Page 16 of 37 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 543

Thread: Италфест 2015

  1. #226
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    ShoxXx, стига с тия баналности, че феста е такъв, какъвто го направят участниците!
    Това не е стихийно решение в два през нощта да идем на гости на приятел, защото с нещо го е заслужил.
    На Лесново подредихме колите, защото си скъсахме задниците от тичане, заедно с една колежка от Фиат форума. Бобби също знае как го отнесе. Но това беше планирано, а не стихийно. Там имаше забавления за децата, различни състезания, естрада и ако не се беше осрал драга.... Ама да не навлизам там, че ще стане война.
    Миналата година стюардите, като изключим тия на портала, не знаеха какво да правят, защото никой не им казваше какво се иска от тях.
    Тая година, вместо да щъкат като кокочки направиха по-умното да се покрият и станат незабележими.
    Това е втори фест, с който вървим надолу.
    И стига с нарцисизъм и дайте да си седнем на задниците и да видим къде грешим!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #227
    Запален алфист encho kirilov's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    bulgaria.pleven
    Age
    46
    Posts
    4

    Smile

    За мен ми беше първия фест.заштото работя вав чужбина.заради феста дойдох.хареса ми.гадно ми стана че бях единствен от плевен,както и 73ката на таим атак.но здраве да е.щте чакам сас нетарпение до следващтия.

  3. #228

    Default

    ShoxXx евала за написаното

    Аз като нов във форума и за първи път на Итал Фест бих казъл, че си беше супер якото прекарване. Организацията си беше на ниво, а това че някои любители на бирата и скарата още от сутринта запалиха въглищата (все едно не бяха дошли на фест, а на някъкво селско надпиване) не им харесало , че не видяли нищо да не се оплакват - как да видят то всичко беше пушек. Какво очаквате повече от организаторите, че викаха и търсиха този и онзи по 5 пъти, щото се загледал да не изгори мръвката и навдига кенчето. На никой не му е по силите да осигури на толкова хора кефа, било то за забавление на деца, жени, котки, кучета и т.н. или да хвърчи след всеки един участник да му казва върнете си транспондерите.

    пп. Извинявам се ако някой се засегне, но това бяха моите наблюдения

  4. #229
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Феста беше много хубав. на мен ми хареса.. Има два типа хора, които идват на фест. Участници( правят шоу) на другите хора, които са зрители. На феста идват хората, за да се видят с останалите фанатици като тях. Всек фест трябва да има елементи на надпревара. АЛФА ФИАТ И ЛАНЧИА са коли участващи по световните състезателни кръгове, нормално е да има Тайм атак, (беше компактно... имаше шоу).. Драг си имаше ... пълен до край, майсторско каране, бутане, Аудио надпревара, пазари, кебабчета, компания, счупени коли, коли в нивата за картофи... всичко си имаше. Специални поздравления на НАЙ Чаровната фенка на маркат Цвети, Фиоре, Радо, Шокс..
    (много благодаря за жеста, че ме пусна да мина през пистата на бавна скорост след тайм атак-а). Специално водещия ми харесва как води, майтапите му бяха много забавни. На който не му харесва да си направи той фест.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  5. #230
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Както всяка година след критиките идва времето за баналности, да си кажеме по едно евала и догодина пак така, без да се променя нищо(по никакъв начин не умаловажавам положения труд на хората за организирането на събитието)... Бях се зарекъл да не пиша повече, но ще гледам да синтезирам всичко в един пост, пък който както иска да го приема.
    Първо си говориме за това, че има критики пък никой не дава идеи за организацията. Ами аз поне не съм виждал някой от организаторите да търси такива...Пишеме си пак заучените фрази, как мястото не било подходящо за подреждане на колите по модели, ами тогава защо се провежда там? Защо трябва да си паркираш колата в прахоляка на нивата и цял ден да умираш от жега, ама нали сме фенове ще дяниме? Сериозно ли е да има предварителна програма, която включва драг и до началото му да не е уточнено от къде ще може да се гледа? Говориме за безопастност и в същото време на пистата излиза кола на драг, в която между предните и задните седалки седи изправено малко дете без колан?? Ако беше толкова интереснен феста в този му формат, защо по обяд повечето коли вече ги нямаше, защо един от организаторите на алфа фест-а в Румъния седеше отчаян в кафето и си цъкаше на телефона....За мен ако не си участник на пистата, мероприятието е доста скучно..В крайна сметка не всеки желае да се изживява на пилот, не всеки е готов да си жертва колата на пистата, не на всеки колата му е в готовност да излезе на пистата. За това си мисля, че трябва да има 2 типа мероприятия. Track day, на който хората да имат повече време за раздаване на газ, а на който му е интересно да отиде и като зрител. Отделно и фест, като 2-те мероприятния не пречи да са в последователни дни. За мен феста трябва да е мероприятие, в което да участват всички. Какво пречи да се направи едно предварително записване за феста и за конкурсите(доста мероприятия са така), да се определи сборен пункт, от където колите да тръгнат в колона по някой живописен планински път, да бъдат паркирани на някой площад в някое градче по пътя за обща снимка и т.н. Деня да завърши с преспиване и хубава вечеря в хотел, който може да побере всички. Може да се измислят куп дейности, само да има желание. Пресен пример за подобен тип събитие е алфа феста в Румъния, макар и те да имаха леки дупки в организацията. Във фиат форума има една тема за 20 години Fiat Coupe, на който му е интересно може да види, постарали сме се максимално добре да отразиме събитието. И като някой каже, че тук няма как да се получи подобно нещо, може да вземе за пример събитието, което направиха Porsche за клиентите си тази година. Все си мисля, че по този начин феста ще се популялизира повече..Сега колко ви излезе феста, че по мои сметки само бензин и ядене са ~150лв(без да съм карал на пистата и преспивал вечерта), обаче големия смях 400лв.... То не са ралита за богати, не е момчето с мизерния 20 годишен фЯт дет се пъне...Няма ли да ви е по-интересно подобен вид събитие, от сегашния му формат?
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  6. #231
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Благодаря на вс, които са положили усилия, за да се проведе италфеста Дойдох с приятели, видях др такива по-отдалече. Нз защо, но не видях мн знаменити италианки, предполагам са имали основателна причина да не дойдат. Не видях и мн мотористи, а не е като да няма такива фенове. Аз лично не дойдох с моят, защото няма как дойда с Фиата, Алфата и Дукатито наведнъж, не че не мисля всеки фест Въпреки вс изкарах чудесно, поради цялата обстановка, а не конкретно дали съм се състезавал или не. Щях да бъда още по-щастлив ако повече хора участваха в надпреварите, не зависимо дали са за тайм атак или бутане :P Все пак вс сме си взели италианки заради шофирането
    И ако може да споделя нещо, на което да се обърне внимание за следващият път:
    Quote Originally Posted by genata_82 View Post
    ... Обаче, ще си позволя да коментирам драга..Така както се провежда в момента колите с възможностти не се раздават и то е ясно защо, дават по-слаби времена за да може после да ги пуснат или илиминациите с коли нямащи шанс и тогава дават всичко от себе си.Резултата....никаква интрига и разтояние между тях 50+ метра. Ще си позволя да предложа следното нещо...При измерване на времената преди директните елиминации да се постави време за всеки клас и който не влезе в него директно отпада. Така да речем ще се замисли всеки като хитрува и вместо да натиска газта накрая пипа и спирачката дали да го прави, че тук говорим за секунди и туко виж отпаднал безславно.
    Също както и колегата останах изненадан, когато след като дадох самостоятелното време на драг-а, ми казаха, че се пада да се пускам с Радо, което доведе ест за един и единственият ми старт на тази дисциплина. Не претендирам за нищо друго, а само ако може да се измисли вариант да правим по няколко старта, за да може и ние с бавните коли да се "почешем".
    И пак казвам Благодаря на вс за прекрасният ден!!!
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  7. #232

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Италиан View Post
    Беше си добре,не слушайте човек,който би отделял 400 лв за едно мероприятие.Само тези думи звучат смешно.Че видяхте ли колите колеги,те половината бензинки там са за дебитомери,кабели и свещи,а дизелите за дюзи,съединител с маховик ЕГР,турбина.Караме скрабове,но 400 не са ни проблем.И не на последно място,ако господина имаше цифрите,щеше се е метнал на 330i Купе отдавна,ама ги нема и му личи от километри.
    За мен това е хоби, видял съм много добри фестивали. Последните 2 години Итал фест не мога да го класирам като някакво приятно мероприятие. Пържене на тоя пек, разчитайки само на едно кафене, слаби атракциони. ПЪЛНА ЛИПСА НА ВНОСИТЕЛИ и като цяло адекватни спонсори.
    Еми съжалявам ама аз давам и по 2000лв, за да участвам в събитие, което си заслужава. Това тук не си заслужава 5те лева на входа.

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Другият път ще ти дадем микрофона на теб....
    п.п...не го познавам Шоксса лично, даже съм го хранил в форума.....но според мен има дар слово и се справя много добре, а ти с тоя аватар не знам как ще държиш микрофона...
    С удоволствие. Малко уважение към хората, които те слушат няма да е излишно, когато ти е дадена трибуна. Се тая. Мен ме дразни, защото имам други схващания. Щом на скараджийте (грил майсторите) им харесва...

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    За да се коментира феста, първо всеки трябва да си отговори на въпроса,"Какво е това Фест?"!
    Ами съкратено от Фестивал.
    А какво се прави на фестивал?!
    Ами представя се новото и се срещат съмишленици за да обменят ,мнения, идеи и наздравици вечерта, както и да начертаят бъдещите насоки за развитие.
    Какво от това се сбъдна?
    Сбъдна се само пълното освиняване на някои, иначе уважавани от мене люде вечерта след Феста.
    Говорите за организация..............
    Напълно подкрепям това мнение. Достатъчно изчерпателно е, за да покаже, че посоката на развитие не е фестивална.


    Аз продължавам да питам защо АутоИталия ги нямаше на тоя фест? Защо няма нови модели скъпи и евтини италиански кошници, та да може човек да се докосне до тях извън шоурума, в по-приятна обстановка и приятелски да му бъде представен автомобил. И то при много много целеви таргетирана аудитория. Това са фенове на италианските автомобили!!! Те няма да пропуснат да разгледат това, което ще им представиш на този фестивал! Ама кой да го съобрази това.

    Това с жените и децата не смятам, че е задължително, но ако има такива дейности това само ще улесни много хора да дойдат на фестивала. Защото в сегашния му вид аз бих предпочел да си прекарам времето с детето в парка, пред това да ходя и да гледам аматьорски подготвени автомобили и ръждиви калници (колегата с QVто от Варна да не се чувства засегнат, не говоря за него там е търсен ефект... КУПИХ ЛИ ДЖАНТИТЕЕ Поздрави).

    А шофьора с многото хилядолетия опит зад волана на премиум клас автомобили - е ти страшни купета си имал.


    И моите поздравления към собствениците на двете червени ланчии делта 2. Колите им отсрамиха липсващите собствениците на тази марка.
    Аз преди година се избъзиках за либрите и не останах разбран, ама сега ще ме разберете - в тоя му формат този "фест" няма как да ги накара тия хора да дойдат. Те няма кво да правят на него.

    Хубаво е всеки, които се захваща с организирането на подобни събития да види италианските и полските клубове как го правят. Да посети и малко изложения. Да поговори с потенциални спонсори. И след това може да видим доста по-различен събор, който да е доближи до същаната на думата фестивал.

    Поздрави.
    Догодина ще трябва доста да ме облъчите, за да дойда. Камо ли колата да си докарам.

    ПС АВАТАРА СИ МИ Е МНОГО ХУБАВ
    '45 QV 155hp

  8. #233
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    За мен беше преживяване, понеже ми е първото такова мероприятие, но наистина останах малко разочерован от това как мина деня.Наистина беше добре за тези които карат.Дано догодина се проведе на друго място по удобно като база и да е малко по близко до морето, че голямо каране.Поздрави на организаторите за труда които са положили
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  9. #234
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    ЕЕЕЕ не спират тея критици ебаси опозицията след всеки фест баси мрънкането.Абе философи платете си все пак 4ленския внос помогнете малко за организацията па тогава поне дигайте гиролтия То аз пък исках тест драйф със новата Джулия ъъъ За организаторите БРАВО постарахте се и този път да сме на Калояново мероприятията се полу4иха останах много доволен изкарах 4удесно и не само аз Благодаря ВИ.

  10. #235

    Default

    Те Ауто Италия,или БалканСтар??? А и да ти отговоря.Целевата им група не си ти колега.Алфа 159 е 65000лв с отстъпка.Незнам Джулия колко ще е.Най умрелия Фиат тип Линеа,кой то си е модернизирана Брава отвсякъде, ти е 21000лв с отстъпка.Ланчиа Тезис и тя по спомен надхвърляше 100 000лв.Всички си купуваме частите не от тях,такамче не те разбирам как точно ти се отрази липсата на АутоИталия?

  11. #236
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    ShoxXx, стига с тия баналности, че феста е такъв, какъвто го направят участниците!
    Това не е стихийно решение в два през нощта да идем на гости на приятел, защото с нещо го е заслужил.
    На Лесново подредихме колите, защото си скъсахме задниците от тичане, заедно с една колежка от Фиат форума. Бобби също знае как го отнесе. Но това беше планирано, а не стихийно. Там имаше забавления за децата, различни състезания, естрада и ако не се беше осрал драга.... Ама да не навлизам там, че ще стане война.
    Миналата година стюардите, като изключим тия на портала, не знаеха какво да правят, защото никой не им казваше какво се иска от тях.
    Тая година, вместо да щъкат като кокочки направиха по-умното да се покрият и станат незабележими.
    Това е втори фест, с който вървим надолу.
    И стига с нарцисизъм и дайте да си седнем на задниците и да видим къде грешим!
    Иво не говори за лесново, защото драга се провали точно заради стюардите, които така и не се опитаха да спрат хората да не се "дърпат" преди да е дошло обявеното време, а отидоха да гледат та дори и даваха стартове. колите вървяха между хората. Да не се връщаме там , защото никой не знае с колко преговори бяхме договорили да има драг там. Освен това Лесново се направи с бюджет 15000 лв.
    тази година стюарди нямаше. Никой не прояви желание да бъде стюард, като разбра че ще е на доброволни начала. Отвори с и поста и виж как самия ти питаш няма ли поне по запалка да има..... Добре че все пак имаше и няколко човека които откликнаха без да парадират
    Цяла година всички мълчат да кажат как биха искали да изглежда феста а като мине само плюят. И не е нарцисизъм а мазохизъм да организираш такова нещо, защото отнасяш само негативи за всички усилия които си вложил. Никой не вижда какво става зад кулисите и колко труд и време се влага.
    Аз не мога да дам оценка какъв е станал феста , защото не успявам да го видя. Съдя по това което чета и чувам.
    Тази година обаче за пръв път нещата се случваха точно в определеното предварително време,
    оня "смешник" с микрофона сте го запомнили само с това което сте чули през говорителите но не сте чули това което изговори без микрофон и по радиостанциите.
    Видял е много повече фестове от всички нас (включително и на други марки) и затова неговото мнение е доста по реално. Благодаря му че вече втора година активно помага.
    Те Ауто Италия,или БалканСтар??? А и да ти отговоря.Целевата им група не си ти колега.Алфа 159 е 65000лв с отстъпка.Незнам Джулия колко ще е.Най умрелия Фиат тип Линеа,кой то си е модернизирана Брава отвсякъде, ти е 21000лв с отстъпка.Ланчиа Тезис и тя по спомен надхвърляше 100 000лв.Всички си купуваме частите не от тях,такамче не те разбирам как точно ти се отрази липсата на АутоИталия?
    Не говори за всички. има и такива които си купуват неща от тях. друг въпрос е че имат неадекватна политика и могат по скоро да те разубедят да си купиш кола оттях отколкото да те убедят.
    Last edited by fiore; 21-09-2015 at 11:17.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #237

    Default

    Quote Originally Posted by Италиан View Post
    Те Ауто Италия,или БалканСтар??? А и да ти отговоря.Целевата им група не си ти колега.Алфа 159 е 65000лв с отстъпка.Незнам Джулия колко ще е.Най умрелия Фиат тип Линеа,кой то си е модернизирана Брава отвсякъде, ти е 21000лв с отстъпка.Ланчиа Тезис и тя по спомен надхвърляше 100 000лв.Всички си купуваме частите не от тях,такамче не те разбирам как точно ти се отрази липсата на АутоИталия?
    сега на такова първосигнално мислене как да се отговори адекватно така, че да ме разбереш...

    до колкото си спомням на стикерите има и една емблема на марка, която от поне 4 години не се е появявала на феста...
    Аз е разбирам защо приемате Итал феста задължително като мизерно събитие, на което ходят само беднякос?
    А да, щото караме стари фиатчета. Извинявай.

    Амин
    '45 QV 155hp

  13. #238
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Ей зарекох се да не пиша повече, но сърце юнашко не изтърпя.

    injekciona - колега имаш много креативни идеи. От края на този фест ,вече се зароди идеята другия фест да е изчистен от към автомобилни състезания и да бъде проведен на просторно място, в близост до добър хотел и ресторант и насочен към състезания и надпревари със забавен характер. Другата година ще е 13-тия фест и ще е много много по-различен.

    quadrifoglioverde - ЗАЩО НЕ ПРИСЪСТВА АУТО ИТАЛИЯ???? И аз това питам. При положение ,че е говорено с тях. Защото им е слаб маркетинговия отдел, явно.
    Защо няма спонсори?? Ами защо де? Не че не сме ги търсили - но........ не им се дават пари. Нито се интересуват къде ще е феста, каква ще е програмата, просто отказват.

    Чудничко ще е ако имаше спонсори, и забавления щеше да има и много други неща. Ако някой ги намери да свирка, ще организираме страхотни неща.

    Колега mordohy, като член на КАРБ , Вие сте проявили НУЛЕВ интерес към това да помогнете и за това критиките ви са крайно не на място.

    Който има желание да разбере колко ангажименти има по организирането на един Италфест, може да ми пише на лична, ще му обясна на дълго и широко. Само ще вметна ,че последното денонощие преди феста имам 2 часа сън. Подготвях си собствената кола за феста в 4 часа сутринта на 19,09. А на самия фест не съм хапнала и залък хляб и до тоалента нямах време да отида. Не ,че е важно, хванала съм се на хорото ще го играя, ама едва ли щеше да е така, ако имаше желаещи да помагат поне в деня на феста. Да, ама не.

    Я погледнете темата за стюартите. Ако преброите желаещите да помагат ще ви стане зле - 3 бр.

    Когато се организира събитие на което присъстват 600-700 човека е трудно да хареса на всички. Всеки си има различни възгледи за събитието.

    Другата година живот и здраве , ще си има отделен Трак дей, отделен Драг и феста за тези които не се интересуват от автомобилни състезания. Да видим колко ще са критиките тогава
    Last edited by tsvety; 21-09-2015 at 12:24.
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  14. #239

    Default

    Отсега казвам,че 13-ти я Фест във вида в който сте го планирали,нема го бъде.Самите организатори,ще са недоволните.То сега писта Дракон беше запълнена на 60% при положение,че е в един ден,а отсега знам как ще е във формата,който предлагате в два дни.Ще сме си тесен кръг.

  15. #240
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Quote Originally Posted by Италиан View Post
    Отсега казвам,че 13-ти я Фест във вида в който сте го планирали,нема го бъде.Самите организатори,ще са недоволните.То сега писта Дракон беше запълнена на 60% при положение,че е в един ден,а отсега знам как ще е във формата,който предлагате в два дни.Ще сме си тесен кръг.

    Няма да е в два дни. Трак дей и драга ще са в други месеци от годишния календар. Феста ще е само един ден. Карането няма да е част от феста, а отделни мероприятия
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

Page 16 of 37 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •