Вече съм писалв една тема по въпроса обаче беше много малко така че, ще пусна една тема направо по сегашния проблем. Еми тая алфичка 1.7 8V си загрява и това си му е... Какво ли не смених какво ли не правих и пак си грее. Днес ми вдигна почти 105 градуса градско (вярно жега е ама и в движение ли бе мамка му...). Общо взето колата претърпя много ремонти включително и на главата, но си грее както винаги. Сменил съм пловината водни съединения, водна помпа понеже беше превъртяла с нова метална, термостат, голям радиатор, малак радиатор на парното, 3 вида термо шалтера на радиатора и пак ли грее та грее. На място перката се включва на 95 градуса (моята модификация е само с едната степен на въртене на перката тоест нямам окабеляването за бавно и бързо въртене, а е само бързо). Дори и ръчно да подам ток на перката не пада под 95 на място. Като карам сега в топлото почва да вдига постепенно температура а перка не се пуска. Един познат ми каза да сменя датчика за таблото ама няма логика да греши понеже като стига тия температури самата кола губи мощност и то много осезаемо. Просто не знам какво да я правя вече. Имам 2 идеи: да е фалшименто термостата и да си прави каквото си иска или да имам мръднала биела. А и още нещо, зимата на място пак загрява до 95 градуса, а парното ако не я форсирам духа доста по хладно от обикновенното. Системата е обезвъздушена перфекто. Дайте някакви идеи понеже аз пробвах всичко и просто логиката изчезна...