Page 21 of 37 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast
Results 301 to 315 of 543

Thread: Италфест 2015

  1. #301
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    В какво му е глупавото?
    Аз си отидох с Опела и дори не поисках да влезна с него. Видях, че колеги (макар и малко) влизаха с други коли. Но за мен това не е редно и не трябва да се допуска.
    За това най-чинно си спрях отвънка и влезнах пеша.
    И да, някак си не ме мързеше да мина около 20 метра пеша и не ми попречи да отида на феста с друга марка автомобил.
    Но оправдания винаги може да се намират.
    Нямам предвид да си влезнеш с Опела и да си покажеш новите вежди, ами ставаше въпрос за участие в различните дисциплини, както казаха защо да не участват Поршета, М-ки и други трак автомобили за да могат зрителите да сравнят и разберат, че италианските са по-добри на пистата, както става в Серес например. Това за мен би вдигнал интереса на събитието като цяло.
    Я кажете, ако се появи Бугати Вейрон ще го пуснете ли вътре?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #302
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Я кажете, ако се появи Бугати Вейрон ще го пуснете ли вътре?
    Ще го пуснем, но само ако е с теглич и тегли на ремарке италиански автомобил

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #303
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Защото е Италфест колега, идеята не е да се съберат някакви стероидни бегачки, а да се покаже италянското. Има си достатъчно други мероприятия за тази цел. Бугати и Ламбиргини ще дойдат колко и Ферари..., т.е. никога за жалост.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #304
    започва да се пристрастява kaci73's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Не видях някой да ограничава влизането на не италиански автомобили !
    На входа даже упорито искаха да си лепна и стикер, макар че колата с която бях е от друг континент
    Поне я паркирах встрани-да не загрозява красивите ви коли

  5. #305
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Допускането на не италиански автомобили на пистата може да стане на Трак дей. И са допускани. Но на Италфеста ще ме прощаване , но го считам за не нормално. Да влезеш на феста с друга кола - ок. Ама да участват!!!!!!
    На Бмв събора пускат ли италианки?
    Last edited by tsvety; 23-09-2015 at 21:08.
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  6. #306

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Нямам предвид да си влезнеш с Опела и да си покажеш новите вежди, ами ставаше въпрос за участие в различните дисциплини, както казаха защо да не участват Поршета, М-ки и други трак автомобили за да могат зрителите да сравнят и разберат, че италианските са по-добри на пистата, както става в Серес например. Това за мен би вдигнал интереса на събитието като цяло.
    Я кажете, ако се появи Бугати Вейрон ще го пуснете ли вътре?
    Мероприятието е малко различно.....

    А и реално от българските участници в Серес на Италфеста имаше много малка част. Все пак наскоро имаше организиран Трак Дей от КАРБ, който си беше доста успешен.

    В Гърция, винаги освен нормалното внимание върху Алфа Ромео се отделя и на гостите. На последното мероприятие имах повече запитвания от фенове на други марки да участват отколкото на Алфа Ромео автомобили (говорим за България, за която аз се занимавам)

    Винаги първо каним редовните гости и след разбор се допускат и други. Критерий точен няма. В повечето случаи важен е човекът. След това автомобилът. Но явно така се получава, че желаните хора имат и желани коли.

    Винаги има уважение и хората се информират отдалече.

    Прикачвам обща снимка на италианските коли, както и такива на гостите.

    Последния път имаше 20 гост автомобила.

    Click image for larger version. 

Name:	11071681_10205060725812297_5120268447261998601_o.jpg 
Views:	101 
Size:	97.6 KB 
ID:	148211

    Click image for larger version. 

Name:	serres1.jpg 
Views:	87 
Size:	102.5 KB 
ID:	148212

    Click image for larger version. 

Name:	11010013_820789641308810_5828367697473405566_o.jpg 
Views:	74 
Size:	99.2 KB 
ID:	148213

    Click image for larger version. 

Name:	222.jpg 
Views:	75 
Size:	98.3 KB 
ID:	148214

    Click image for larger version. 

Name:	333.jpg 
Views:	73 
Size:	99.3 KB 
ID:	148215

    Click image for larger version. 

Name:	444.jpg 
Views:	73 
Size:	102.8 KB 
ID:	148216


    п.с. Допускането на Руски автомобили е лично моя далечна инициатива, заради собствениците им първо, после заради колите. А и сме виждали доста интересни коли, в лицето на Стоян Еров и доста подготвени.
    Last edited by ne0; 23-09-2015 at 15:38.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #307
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by kaci73 View Post
    Не видях някой да ограничава влизането на не италиански автомобили !
    На входа даже упорито искаха да си лепна и стикер, макар че колата с която бях е от друг континент
    Поне я паркирах встрани-да не загрозява красивите ви коли
    Е, сега, чак пък "упорито". Просто предлагах на всички които влизат номер и стикер, дори и на моторите.
    Моята идеология е, че когато едни хора се събират на едно мероприятие, те са равни и са под един знаменател...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  8. #308
    започва да се пристрастява kaci73's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Моя грешка - забравил съм да сложа кавички на упорито.
    Не взех и не сложих въпросният стикер само защото не съм с италиански автомобил и според мен не е редно да имам такъв, но - това да са ни проблемите

  9. #309

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ский са, за мен лично покупката на БМВ е овча постъпка, казал някой, че блило кола и айде юруш. Глупости. Може да има хора, които карат италианки, щото нямат пари за БМВ, но поне при мен не е така. И добре знам що карам дърта италианка, а не някакво БМВ, което го има всеки 3-ти мангал. Та твоята гледна точка по въпроса не обосновава примерно моя избор. Не обобщавай като цяло, щото е обидно спрямо доста хора.
    Ако ти се налага да пътуваш интензивно с тези иначе красиви автомобили,си жив за оплакване.
    Но пък ми е интересно как си се спрял на Алфа?

  10. #310
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Италиан View Post
    Ако ти се налага да пътуваш интензивно с тези иначе красиви автомобили,си жив за оплакване.
    Но пък ми е интересно как си се спрял на Алфа?
    Аз се спрях като дете още. Баща ми имаше 33-ка още в далечната 92-ра година. За тогава беше извънземна кола на фона на тогавашния автопарк. Така започна всичко. Иначе към днешна дата работя в автосервиз, има мвъзможността да пробвам много и различни коли, та мога да преценявам и претеглям нещата. С ръка на сърцето ти казвам, че БМВ-тата са ми неудобни като цяло. изключвам най-надървените и най-скъпите им модели, но съм пробвал, не е толкова извънземна кола като цяло.

    Иначе има много добри коли за пътуване, все италианки. Примерно на дизелова 166-ца ти ми кажи кое и е гадно за пътуване. И с какво съответно я сравняваш от тези години в нейния клас, от което тя да по-зле.

    Въобще тая дискусия не е за тук, за този раздел. Тук се обсъжда Италфест 2015.
    Last edited by Bobi_33; 23-09-2015 at 21:53.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #311

    Default

    Да,тогава много съм съгласен с теб.през 1992-ра 33-ка беше съпер.Лично на мен и сега си ми харесва,не и като качество разбира се.Просто като Фен.Относно 166-ца за интензивно пътуване,хайде ще пропусна.Имал съм ей така от нищото проблеми с с датчик,разпределителен вал,датчик колянов вал,шайба на разпределителен вал,с имобилайзера.Като я напънеш на макс по дълго време и протича все от някъде масълце....Да имам Италианки за хоби,но не им разчитам за всекидневна употреба.Аз изминавам по 8 000км на месец с лек автомобил,предимно магистрално по Тракия и Струма магистралите.Не съм Такси!!!

  12. #312
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Quote Originally Posted by Италиан View Post
    Ако ти се налага да пътуваш интензивно с тези иначе красиви автомобили,си жив за оплакване.
    Но пък ми е интересно как си се спрял на Алфа?
    Аз пътувам интензивно с подобна кола и не бих казал че сме много за оплакване,дори ми доставя удоволствие.Е ако трябва да сме честни липсата на климатик лятото на обяд по магистралата на отворен прозорец понякога ме кара да размисля
    Иначе и аз като Боби се облъчих от малък.
    По темата-феста бе чудесен,но градивните критики имат своето основание и бихме могли да вземем примери от подобни фестове по света и у нас.

  13. #313

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ский са, за мен лично покупката на БМВ е овча постъпка, казал някой, че блило кола и айде юруш. Глупости. Може да има хора, които карат италианки, щото нямат пари за БМВ, но поне при мен не е така. И добре знам що карам дърта италианка, а не някакво БМВ, което го има всеки 3-ти мангал. Та твоята гледна точка по въпроса не обосновава примерно моя избор. Не обобщавай като цяло, щото е обидно спрямо доста хора.
    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Аз пътувам интензивно с подобна кола и не бих казал че сме много за оплакване,дори ми доставя удоволствие.Е ако трябва да сме честни липсата на климатик лятото на обяд по магистралата на отворен прозорец понякога ме кара да размисля
    Иначе и аз като Боби се облъчих от малък.
    По темата-феста бе чудесен,но градивните критики имат своето основание и бихме могли да вземем примери от подобни фестове по света и у нас.
    С каква точно кола подобна пътува,която е без климатик?И как точно изминаваш с нея по 8 000 месечно

  14. #314
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Изчетох цялата тема,евала за активноста.на следващия фест вярвам ще ударите по едно рамо .
    И не се ебавайте с баварките,щот ако фалира алфа те са единствената алтернатива.

  15. #315
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    С алфа 33 1.7 боксер.Не минавам 8000 месечно,по често градско,около 600 месечно,грубо 20 пъти годишно по 200 на ден и 10 пъти в годината по 400-500 дневно.

Page 21 of 37 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •