там за купона и готиното време. Пари не делим, за власт не се борим, защо трябва да има сърдити физиономии? Така е гласувала публиката. Понеже се спомена марката BMW? Вие знаете ли колко автомобили има на BMW събора и колко от тях имат оптичен тунинг за над 4000лв? На някои от тях джантите с гумите им гонят тая цифра. Накрая пак една кола печели нали?

    - бъдещите фестове - имате 1 година да си споделите идеите, хрумванията, желанията. Определено така ще улесните много повече организацията на един такъв тип мероприятие, защото хората, които го организират ще знаят какво искат феновете.

    И накрая: цял ден от 8:30 до 18:30 бях на пистата. На който не му е харесало какво говоря - бях оня с микрофоня. Идваш - казваш! Пич не струваш, млъкни малко, наду ми главата. Щото после дома копчетата на клавиатурните рицари щракат ли щракат, а у real life сме по-ниски и от тревата.

    Иииии за финал: очаквах волгата да ги скъса на бутането!
    Last edited by ShoxXx; 20-09-2015 at 23:22.

  4. #214
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    За да се коментира феста, първо всеки трябва да си отговори на въпроса,"Какво е това Фест?"!
    Ами съкратено от Фестивал.
    А какво се прави на фестивал?!
    Ами представя се новото и се срещат съмишленици за да обменят ,мнения, идеи и наздравици вечерта, както и да начертаят бъдещите насоки за развитие.
    Какво от това се сбъдна?
    Сбъдна се само пълното освиняване на някои, иначе уважавани от мене люде вечерта след Феста.
    Говорите за организация.
    Такава нямаше, защото всичко, което беше е една рутина, добре мухлясала и вече поражда една гузност от пълната ни импотентност.
    По тоя начин Фестът може да се проведе и без всякаква организация, защото персоналът на пистата може да се справи и без нашите комплексарщини.
    Ето какво не се направи:
    Никой не се поинтересува, какви идеи имат за провеждането феновете и членовете на клуба.
    Вследствие на това нямаше нищо занимателно за децата и жените ни, което породи доста трудности.
    Отдавна се говори на такива мероприятия да има и пунктове за диагностика и технически консултации. Да има семинари и дискусии по различните модели, по аудио тунинга, оптичния и прочие, Семинар за масла и горива, тапицерия и дизайн....
    И най-лошото е, че имаме и логистична и интелектуална мощ, но всичко се сведе до въртене на гуми и льокане на бира с отвратителна скара и замразени картофи.
    Никой не се постара да си седне на задника и на база на старите данни да прецени, приблизително колко от различните модели и марки ще има и да ги разпредели още в зародиш, та що-годе да има някакъв ред и колите да бъдат подредени. Така и общуването ще е по-смислено. единствено 33-ките и мисля 75-ците си бяхме обособили собствени конюшни и си побърникахме по колите.
    Тоест никакво планиране!
    Запомнете!
    Бъдещите фенове се формират днес, както и децата се възпитават с пример!
    С няколко думи, Феста се състоеше от Трак, Драг и къркане.
    Това вече не се вмества в понятието "Фестивал" , а е по-скоро панаир на суетата.
    Най-хубавото е, че макар и за малко се видях с хубави хора. Само това се вмества .... ама станах досаден а?!
    Аз като... Не член на клуба....няма право да те коментирам....но то те уважавам......и да знаеш...тия младите са по големи тарикати от нас.....защото нямат ценности....което е лошо.....но така стоят нещата..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #215

    Default

    ShoxXx,нооого,много точно казано.Всяка дума,много на място.

  6. #216
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    ShoxXx Евала. Точно, ясно и конкретно написано. На чужд гръб и 100 тояги са малко - народна поговорка
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  7. #217
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    Всичко си беше ОК. Организацията беше на ниво,а оня с микрофона си вършеше работата както си трябва(само дето се изгаври няколко пъти с мен и нарече шампионския автомобил АЛФАТА МИ кюмюр.) Само хотела беше АД,но не по вина на организаторите а на собствениците МАНГАЛИТЕ МРЪСНИ
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  8. #218

    Default

    Quote Originally Posted by Италиан View Post
    Еее,скучно било събитието.Не съм съгласен.

    И колеги, няма как да е различно при положение,че 80% от хората тук,са се регистрирали,не поради факта,че са фенове,а поради факта,че са имали проблем с чупливите си Италианки.В тази връзка,ако някой сравнява Италфест с БМВ събор-много се е объркал.Но пак този,който сравнява,нека първо си промени мисленето.Имало далеч по-хубави места?Дали, и къде са?Не е споделил,но за критика сме първи.Ако зависи от мен,този го натирвам да ходи в Опел,или Дайхацу форум,че за по-долни,се не сещам.
    Quote Originally Posted by Италиан View Post
    Беше си добре,не слушайте човек,който би отделял 400 лв за едно мероприятие.Само тези думи звучат смешно.Че видяхте ли колите колеги,те половината бензинки там са за дебитомери,кабели и свещи,а дизелите за дюзи,съединител с маховик ЕГР,турбина.Караме скрабове,но 400 не са ни проблем.И не на последно място,ако господина имаше цифрите,щеше се е метнал на 330i Купе отдавна,ама ги нема и му личи от километри.
    Не те познавам ама имаш бира от мен


    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    Всичко си беше ОК. Организацията беше на ниво,а оня с микрофона си вършеше работата както си трябва(само дето се изгаври няколко пъти с мен и нарече шампионския автомобил АЛФАТА МИ кюмюр.)
    Не съм бил в околността ама научих, че имало затъмнение някакво.... и отменили полетите ан Графа...


    А щом Цвети се занимава с нещо е ясно, че се случва
    Last edited by ne0; 20-09-2015 at 23:34.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #219

    Default

    Каменица,Бургаско,Стела,Старопрамен приемам.

  10. #220
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    Всичко си беше ОК. Организацията беше на ниво,а оня с микрофона си вършеше работата както си трябва(само дето се изгаври няколко пъти с мен и нарече шампионския автомобил АЛФАТА МИ кюмюр.) Само хотела беше АД,но не по вина на организаторите а на собствениците МАНГАЛИТЕ МРЪСНИ
    Ако има още няколко като теб.......ще спрат да ми пускат в форума теми Алфа с/у еди кво си...))......
    Моите уважения за това което правиш...минимум приказки виртуално.....и яко реално на пистата..
    Last edited by Бобби; 20-09-2015 at 23:49.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #221
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    ShoxXx, браво мен!
    Дано мрънкачите прочетат поста ти по няколко пъти!
    На мен ми хареса, имаше си всичко, а и неочаквано много коли!
    Тази година не помагах с организацията, но обещавам за догодина, ако мога - да бъда на разположение!

    Италиан - онова за жените и децата много ми хареса, и подкрепям. Аз лично никого не водя, които не иска. Специално жена ми не е идвала и може би по-добре!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #222

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    ShoxXx, браво мен!
    Дано мрънкачите прочетат поста ти по няколко пъти!
    На мен ми хареса, имаше си всичко, а и неочаквано много коли!
    Тази година не помагах с организацията, но обещавам за догодина, ако мога - да бъда на разположение!

    Италиан - онова за жените и децата много ми хареса, и подкрепям. Аз лично никого не водя, които не иска. Специално жена ми не е идвала и може би по-добре!
    То проблема е, че Косьо от 10 години пише все един и същи пост... ама другите дето четат ги няма или пък не могат да четат или де да занм Браво Косьо за ентусиазма!


    Поздрави на организаторите! Доста хора ми звъннаха. Всички казаха, че организацията е била то минута и е било супер. Само тъпия Сарай пак се е насрал.
    Last edited by ne0; 20-09-2015 at 23:49.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #223

    Default

    Жена ми не си пада по коли.страстта и са детето,обувки,дрехи,чанти,телефони.Помня преди около 6 години беше с мен на БМВ събор на Калояново и не и понесе.Повече не иска да стъпи на писта и да и надуват главата.Аз обаче си ходя на всички значими автомобилни събори.Не оставам без мотоциклет от 5 години насам,но рокерските събори спартански ми идват.

  14. #224
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    ShoxXx, браво мен!
    Дано мрънкачите прочетат поста ти по няколко пъти!
    На мен ми хареса, имаше си всичко, а и неочаквано много коли!
    Тази година не помагах с организацията, но обещавам за догодина, ако мога - да бъда на разположение!

    Италиан - онова за жените и децата много ми хареса, и подкрепям. Аз лично никого не водя, които не иска. Специално жена ми не е идвала и може би по-добре!
    Аз па винаги ходим на феста с пълна кола.....тая година един ми липса...но вземете и тъщата...дори и да мрънка....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #225

    Default

    За колегата mordohy има един въпрос.Освен,че си броил чашките на колегите,с какво друго се изяви на феста лично ти?

Page 15 of 37 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •