Results 1 to 2 of 2

Thread: Нуждая се от съвети относно 156 2.4 JTD facelift комби

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default Нуждая се от съвети относно 156 2.4 JTD facelift комби

    Бащата се прибира от Германия идния месец и ще взима такава кошница понеже 155-цата ми идва морално остаряла вече и ме поизнервя малко и се нуждая от съвет какво точно да се гледа при покупката на въпросната алфа. Тоест има ли специфични неща които да се проверят относно двигател, скорости и ходова част за да се вземе нещо възможно по читаво. Говоря за неща за които не ти трябва сервиз, а където се вика на пътя без техника да се проверят. Ще сте ми от голяма помощ понеже си нямам грам впечатления от дизелова алфа.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами общо казано се гледа всичко като на останалите коли. Мотора да е тих, при форсиране да няма някакви стресиращи шумове. Наличие на бял пушек изобщо не е препоръчително. Съединителя е едно от най скъпите неща в тази кола, особенно 175кс версия, да няма вибрации при тръгване без газ, усеща се особенно при даване назад, вибрации не трябва да има. При рязко ускоряване е възможно да има бучене или леки вибрации, което евентуално може да е проблем с вътрешните карета. Турбината как се чува, виене при този модел не трябва да има, докато 1.9 си го имат фабрично. По окачването, то си се чува, там няма чак толкова големи цифри.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •