Page 17 of 37 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 241 to 255 of 543

Thread: Италфест 2015

  1. #241
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    На феста тази година официално са присъствали над 750 човека , без да се броят децата и 421 автомобила.
    Амбицията ни наистина е да изчистим феста от състезателните елементи. нещо което от години искаме но така и не се получава. Всички състезания ще бъдат в отдемни мероприятия. Догодина скара , шльокавица и сръбска музика или Паста, пица, кианти и бира))
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  2. #242
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    На феста тази година официално са присъствали над 750 човека , без да се броят децата и 421 автомобила.
    Амбицията ни наистина е да изчистим феста от състезателните елементи. нещо което от години искаме но така и не се получава. Всички състезания ще бъдат в отдемни мероприятия. Догодина скара , шльокавица и сръбска музика или Паста, пица, кианти и бира))

    Избирам второто.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #243
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Иво не говори за лесново, защото драга се провали точно заради стюардите, които така и не се опитаха да спрат хората да не се "дърпат" преди да е дошло обявеното време, а отидоха да гледат та дори и даваха стартове. колите вървяха между хората. Да не се връщаме там , защото никой не знае с колко преговори бяхме договорили да има драг там. Освен това Лесново се направи с бюджет 15000 лв.
    тази година стюарди нямаше. Никой не прояви желание да бъде стюард, като разбра че ще е на доброволни начала. Отвори с и поста и виж как самия ти питаш няма ли поне по запалка да има..... Добре че все пак имаше и няколко човека които откликнаха без да парадират
    Цяла година всички мълчат да кажат как биха искали да изглежда феста а като мине само плюят. И не е нарцисизъм а мазохизъм да организираш такова нещо, защото отнасяш само негативи за всички усилия които си вложил. Никой не вижда какво става зад кулисите и колко труд и време се влага.
    Аз не мога да дам оценка какъв е станал феста , защото не успявам да го видя. Съдя по това което чета и чувам.
    Тази година обаче за пръв път нещата се случваха точно в определеното предварително време,
    оня "смешник" с микрофона сте го запомнили само с това което сте чули през говорителите но не сте чули това което изговори без микрофон и по радиостанциите.
    Видял е много повече фестове от всички нас (включително и на други марки) и затова неговото мнение е доста по реално. Благодаря му че вече втора година активно помага.

    Не говори за всички. има и такива които си купуват неща от тях. друг въпрос е че имат неадекватна политика и могат по скоро да те разубедят да си купиш кола оттях отколкото да те убедят.



    Браво!
    Я ми кажи, кой управлява стюардите. Не си ли ти човекът, който трябваше да ги разпредели ?!
    Поне от пет-шест години съм бил стюард на всички мероприятия на клуба и съм влачил конуси, въжета, торби с боклук в пек и бури, разправял съм се с полиция, общински власти, убеждавал съм твърдоглавите.... Аз съм дал моя дан като такъв и е ред на по-младите да се проявят.
    Миналата година пак нямаше организация и се зарекох повече да не съм стюард. Редно е и аз малко да си почина.
    Това за заплащането е доста подъл ход и много добре го знаеш!
    Спонсорите:
    И на Лесново и миналата година имах спонсор, вярно не голям, но все пак щеше да ни спонсорира с 1000 евро. Човекът искаше просто да разположим продуктите му по феста. А те бяха различни типове санитарна хартия за професионална употреба. нещо малко познато у нас.
    Е три пъти повдигах въпроса и трите пъти по един или друг начин ми се даваше да разбера, че не трябва да си пъхам гагата в тия неща.
    Просто една група сте се бетонирали в едно русло и не ви интересува нищо друго.
    Къде попитахте членовете на клуба и феновете за идеи и мнения?
    Никъде!
    И не ми се оправдавай с пренатовареност!
    Задачата на всеки ръководител е да поеме работата и да я стовари върху подчинените му. Не е твоя работа да тичаш за всяка простотия. нали за това са останалите членове на клуба, регионалните представители и тн.
    Някой в нещо да ги впрегна?










    Quote Originally Posted by tsvety View Post
    Ей зарекох се да не пиша повече, но сърце юнашко не изтърпя.

    injekciona - колега имаш много креативни идеи. От края на този фест ,вече се зароди идеята другия фест на е изчистен от към автомобилни състезания и да бъде проведен на просторно място, в близост до добър хотел и ресторант и насочен към състезания и надпревари със забавен характер. Другата година ще е 13-тия фест и ще е много много по-различен.

    quadrifoglioverde - ЗАЩО НЕ ПРИСЪСТВА АУТО ИТАЛИЯ???? И аз това питам. При положение ,че е говорено с тях. Защото им е слаб маркетинговия отдел, явно.
    Защо няма спонсори?? Ами защо де? Не че не сме ги търсили - но........ не им се дават пари. Нито се интересуват къде ще е феста, каква ще е програмата, просто отказват.

    Чудничко ще е ако имаше спонсори, и забавления щеше да има и много други неща. Ако някой ги намери да свирка, ще организираме страхотни неща.

    Колега mordohy, като член на КАРБ , Вие сте проявили НУЛЕВ интерес към това да помогнете и за това критиките ви са крайно не на място.

    Който има желание да разбере колко ангажименти има по организирането на един Италфест, може да ми пише на лична, ще му обясна на дълго и широко.

    Я погледнете темата за стюартите. Ако преброите желаещите да помагат ще ви стане зле - 3 бр.

    Когато се организира събитие на което присъстват 600-700 човека е трудно да хареса на всички. Всеки си има различни възгледи за събитието.

    Другата година живот и здраве , ще си има отделен Трак дей, отделен Драг и феста за тези които не се интересуват от автомобилни състезания. Да видим колко ще са критиките тогава



    Ето за това се говори отдавна, но явно никой не чува.
    Аз съм благодарен на организаторите, че все пак се събрахме, защото можеше да е и още по-зле.
    Но махнете трака и драга и вижте какво остава от феста!

    ---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:54 ----------

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    На феста тази година официално са присъствали над 750 човека , без да се броят децата и 421 автомобила.
    Амбицията ни наистина е да изчистим феста от състезателните елементи. нещо което от години искаме но така и не се получава. Всички състезания ще бъдат в отдемни мероприятия. Догодина скара , шльокавица и сръбска музика или Паста, пица, кианти и бира))
    С две ръце съм за второто!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #244
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    mordohy - какви 1000 евра. При 15000 лева разходи??? Да, Цецо да разпределя задачи, на кой. Никой не иска. А в членския раздел, кой прояви желание да се интересува - НИКОЙ. Защо някой все трябва да ръчка и бута. Малко лична инициатива е нужна. Отваря тема и казваш, имам идея за еди какво си...Айде да не го караме в тази насока. Това са теми за друг раздел, моля те.
    Last edited by tsvety; 21-09-2015 at 12:03.
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  5. #245
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Иво, не знам на кого си предложил за въпросния спонсор , но се кълна че аз лично чувам за пръв път за такова предложение. Няма спонсор който е бил предложен или споменат с който да не съм говорил до сега откакто участвам в организацията.На феста който цитираш- лесново точно това правех седях и организирах и не съм пипнал и един конус, Същото беше и на 100 години и в хасково двете години. Знам че така трябва да се случва, но когато никой няма желание да помага се налага и ние да се включваме. Не ми е любимото нещо да редя трасета и да давам старт на драга, нито пък да местя огради и гуми.

    Формата в два дни е изпробван и работи но не е това идеята.

    Факт е че моето лично мнение, което многократно казвам е че това което се случва не е фест с изключение на първото Хасково и Лесново, които се доближават. Но аз никога не съм доволен и смятам че винаги може повече. Радвам се че в момента има няколко поста в които виждам добри идеи за идеи, защото точно такива трябват за да тръгнат нещата в друго русло. Надявам се догодина да намерим по голяма подкрепа и от другите два клуба на които всички сте видели логата.

    Къде попитахте членовете на клуба и феновете за идеи и мнения?
    Никъде!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48638
    Иво, последния пост е твой
    Last edited by fiore; 21-09-2015 at 12:21.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #246

    Default

    Относно спонсорите,аз като мениджър в Милтинационална компания,мога да кажа,че много пъти са искали от мен спонсорство.Сетил се някой да прави някакво събитие и идва да иска пари,да ни рекламирал.Като попитам,колко ще продадат,незнаят и не поемат отговорност.Щели да ни рекламират.Пращам ги поживо поздраво,вече още по телефона,като им казвам,че аз съм в търговски отдел,и си имаме Маркетингов,който решава къде и как да рекламира и не чака някой да ни търси.Участвахме обаче в БМВ събора,последно на 3-ти кръг Кондофрей.Та не са куци маркетинговите отдели.Те много добре си смятат и не им изнася да наливат пари в губещи за тях инициативи.

  7. #247
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз от феста съм доволен. Видях се с много хора, които виждам рядко, а е приятно да ги видя. След като не можах да си подготвя колата за каране, това беше 2-рото по степен на важност за мен.

    Не знам колко са недоволните, от това, че феста е със състезания и т.т. , но съм виждал и доста по-слабо посещавани фестове и все си мисля, че е било именно заради това, че няма състезания. Виждали сме и фестове с лошо време (дъжд, мъгла, вятър и студ), което също пречи за доброто изкарване.

    А анкета винаги може да се направи за недоволни/доволни, но съм сигурен, че доволните ще са повече. Така, че хората които се занимаваха с организацията на феста не трябва да се обезсърчават от недоволните. Феста се беше идеален, не се обезсърчавайте, организацията беше идеална също.

    Не останах да спя, някак не ми се ходеше в тоя Сарай. Но и това не е по вина на организаторите, точно обратното, все пак се опитаха да организират удобства за всички. Просто местността не предлага друга опция като хотел, който да е голям и да събере всички на едно място.

    А за още занимания, интересни програми и т.н. трябват пари, които ги няма. Явно спонсори няма, а касата на клуба и тя явно е доста празна. Към клуба бих дал съвет да съберат повечко членове, с повечко членски внос в касата ще има и повече възможности за всякакво развитие на фестове и други събития. Просто трябва да измисли начин да се привлекат повечко хора, които да искат да бъдат членове на клуба.

    Иначе като цяло с тези средства толкова, не можеше да бъде по-добре.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #248
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Burgas
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    ........Говориме за безопастност и в същото време на пистата излиза кола на драг, в която между предните и задните седалки седи изправено малко дете без колан??......
    Предполагам, че за мен става въпрос. При тая организация на драга за зрителите беше зле. Малкия поне гледа стартовете отблизо. Пък и добре че беше той да има 2-3 клипа от група Б. Иначе и аз бях елеминиран скоропостижно от доста по мощен автомобил, та по тоя въпрос можеше да се наредят нещата така, че да се направят повечко стартове.

  9. #249
    Най-бързата алфистка Член на клуба tsvety's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    829

    Default

    Принципа на определяне на двойките в драга е следната за тези които не са много запознати . По квалификационите времена се определят от 1 до 6 място - както беше в клас Б

    и съответно 1 срещу 6, 3 срещу 4 и 2 срещу 5. И затова се получава така. Но съгласете се, че не може да се пускат 1 срещу втория още на първия двубой. Логично е най-добрите времена да се срещнат на полуфинал или финал.

    В клас Дизел даже ги разпределих на първо осмица и втора осмица . За да е малко по-справедливо.

    Информирала съм се от хора които от години организират професионални драгове. На всякъде е така. И в много други спортове е така. Например в тениса - не се срещат Първия срещу втория в ранглистата още на 1/16 финал.

    Живот и здраве, когато се организира само Драг, ще се отдели време след същинското състезание , за свободно стартове, за да може всеки да се пробва с кола която иска.
    Last edited by tsvety; 21-09-2015 at 14:01.
    Alfa romeo 146 1.9 JTD, 2000г.,105к.с.+++
    Alfa romeo 145 QV, 155 к.с.-ex love
    Alfa romeo 156 1.9 JTD 2005г. 140кс
    Alfa romeo 147 1.9 JTDm 2005г. 150кс +++
    Lancia Lybra 1.9 JTD `05 116к.с

  10. #250

    Default

    Quote Originally Posted by tsvety View Post
    quadrifoglioverde - ЗАЩО НЕ ПРИСЪСТВА АУТО ИТАЛИЯ???? И аз това питам. При положение ,че е говорено с тях. Защото им е слаб маркетинговия отдел, явно.
    Защо няма спонсори?? Ами защо де? Не че не сме ги търсили - но........ не им се дават пари. Нито се интересуват къде ще е феста, каква ще е програмата, просто отказват.

    Чудничко ще е ако имаше спонсори, и забавления щеше да има и много други неща. Ако някой ги намери да свирка, ще организираме страхотни неща.
    Питам, за да получа отговор. Отговорът за съжаление е точно какъвто очаквах. АутоИталия имат много много слаб търговски отдел. Имал съм сблъсък с тях в личен план, когато исках да снимам Maserati GT. След много добре изготвен план за снимачни дни, организиране на локации, екип, техника, транспорт и т.н. от моя страна те пък просто спряха да си вдигат телефона. Се тая, там е друга драма, но е факт, че са несериозни. НО! това си има оправяне - пише се официално писмо от името на клуба към FIAT. Ако държат на имената на марките си няма да останат безучастни. Винаги може да се направи нещо, винаги може да му се даде гласност. За мен този вносител трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ако не да организира, то поне да подкрепя такива мероприятия.

    Другите спонсори. Айде аз като човек, който знае какво има рекламния бизнес знам как да подходя, но един лайк най-лесно е да види на другите клубове мероприятията и да прецени дали Coca-Cola (Monster) или Девин (Red Bull) да бъдат спонсори (най-малкото Девин имат огромни шатри тип "звезди", та да не се пържиме на слънцето като грешни дяволи).

    Ами производители на масла, компоненити и т.н. Като им обещаеш медийно отразяване и намериш симпатяги, които да отразят с фотография и видео събитието ще си намериш и спонсори. Дори и символични да са, пак е нещо, защото се създават отношения и се гради имидж на самото мероприятие.

    Много неща могат да се направят. Но е въпрос на ОРГАНИЗАЦИЯ и ПОДГОТОВКА. А не на хленчене тук. А лошото е, че на мен и хората около мен няма да ни се занимава да убеждаваме никой в правотата си, ще организираме събитие и ще поканим всички, но таксите за участието няма да са 5лв и записването няма да е 15мин преди събитието.

    Поздрави и със здраве. Аз се изчерпах, от там нататък всеки от организаторите е готов да ми пише ако има нужда от идеи.

    ПС. Тази година не ми се идваше на фест, но го направих, за да снимам injekciona по пътя натам. Заслужаваше си, нищо, че кара стар, евтин фиат, чиито дизайнер определя като едно от двете постижения в кариерата си (а той всъщност оформи така желаните от всички 330Ci ).

    ПС2
    '45 QV 155hp

  11. #251

    Default

    Фестът!!!
    Беше хубаво, горещо, наситено с познати муцуни, а и Рожден Ден с торта и свещички даже празнувахме.... Сладурчето Рая, което посрещна 12-тата си годишнина на Феста. Ето това е истинско фенче!!!
    Едни мрънкат, а на други им хареса...Ами така е! Винаги има от двата модела -доволни и недоволни.
    Никога не може да се постигне 100% положителност....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 12004952_982367625141309_6860747101379467804_n.jpg  
    Last edited by Lei-chery; 21-09-2015 at 19:48.

  12. #252
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Не знам какъв е този фест без елементи на състезания но как да е . ние пак ще дойдем

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  13. #253
    Старши алфист Член на клуба Zahari_'s Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    524

    Default

    Имам чувството, че всеки 2ри пост който чета е "беше скучно". Мога да поздравя всички участвали в организацията че всичко планирано вървеше плавно и без големи паузи и изчаквания в които да ни е скучно. Аз лично не участвах на никоя от дисциплините и даже не гледах драга (жегата ми дойде в повече), но прекарах чудесно на пистата. Видях се с хора с които се виждам от фест на събор (демек 2 пъти в годината) и съм доволен. Поздравления за всички престрашили се да се включат в майсторското след подканата на shoxx .

    Афтърпартито да не го коментираме, но може би ще е хубаво следващия фест да е по-различен.
    ПС. не съм правил много снимки но ще гледам да ги споделя идните дни .

  14. #254
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Голямо БРАВО на организаторите!
    Според мен се справиха отлично. Най-вече програмата беше много стегната и се движеше по график - нещо което винаги ни е куцало.
    На тези дето не им е харесало - мога да кажа следното:
    Пичуе, ако имате добри идеи и знаете как да ги реализирате - правилният начин е един -
    Подавате си молба за членство, отивате на общо събрание, споделяте си идеите, намирате подкрепа, може и в Управителен съвет да влезете ако спечелите доверието на членовете и така... Всичко останало е смехотворно..

    Честно казано през годините сме пробвали много неща..
    И до София е бил феста, и забавления за деца е имало, и други видове състезания като сменяне на гума е имало, и радуоуправляеми модели с писта е имало, и авто родео е имало.. абе всичко, и все някой не е бил доволен
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  15. #255
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Голямо БРАВО на организаторите!
    Според мен се справиха отлично. Най-вече програмата беше много стегната и се движеше по график - нещо което винаги ни е куцало.
    На тези дето не им е харесало - мога да кажа следното:
    Пичуе, ако имате добри идеи и знаете как да ги реализирате - правилният начин е един -
    Подавате си молба за членство, отивате на общо събрание, споделяте си идеите, намирате подкрепа, може и в Управителен съвет да влезете ако спечелите доверието на членовете и така... Всичко останало е смехотворно..

    Честно казано през годините сме пробвали много неща..
    И до София е бил феста, и забавления за деца е имало, и други видове състезания като сменяне на гума е имало, и радуоуправляеми модели с писта е имало, и авто родео е имало.. абе всичко, и все някой не е бил доволен
    Всичко е ОК......аз специално никога не съм мрънкал от такива сбирки....винаги съм бил доволен.....
    Ама това, дет го казваш...ела снеси, а след това мое те вземем под внимание....казано на шопски....не ми се нрави....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 17 of 37 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •