Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Замисляне 1800-2000 об. 156/1,9jtd 16V

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    May 2015
    Location
    Pernik
    Posts
    23

    Default

    Колеги проблема е открит и смятам, че е редно да споделя. Свалих маркуча за турбото за да мога да го прегледам по-добре. Почистих го и се оказа че от долната страна има цепнатина около 2-3 см която изглежда като косъмче но когато го стиснах се разтваря. Направих циганията с изолирбанд и я пробвах и е ОК и сега ще се търси маркуч.

  2. #17
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by genata_82 View Post
    Колеги проблема е открит и смятам, че е редно да споделя. Свалих маркуча за турбото за да мога да го прегледам по-добре. Почистих го и се оказа че от долната страна има цепнатина около 2-3 см която изглежда като косъмче но когато го стиснах се разтваря. Направих циганията с изолирбанд и я пробвах и е ОК и сега ще се търси маркуч.
    И къде го търсиш направо си поръчвай нов...тези дето се ползват за поливане няма да станат
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #18
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Бъркам ли се или беше безбожно скъпия маркуч ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #19
    започва да се пристрастява wazmo's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    39

    Default

    105-135лв. Зависи от кой магазин ще го поръчаш.
    Изолирбанда изкарва до първото изфорсиране.
    Виждал съм маркуч с байпас от тръба и скоби. Може да пробваш, ако мястото на спукване позволява.
    Успех
    Last edited by wazmo; 09-07-2015 at 19:13.
    Alfa Romeo 147 JTDm

  5. #20
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by wazmo View Post
    105-135лв. Зависи от кой магазин ще го поръчаш.
    Изолирбанда изкарва до първото изфорсиране.
    Виждал съм маркуч с байпас от тръба и скоби. Може да пробваш, ако мястото на спукване позволява.
    Успех
    Значи не е много скъп !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #21
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    еба го 100 лева за маркуч ако не са скъпи .. но все тая важното е че проблема е открит и ще се реши
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    May 2015
    Location
    Pernik
    Posts
    23

    Default

    Колега относно градинския маркуч не съм градинар хахах.....казах, че ще търся тъй като не е нещо намиращо се във всеки магазин за авто части... Проверих в интернет и в крайна сметка поръчах през познат който държи такъв магазин и ще ми дойде с неговата отстъпка на 128лв. А изолирбанда е временно решение с което поне успявам да се придвижвам.

  8. #23
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by genata_82 View Post
    Колега относно градинския маркуч не съм градинар хахах.....казах, че ще търся тъй като не е нещо намиращо се във всеки магазин за авто части... Проверих в интернет и в крайна сметка поръчах през познат който държи такъв магазин и ще ми дойде с неговата отстъпка на 128лв. А изолирбанда е временно решение с което поне успявам да се придвижвам.
    Това за маркуча го написах малко на шега за да не тръгнеш да търсиш втора употреба такъв дето ти трябва за турбото.Това,че си поръчал нов може само да ме радва...все пак имало хора дето държат частите да са им нови а не.............
    Дано си ме разбрал !

    ---------- Post added at 09:46 ---------- Previous post was at 09:41 ----------

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    еба го 100 лева за маркуч ако не са скъпи .. но все тая важното е че проблема е открит и ще се реши
    Поне за мен на този етап 50 € за някоя част дето ми трябва не ми се виждат много.
    Най ме яд да давам пари за гориво заредя за 50-60 € и след една седмица иска пак.Като тегля чертата накрая на годината става лошо..и тоя маркуч като цена ми се вижда все едно ще изпия една бира
    Така,че не се скъпете за части така както не се скъпите за гориво !!!
    Last edited by eproHD; 10-07-2015 at 10:54.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    May 2015
    Location
    Pernik
    Posts
    23

    Default

    Колега разбира се, че разбрах че се шегуваш и аз опитах просто да вляза в духа на шегата. А иначе колата е вече с новия маркуч. Относно втората употреба то е като да си купя същия маркуч като моя какъвто беше преди седмица....на пръв поглед здрав но се сцепи. Едно ми беше казано за марката преди да я купя....не са лоши коли, а просто са коли с характер, гледаш ли си я ще те слуша.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by genata_82 View Post
    не са лоши коли, а просто са коли с характер, гледаш ли си я ще те слуша.
    Това важи за абсолютно всяка без изключение. Просто някои държат на малко повече магарене



  11. #26
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by genata_82 View Post
    Колега разбира се, че разбрах че се шегуваш и аз опитах просто да вляза в духа на шегата. А иначе колата е вече с новия маркуч. Относно втората употреба то е като да си купя същия маркуч като моя какъвто беше преди седмица....на пръв поглед здрав но се сцепи. Едно ми беше казано за марката преди да я купя....не са лоши коли, а просто са коли с характер, гледаш ли си я ще те слуша.

    Няма лоша кола , има лоши собственици
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #27

    Default

    Здравейте аз имам подобен проблем но при мен забавянето идва от 2800 оборота натам алфа 156 1.9 jtd 105 коня пробвах я на магистралата и вдига най много 170-180 и то много бавно все ми се струва че от 3000 оборота нагоре не работи турбото.

  13. #28
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by kofeto View Post
    Здравейте аз имам подобен проблем но при мен забавянето идва от 2800 оборота натам алфа 156 1.9 jtd 105 коня пробвах я на магистралата и вдига най много 170-180 и то много бавно все ми се струва че от 3000 оборота нагоре не работи турбото.
    Разкачи си буксата на дебитомера и виж дали ще тръгне колата

    а иначе никакво налягане ли не усещаш да прави турбината към 2000 оборота ?
    Last edited by alfa_romeo_forever; 16-07-2015 at 23:05.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Разкачи си буксата на дебитомера и виж дали ще тръгне колата

    а иначе никакво налягане ли не усещаш да прави турбината към 2000 оборота ?
    Турбината се усеща че включва и ускорява добре но до 2800 оборота натам вече се усеща как забива и най се усеща на трета , четвърта и пета предавка на парва и втора не се усеща много поне аз не усещам а дебитомера ми го смениха .

  15. #30
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by kofeto View Post
    Турбината се усеща че включва и ускорява добре но до 2800 оборота натам вече се усеща как забива и най се усеща на трета , четвърта и пета предавка на парва и втора не се усеща много поне аз не усещам а дебитомера ми го смениха .


    A Провери ли дали турбо пътищата са ок ? дали има пукнати маркучи ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •