Results 1 to 11 of 11

Thread: AR 147 1.9JTDm Не пали

  1. #1

    Default AR 147 1.9JTDm Не пали

    Колата е 150к.с декември 2006,купих я преди 3 дни и 650км работи идеално до тази вечер.Запали доста трудно(около минута въртене)с леко тресене,менеше обороти от 500 до 1500 за 4,5секунди ,и просто вече не пали(Има над 40л нафта).Проблема е ,че колата е в град Камено тук НИКОЙ не се занимава с алфи..
    Ако някой е изпитвал подобни проблеми или да ми препоръча къде в Бургас да я закарам ще бъде подобаващо почерпан.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    като палеше трудно,след запалването си работеше добре?

  3. #3

    Default

    Угасна след 4,5 секунди

  4. #4

    Default

    Дюза/дюзи
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Помпа за ниско налягане или регулатор най вероятно! Трябва да и се направи диагностика.
    Last edited by pininfarina; 04-07-2015 at 08:51.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Задължително диагностика тя ще каже къде е проблема. Вариантите са много.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #7

    Default

    Оказа се ,че е нещо като въздушна възглавница в резорвоара. Бях я заредил до горе,а преди да угасне минах 260км като не съм карал с повече от 120км/ч. Обаче трудното палене си остава. Има една неработеща свещ,но предната ми кола беше с 2.4 150к.с и нямаше работещи свещи ,и палеше веднага

  8. #8
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default Яс

    Quote Originally Posted by Black Power View Post
    Оказа се ,че е нещо като въздушна възглавница в резорвоара. Бях я заредил до горе,а преди да угасне минах 260км като не съм карал с повече от 120км/ч. Обаче трудното палене си остава. Има една неработеща свещ,но предната ми кола беше с 2.4 150к.с и нямаше работещи свещи ,и палеше веднага
    Ясно, значи не сте решили проблема

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #9

    Default

    Този път се зареди до горе и не гасне. Само не знам защо пали толкова трудно като е под 70 градуса..

    ---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:48 ----------

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Задължително диагностика тя ще каже къде е проблема. Вариантите са много.
    Разбирам ви ,но в нашия малък град има 1,2 майстора и те не се занимават с алфи. И диагностика не искат да правят.

  10. #10
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    В Бургас има достатъчно сервизи,които могат да решат проблема. Алфа-та не е кола за случайни майстори,защото експериментите са скъпи, а отлагането на проблема със сигурност няма да го реши или да го направи по-евтин за отстраняване.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  11. #11

    Default

    В Бургас знам няколко сериозни сервиза ,но те работят само с определени немски коли. В краен случай бих отишъл до Поморие до стария сервиз на Радостин Иванов,но като знам какво бутане падна последния път,нещо не ми се рискува толкова далеч и затова ви питах за сервиз в Бургас.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •