Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: 156 ФЛ 2005 г има ли AUX изход

  1. #16

    Default

    Синият отива в буксата за СД чейнджъра.
    В общи линии всичко, което върви на телефона, се чува през колоните на колата, така че може да се ползва и за хендсфри при това доста сполучливо. Трябва обаче микрофона на телефона да не е покрит. Отделно не можеш да го управляваш с бутоните на колата, трябва да набираш, отговаряш и т.н чрез телефона. Като цяло бива, но докато е включен губиш СД-то, което в моя случай така или иначе прескачаше по дупките



  2. #17
    Младши алфист yaneff82's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    19

    Default

    Ако музиката ти е на телефона сд не ти трябва , много по удобно е .

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Аз така и не успх да го активирам тоя AUX.Пробвах с окъсявания на пинове и т.н.ама греда.Предполагам, че при мен не става щото сд-то е мп3 от фейслифт 147 и може да работи в режим босе и нормален режим.
    Ако е едно към едно със снимката, изглежда че пинове 13 и 14 не са дадени на късо. Пробва ли с тях?
    Също така след като свържеш кабела трябва да задържиш бутона SRC (ако не ме лъже паметта), докато изпише CHANGER на дисплея.



  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Колеги, намерих си въпросния кабел и го включих кьм буксата на радиото, за чейджъра. Но не открива нищо, само изписва че няма диск и при следващо натискане се връща на тунер. На буксата на кабела има 5 пина, трите отиват кьм жака, другите са свързани на късо. Ако някой е правил подобно нещо и има идея как да стане, моля да помогне.
    Благодаря!
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  5. #20
    започва да се пристрастява SnapLackOfTraction's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    75

    Default

    Тоя кабел може ли да се върже към радио с касетка, че моята въпреки че е 2005 е със заводско олдскуул по някакви причини. Имам чувството, че или е било тафено/изгоряло в Италия и са намерили такова за по-евтино или джамбазите дето са вкарвали колата са имали едно под ръка и са сложили/заменили някво хубаво афтърмаркет.

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Няма проблем какво е дали е CD или касетофон важно е да е оригиналното на колата замостват се 14 и 13 пин на буксата или 14 и 15 и всичко си е ок.Процедурата е правена и тествана лично от мен и на двата варианта. Имам готов такъв кабел ако някой се интересува на лично. Успех

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by lyubomir001 View Post
    Няма проблем какво е дали е CD или касетофон важно е да е оригиналното на колата замостват се 14 и 13 пин на буксата или 14 и 15 и всичко си е ок.Процедурата е правена и тествана лично от мен и на двата варианта. Имам готов такъв кабел ако някой се интересува на лично. Успех
    Добре, но кой от двата варианта? Ако се окъсят грешни пинове няма ли опасност да изпуши радиото? На синята букса има 8 пина, кои са 14 и 15? Може ли нещо схема?
    Last edited by tym56; 07-10-2015 at 21:39.
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    мисля че е достатъчно ясно. Пробвай 13 и 14 няма да изгори или ми прати снимка на схемата отзад на cd-то
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1444245314
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails cd alfa.jpg  

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by lyubomir001 View Post
    мисля че е достатъчно ясно. Пробвай 13 и 14 няма да изгори или ми прати снимка на схемата отзад на cd-то
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1444245314
    Отзад на CD-то така си изглежда, както е на картинката.
    Като гледам на схемата, на моя кабел бяха окъсени 13 и 15. Значи остава варианта с 13 и 14, ама много трудно се вадят пущините. А всичко ли може да се включи, имам предвид МР3 плеъри или по-стар телефон който може да свири МР тройки?

    Някъде по-нагоре беше писано, че трябва да се задържи бутона за смяна, така ли е или натискаш последователно докато се появи - какво? AUX ili changer?
    Last edited by tym56; 08-10-2015 at 08:19.
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Значи става всякакъв мр3 плеиар. Аз съм си монтирал стационарен мп3 модул и работи доста прилично за парите си. А за пина от двата края има крачета трябва да се съберът и тогава да се издърпа от задния край.

  11. #26

    Default

    На телефона е яко, защото може да се ползва и като хендсфри Няма нищо общо с високоговорителя.



  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Така си е но лично на мен не ми хареса има си модули които са по добри за конкретната работа като хендсфре, но това си е въпрос на гледна точка.

  13. #28

    Default

    Недостатъка е, че трябва все пак да цъкаш по телефона за да набереш, отговориш и т.н. Също така микрофона да не е покрит.



  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Лично на мен това изпълнение повече ми допада и също може да се изведе 3.5 мм жак за aux. Но пък заиграфката си е повече. Трябват ти и малко ппзнания по електроника. Също и мога от него да си зареждам и тела и да работи на sd card. Извинявам се ако има грешки но пиша от тела и клавиатурата ми малко малка и натискам и дръги букви.
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1444288801

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Исках тази снимка да ви кача ма нещо от тела не се получи
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1444331909
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20151008_101115.jpg  

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •