Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Търся някой да преинсталира ecu на airbag

  1. #1
    започва да се пристрастява alcpt's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Spain, A Coruna
    Posts
    33

    Default Търся някой да преинсталира ecu на airbag

    Уважаеми колеги за територията на София търся някой да ми преинсталира екуто на еърбега на 156 спортвагон 2001 г. Защото дава фатал ерор грешка и свети лампата на таблото. Купих ново еку от морга но не става за спортвагон. Плащам веднага и подарявам екуто което купих за 156 ца. Моля пишете или на тел. 0876488477
    Alfa Romeo 156 - 1.8 T.S.
    Alfa Romeo 156 SW - 2.4 JTD 140 +

  2. #2
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега няма значение спортвагон или не,цветовете на куплунгите ако съвпадат няма грижи.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  3. #3
    започва да се пристрастява alcpt's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Spain, A Coruna
    Posts
    33

    Default

    Благодаря за мнението но ми казаха че няма да стане заради буксите. Мисля че тази на колата е с лилава букса а тази която купих е с оранжева... Незнам , не разбирам. Моля за хелп? Благодаря.
    Alfa Romeo 156 - 1.8 T.S.
    Alfa Romeo 156 SW - 2.4 JTD 140 +

  4. #4
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Трябвали чак такава гимнастика върви в някой от форумните сервизи щом си от София проблема може да се окаже елементарен като разхлабена букса na airbaga примерно под шофьорската седалка.... кой ти наговори за всички тези манипулации и еку-та.......
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  5. #5
    започва да се пристрастява alcpt's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Spain, A Coruna
    Posts
    33

    Default

    Може ли да дадете препоръка и адрес на сервиз в София. Където няма да ми вземат парите за залудо... Предпочитам някой разбиращ колега компетентен да я види. Колата ми я сканираха в сервиз (не специален за алфа) и ми казаха фатал ерор имам го и номера на грешката и неможе да се изчисти, не позволява или смяна на еку или преинсталация. Провериха буксите и буксата на екуто и казаха че са ок.
    Alfa Romeo 156 - 1.8 T.S.
    Alfa Romeo 156 SW - 2.4 JTD 140 +

  6. #6
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Юнаците са се доказали избери си:


    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=67
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  7. #7
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    на колата е с лилава букса а тази която купих е с оранжева... Незнам , не разбирам. Моля за хелп? Благодаря.[/QUOTE]

    Точно това имам предвид,вземи си такава с твоя цвят.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    По спомени за препрограмиране се отваряше централата и се вадеше EPROM-ма. Някъде из форума имаше тема по въпроса и координати на компетентните хора/сервизи/.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by alcpt View Post
    Може ли да дадете препоръка и адрес на сервиз в София. Където няма да ми вземат парите за залудо... Предпочитам някой разбиращ колега компетентен да я види. Колата ми я сканираха в сервиз (не специален за алфа) и ми казаха фатал ерор имам го и номера на грешката и неможе да се изчисти, не позволява или смяна на еку или преинсталация. Провериха буксите и буксата на екуто и казаха че са ок.
    Здравей, колега. Напиши номера на грешката и описанието към нея, ако е възможно. Грешката може да се окаже, както каза колегата по-горе, елементарна (от букса). Докато самата букса не направи контакт, грешката не изчезва, ако ще и 5 екута да смениш. Предполагам, че грешката ще е или за седалката или завесите. Но напиши все пак да видим. Малко не ми се вярва екуто да си е заминало.

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Здравей, колега. Напиши номера на грешката и описанието към нея, ако е възможно. Грешката може да се окаже, както каза колегата по-горе, елементарна (от букса). Докато самата букса не направи контакт, грешката не изчезва, ако ще и 5 екута да смениш. Предполагам, че грешката ще е или за седалката или завесите. Но напиши все пак да видим. Малко не ми се вярва екуто да си е заминало.
    Напротив,заминават си редовно.Записват вътрешна грешка,която се оправя със смяна на централата,или препрограмиране.ОЕМ от Г.Оряховица ги прави мисля.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Здравей, колега. Напиши номера на грешката и описанието към нея, ако е възможно. Грешката може да се окаже, както каза колегата по-горе, елементарна (от букса). Докато самата букса не направи контакт, грешката не изчезва, ако ще и 5 екута да смениш. Предполагам, че грешката ще е или за седалката или завесите. Но напиши все пак да видим. Малко не ми се вярва екуто да си е заминало.
    Няма никакъв шанс тази грешка да е от букса.
    Диагностиката си е казала какъв е дефекта.
    Променя се записа в централата и всичко си става ОК.
    Друг е въпроса, че в някоя автоморга може да си купиш централа по-евтино от цената на ремонта.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #12

    Default

    Може, не споря Просто не видях колегата да е посочил грешка и реших да го насоча към обичайното при алфите Вече, ако е записало грешка, която сочи към централата е друга бира

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Може, не споря Просто не видях колегата да е посочил грешка и реших да го насоча към обичайното при алфите Вече, ако е записало грешка, която сочи към централата е друга бира
    Не внимаваш. Записало е - fatal error.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14

    Default

    Ето го (може би) и решението, срещу скромните 180 лв.:

    http://www.programatoribg.com/carprog/

    А дали тая джаджа я има в някой сервиз? Някой знае ли?
    Former Alfa owner.

  15. #15
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Със същия успех е добре да си купи колегата и един подемник - може някой път да му се наложи да си сменя тампони на стабилизиращата щанга или да си сваля картера...
    Също и една машина за демонтаж/монтаж и баланс на гуми - да си сменя поне неговите пък и на някой приятел.

    Сега сериозно.
    Да се ремонтира централата струва около 50-80лв. в повечето сервизи.
    Толкова е горе-долу и централа 2-ра. употреба от морга.
    С този програматор ако не знаеш какво трябва да направиш няма за какво да си го взимаш. Ако колегата е знаел какво трябва да се прави с него, не вярвам да съществува тази тема. Освен това на конкретната кола не става презаписа през буксата, а трябва да се сваля ЕКУ-то, да се разпоява памет или процесор в зависимост от модела на централата. Следващия проблем - неговата централа няма записана "краш дата" - демек задействане на еърбег/ци, а има проблем със записа. В конкретния случай тези програматори-калкулатори може и да не свършат работа, а трябва да се смени целия запис.

    П.П. Ако все пак има желание и техника да си го направи колегата, обещавам да му съдействам със съвети и софтуер.
    Last edited by Ilko Ivanov; 03-07-2015 at 23:39.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •