Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: ALFA 33 и BOXER: Вярно ли е, че .......

  1. #16
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Ако ще спамите и ще си говорим глупости - предполагам, че ако я карам все едно возя мис Дейзи и 110 000 ще искара, но не е там въпроса.

    Колко пише на ремъка не ми дреме - то всеки си пише каквото иска с рекламна или малумна цел.

    Аз знам, че на 60 000 се прави обслужване и спазвам това правило! Дори не ги стигам, а сменям между 55 и 58 000.

    То на дизелите вече им дават 12-15-20 000км с едно масло, ама аз повече от 10 000 дизел и 7-8000 бензин не бих карал.

    За някой това може да е идиотщина, но за мен си е грижа за колата.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  2. #17
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Взимай я и не му мисли.Тоя майстор да се гръмне не ами не знам кво да му се случи Както виждаш по-долу в подписа имам две такива и не съм доказан мазохист.Частите са сравнително евтини.Който не се е качвал на Алфа и то боксер няма и най малкото право да ти говори такива измислици

    ПС:Веднъж ударих едно Рено19 на светофар(с натиснати спирачки) и го изхвърлих в средата на кръстовището.Резултата беше,че бронята ми влезе 2см. на вътре.
    ПС2:На 50000 км. е реално да сменяш ремъци,ама ако искаш да експериментираш карай и 200 000 пък може и да успееш

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  3. #18
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Re: ALFA 33 и BOXER: Вярно ли е, че .......

    Quote Originally Posted by Lisan
    Ти някой път не се чуваш какво говориш, няма какво да чета дебели книги за да ти кажа че няма такава Алфа с боксер мотор да изкара 90000км. с едни ремаци и ролки,особено с тези които се продават тук. Ти сам знаеш но за какво спориш не знам,90000 без смяна е мазохизъм.
    колега на 33-ката в подписа ми направихме смяна на ремъци и ролки на пробег близък до този, който ти критикуваш, даже ако не се лъжа мисля, че старите ремъци и ролки дето ги свалихме още са някъде в гаража, ще ги потърся и ако ги намеря може да им щракна по едно фото на ремъците си пишеше алфа ромео, което ме навежда на мисълта че може да са били и оригиналните
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #19
    Младши алфист ALiGaToR's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    27

    Default

    Мдаа, значи избранника ще е ALFA 33. Досега имах два проблема за да взема кола и те бяха: да взема курмуването( шофьорска книжка ), и другия да си набавя пари, за да си купя колата.
    Точно преди 30 минути ликвидирах единия от проблемите . Сега остана да си набавя финикииски знаци и да си купя някоя по запазена 33-ка. За предпочитане 1.7 . Дай боже 16V всекиму, но няма да откажа и 8V.

  5. #20
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default Re: ALFA 33 и BOXER: Вярно ли е, че .......

    Quote Originally Posted by Kostadin
    Quote Originally Posted by Lisan
    Ти някой път не се чуваш какво говориш, няма какво да чета дебели книги за да ти кажа че няма такава Алфа с боксер мотор да изкара 90000км. с едни ремаци и ролки,особено с тези които се продават тук. Ти сам знаеш но за какво спориш не знам,90000 без смяна е мазохизъм.
    колега на 33-ката в подписа ми направихме смяна на ремъци и ролки на пробег близък до този, който ти критикуваш, даже ако не се лъжа мисля, че старите ремъци и ролки дето ги свалихме още са някъде в гаража, ще ги потърся и ако ги намеря може да им щракна по едно фото на ремъците си пишеше алфа ромео, което ме навежда на мисълта че може да са били и оригиналните
    За заводски те ремаци и ролки става, но все пак е рисковано,за всички останали ремаци и ролки,които се предлагат на нашия пазар е безумие да се пробва този пробек. Всеки опит завършва с смяна на клапани, така че всеки сам преценява колко да кара.Не е толко скъпа смяната за да се ебава човек с колата си,по реален пробек е 50000-60000км.,което аз лично го препоръчвам.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  6. #21

    Default

    съвсем наскоро изпрасках едно пежо 407 отзад с моята 33 и резултатът беше за мен фар и мигач а пежото леле майко няма такава дупка тъка че си е много здрава 33ката
    а по въпроса с твоя майстор му кажи да ходи да се метне от някъде с голфа /предполагам/
    дееба тия немски коли
    колкото повече толкова повече

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by ALiGaToR
    При силен удар, този човек ми каза, че двигателя идвал под мишница. Но това не е най важното. Аз кола няма да зимам да се блъскам на всеки 100 метра така, че това е относителна работа.

    Това за завиването и за разположението на педалите не го бях чувал.
    Някой ще обясни ли какво и има на стоиката, на завиването и ако може някой да пусне една снимчица на педалите да видя какво им е по особенното.

    Не знам какво разбира под силев удар, но един приятел се прасна челно в спряла кола с около 50км/ч поне и спрялата кола ( няква френска беше, около 2000 година) на нищо не приличаше. Алфата беше с потрошена предница - брони, радиотор, фарове ..., но на двигателя нищо му нямаше - изобщо не беше стигнало огъването до там. Колата сега е супер и не можеш да кажеш изобщо, че е удряна. За здравина - това е една от най-здравите коли които съм виждал - на 20 години е и на 200 000 км от които 140 000 са минати в България. Почти нищо не е сменяно по ния и е в перфекно състояние, като изключим това, че са и доста ниски оборотите на празен ход и понякога гасне на сфетофара, но доколкото знам това е нормално за боксерите Адски много варви обаче, а звукът е направо песен за душата ! Щом си мераклия - взимай и не се чуди
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '06

  8. #23
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by JK
    Quote Originally Posted by ALiGaToR
    При силен удар, този човек ми каза, че двигателя идвал под мишница. Но това не е най важното. Аз кола няма да зимам да се блъскам на всеки 100 метра така, че това е относителна работа.

    Това за завиването и за разположението на педалите не го бях чувал.
    Някой ще обясни ли какво и има на стоиката, на завиването и ако може някой да пусне една снимчица на педалите да видя какво им е по особенното.

    Не знам какво разбира под силев удар, но един приятел се прасна челно в спряла кола с около 50км/ч поне и спрялата кола ( няква френска беше, около 2000 година) на нищо не приличаше. Алфата беше с потрошена предница - брони, радиотор, фарове ..., но на двигателя нищо му нямаше - изобщо не беше стигнало огъването до там. Колата сега е супер и не можеш да кажеш изобщо, че е удряна. За здравина - това е една от най-здравите коли които съм виждал - на 20 години е и на 200 000 км от които 140 000 са минати в България. Почти нищо не е сменяно по ния и е в перфекно състояние, като изключим това, че са и доста ниски оборотите на празен ход и понякога гасне на сфетофара, но доколкото знам това е нормално за боксерите Адски много варви обаче, а звукът е направо песен за душата ! Щом си мераклия - взимай и не се чуди
    Кое е нормално да са ниски оборотите или да гасне Според мен нито едното нито другото.
    Колкото до колегата според мен 33-ката е най добрия избор на тази цена (кво да правиш всеки си хвали неговото ).
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •