Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Обслужване на АР 156 1.8 ТС 140кс.ФЛ

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default Обслужване на АР 156 1.8 ТС 140кс.ФЛ

    Колеги кое е маслото което АР препоръчва за този двигател.Имаме колата от дни и ще се обслужва,затова и правя запитване тук.Също така каква е правилната марка за агренажния ремък с прилежащите и ролки и обтегачи.Не на последно място,при подмяна на агренажа сменя ли се и водната помпа.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  2. #2

    Default

    Selenia 20K (10W40) е препоръчителното, но е сравнително скъпичко като за вискозитета и типа си, та може да сложиш и друго полусинтетично 10W40 стига да не е ментак. За ангренажния комплект много хвалят Dayco и Contintental. Водната помпа превантивно се сменява, в противен случай рискуваш да те остави на пътя или като минимум да платиш два пъти труд за ангренаж, за 60 лв не си заслужава риска.



  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Благодаря за отговора,ще бъде сменено маслото със Селения 20К,филтрите вече са купени със марката"MAN".Агренажа и помпата също ще бъдат сменени.
    Имам още един въпрос-прибора за температурата на антифриза има цифри 50 градуса
    след това на 12 часа,е 90 градуса,температурата на двигателя стига до чертата между 50 и 90 градуса,това не ми се струва да е нормално,от друга страна не знам колко градуса е чертата м/у двете показания,логически трябва да е 70 градуса-така ли е???Проблема е че мога да сменя термостата и да няма промяна,както стана със 155-цата ми преди време.
    Колкото до автомобила който купих,смея да твърдя че е изряден засега без никакви забележки по двигател,окачване и интериор,леки външни драскотини и това е общо взето,добър екземпляр.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Ето го и него
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 11701095_1020159314662225_6961295605302756578_n[1].jpg  
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #5

    Default

    Честито, супер е
    За темп не мога да помогна. Ако стрелката си стои закована на едно място може да е от уреда/датчика, или пък термостата да отваря на по-ниска температура, не съм много запознат с опциите на пазара.
    Ако пада температурата с увеличаване на скоростта, най-вероятно термостата не затваря и е за смяна. Сега в жегите може разликата да е малка, есента ще си проличи. Миналата есен и аз минах през тая интервенция Успех



  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    За TS-ите не се ли оказа 10W60 правилното масло?
    Имаше преди време обширни дискусии по темата из форума.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  7. #7
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    За TS-ите не се ли оказа 10W60 правилното масло?
    Имаше преди време обширни дискусии по темата из форума.
    Определено 10в60 е правилното масло. Друг е въпроса кой колко пари му се дават за масълце.
    Разликата между 14-15лв. за Селения 20к. и 19лв. за 10в60 мисля не е голяма,но понякога нещата опират и до информираност и време за което трябва да се обслужи колата.

    П.П За градусите. Не е нормално. Предполагам колата е внос от Италия.От там 90% италианките си идват със заминал термостат, така че ще трябва да търсиш нов. За лятото не е спешно, но като наближи зимата ще е неприятно...
    Last edited by VFTI; 09-07-2015 at 09:41.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #8

    Default

    В книжката се препоръчва 10W60 при "спортно каране", каквото и да значи това



  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    В книжката се препоръчва 10W60 при "спортно каране", каквото и да значи това
    Toчно така,автомобила няма да се кара спортно и вече е с масло 10W/40 което смених днес,имам още едно питане тъй като все още се запознаваме с колата,днес не успях да локализирам къде се намира бензиновия филтър,огледах я горе/долу обстойно(беше на канал) но така и не видях да има такъв,и сега имам филтър МАN за който може би съм дал излишно 50лв.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  10. #10

    Default

    Има някаква цедка, която не се сменява.



  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Има някаква цедка, която не се сменява.
    Странно
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  12. #12
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Няма горивен филтър.....
    А за температурата като запалиш след 2-4мин пипни горния маркуч към радиатора и ако е топъл работата ще е на термостат (както каза VFTI), блокирал в отворено положение.
    П.С. Предполагам знаеш за филтъра за купето
    Last edited by Friday; 09-07-2015 at 22:37.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Благодаря,стана ясно че няма такъв.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Колеги как да направя дисплея на компютъра да ми показва разход,т.е постоянно да го дава докато се кара.Мъчих успях да го докарам на английски езика,но все пак не мога да го изкарам на дисплея.Знам че е нещо тъпо но ми убягва.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Досега 2000км без никакви забележки,среден разход 9/100км,все още не мога да предценя дали има харч на масло,струва ми се че беше под максимума на щеката,а сега е на средата,това което ми се струва обаче е че е мудна колата,много дълга първа скорост,ако тръгна от втора ми се струва цяла вечност докато набере,иначе влезе ли в обороти оживява ако има локални сбирки в Бургас и там има колеги с със същия двигател бих искал да сравня колите за да има база тъй като продължавам да смятам че е мудна колата.Разбрах че е Евро 4 и има 3 катализатора-дали пък те не спъват моторетката???
    Основно карам друг автомобил който е турбодизел V6 и там нещата са много по бурни с ускорението и затова е възможно да не мога да предценя реално.Ако евентуално има колега/и от Бургас ще се радвам да сравним колите и да разбера накрая дали подозренията ми ще се потвърдят или са грешни.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •