Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Пак стари проблеми

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default Пак стари проблеми

    Вече съм писалв една тема по въпроса обаче беше много малко така че, ще пусна една тема направо по сегашния проблем. Еми тая алфичка 1.7 8V си загрява и това си му е... Какво ли не смених какво ли не правих и пак си грее. Днес ми вдигна почти 105 градуса градско (вярно жега е ама и в движение ли бе мамка му...). Общо взето колата претърпя много ремонти включително и на главата, но си грее както винаги. Сменил съм пловината водни съединения, водна помпа понеже беше превъртяла с нова метална, термостат, голям радиатор, малак радиатор на парното, 3 вида термо шалтера на радиатора и пак ли грее та грее. На място перката се включва на 95 градуса (моята модификация е само с едната степен на въртене на перката тоест нямам окабеляването за бавно и бързо въртене, а е само бързо). Дори и ръчно да подам ток на перката не пада под 95 на място. Като карам сега в топлото почва да вдига постепенно температура а перка не се пуска. Един познат ми каза да сменя датчика за таблото ама няма логика да греши понеже като стига тия температури самата кола губи мощност и то много осезаемо. Просто не знам какво да я правя вече. Имам 2 идеи: да е фалшименто термостата и да си прави каквото си иска или да имам мръднала биела. А и още нещо, зимата на място пак загрява до 95 градуса, а парното ако не я форсирам духа доста по хладно от обикновенното. Системата е обезвъздушена перфекто. Дайте някакви идеи понеже аз пробвах всичко и просто логиката изчезна...
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  2. #2
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    На мен на 1.8 TS перката ми тръгва точно на 91 градуса и спира на 87. Закачи колата на диагностика и виж колко градуса показва. При изправен датчик на инжекциона трябва да показва точно колкото на таблото. Ако имаш някакво, макар и минимално разминаване в двете показания проверявай всичко наред. На мен заради кофти радиатор ми е стигал такъв двигател 100 градуса, но да намалее мощността не съм усетил. Успех!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Ами да попринцип на толкова трябва да се включи ама нещо не е наред и не мога да го хвана кое е. Аз съм си го мислил това за радиатора защото да си кажа честно взех евтин за 100 лв. Обаче пък термо шалтера е вътре и би трябвало да държи повече време включен заради кофти рафиатор докато охлади а не да тръгва на 95 градуса и да спира на над 90... А относно диагностиката, можете ли да ми кажете с каква диагностика по нова от VISA Uniscan могат да се четят тия 155-ци понеже шефа има на Würth и не става въпреки, че в самата диагностика я има мойта кошница като модел, а и искам да си взема някаква евтина аз за мен си.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Може да си сложиш термодвойка/на радиатора/, която включва на 86-87 градуса.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Честно казано ми е все едно, че на място включва на 5-6 градуса повече перката. По скоро искам да разбера защо докато карам грее... При нормалните коли в жегата на място загрява повече и като тръгнеш пада а при моята продължава да се качва. То в жегите аз много не я карам ама като тръгна някъде на балкан ме е страх какво ще стане понеже на Созопол миналата година се кръстих да стигна без да прегрее а даже не е много нанагорно. Да не говорим, че и като и падне мощността едва тръгва на дига.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  6. #6
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    При мен е подобен проблема.... Така е откакто съм я взел, честно казано.... Но имам изкарано копче за перката и като я пусна да върти постоянно в жегите на място седи на 88/90 градуса. Извънградско почва яко да загрява, но при мен проблема е в радиатора... Тия дни ще взема нов и ще кажа дали има ефект
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  7. #7
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    С това описание на проблема - дано съм лош пророк, но според мен трябва да търсиш причината в двигателя, особено, ако си убеден в изправността на водната помпа.
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Ами моля се да не е в двигателя, защото втори ремонт няма да има... Направо ще си намеря един 2 литров 8v и го слагам и тва ще му е. Ако кара да кара ако неще я хвърлям и ще си взема живот и здраве 159, че имам мерак. Иначе сега съм поръчал едни чаркове от един пич от София. Втора ръка са ама каза че колата не е имала никакви такива проблеми. Ако и с тях не се оправи, ще му мисля тогава. Междувременно ако се сетите за идея казвайте, а аз ще пиша като сменя нещата дали е имало промяна.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    При мен със заминала водна помпа е държала темп. в нормални граници и градско и извън и за 6 г. откакто я карам моята 2ка не съм имал проблеми с охлаждането а и въобще-дано проблема ви е в радиаторите иначе лошо.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Ами аз точно радиатора големия съм поръчал понеже ме съмнява, че дебита на тоя дето ми го продадоха е по малак и от там се получава хавата с трудното преминаване на вода и задържането и повече в двигателя. Ама понеже съм серсемин... Като го сменях забравих да ги налея и двата да видя колко вода събират...
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  11. #11
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Дебитът е едно, а колко вода събират - друго. Аз все още карам със Самаров радиатор вече и на тоя мотор и проблеми с прегряване нямам. А той е доста по-малък и от най-малкия, който може да се намести. Това ест. не значи, че и с радиатор за парно ще може да се охлажда двигателя.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #12
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Днес сменям моя и ще трябва да я изпъна някъде да тествам и да кажа как е в жегите
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако пак загрява колега, по добре вижте наистина водната помпа дали прави дебит и една промивка после на охладителната система няма да е зле и най-накрая тест за наличие на изгорели газове в антифриза !!! Има едни специални лентички които се пъхат в антифриза и ако има газове (тоест ако надува колата) се оцветяват в определен цвят.
    П.С. Аз на моят шестак му сменях радиатора и си сложих Валео алуминиев, който е стандартен за 155, нищо че мотора е 2.5V6 и при лятно каране на магистралата с 140-150км/ч колата нее вдигала над 92-3 градуса, единственно като я напънах на 220-30 за 4-5 минути стигна 95-6 и пусна перките и маслото стигна 110 градуса за сефте тогава за 5 години каране
    Last edited by don_pepone; 18-07-2015 at 23:57.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Мойта па не ще да грее.Перката се включва на около 80 градуса и там си остава темпреатурата.В града у голямата жега отива на една идея под 90 градуса.

  15. #15
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Мойта па не ще да грее.Перката се включва на около 80 градуса и там си остава темпреатурата.В града у голямата жега отива на една идея под 90 градуса.
    Кажи как го направи, искам и мойта да направя така.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •