Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Пак стари проблеми

  1. #16
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Такааа... Петък смених радиатора с нов марка Nissens. Старият сълзеше леко от едната страна. Новият се оказа по-голям ?! Старият може да е сменян преди мен с някой от друг модел(знам ли)... Карам я в града сега в жегите не вдига повече от 90 градуса с пусната перка. Както споменах по-горе първа степен не ми работи и перката се пуска чак на 92 градуса, но имам копче с която принудително я пускам Та мисля, че засега е О.К .... Като излезна извънграда ще я пробвам с 140-150 да видя каква ще е температурата тогава...
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  2. #17
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Стандартно първа степен е 92-3 градуса, а втора е 97-98!
    Термостатът е напълно отворен на 101 градуса, а започва да се отваря на 87.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #18
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Стандартно първа степен е 92-3 градуса, а втора е 97-98!
    Термостатът е напълно отворен на 101 градуса, а започва да се отваря на 87.
    Странно, Ванка... На датчика забелязах че пише първа степен 87-88 , 2ра 92 ???
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  4. #19
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Странно, Ванка... На датчика забелязах че пише първа степен 87-88 , 2ра 92 ???
    Има и такива, с по-ранно включване, ама така перката не ти ли работи почти постоянно?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #20
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Има и такива, с по-ранно включване, ама така перката не ти ли работи почти постоянно?
    Ми лично при мен явно е скапана първа степен, защото се вкл. чак на 92 градуса, но не обичам колата да вдига повече от 90 и затова аз я пускам принудително...
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  6. #21
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by aRm View Post
    Такааа... Петък смених радиатора с нов марка Nissens. Старият сълзеше леко от едната страна. Новият се оказа по-голям ?! Старият може да е сменян преди мен с някой от друг модел(знам ли)... Карам я в града сега в жегите не вдига повече от 90 градуса с пусната перка. Както споменах по-горе първа степен не ми работи и перката се пуска чак на 92 градуса, но имам копче с която принудително я пускам Та мисля, че засега е О.К .... Като излезна извънграда ще я пробвам с 140-150 да видя каква ще е температурата тогава...
    Точно на магистрала със 150 в жегата ще разбереш дали е ОК, ама ако пуснеш и климатика. Моя Т.С. преди смяна на радиатор залепяше 100 градуса при такива условия. След смяната - не минава 92.

    Хубаво е всички, които карате с оригиналната водна помпа да и хвърлите едно око.
    Ето така изглеждаха последните две които свалих.
    Сигурно поне няколко години са работели с нацепени турбини, но изобщо не се знае кога и къде ще се потрошат съвсем.


    Успех!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Така колеги... Радиатор за сега няма да сменям въпреки, че го имам вече. Онзи ден в неделята дойдох в сервиза докато не бачкаме да го правя обаче си викам, дали да не погледна помпичката все пак нищо, че е чисто нова на година някъде и кога свалих ремъка се оказа, че помпата ручи, има луфт в лагера и трака, и кой знае още какво и има вътре. Качих си ремъка ядосан, оправих си единия тампон на двигателя понеже някой разбирач от трите болта на долния десен държач на тампона завил само един, и си тръгнах. Днес ми карат новата помпа и в събота живот и здраве ще я сменя да видим какво ще стане. Ако пак се скапе за няма и година вече някой магазинер ще яде бой... А уж беше "оригинална италианска"
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  8. #23
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Така колеги... Радиатор за сега няма да сменям въпреки, че го имам вече. Онзи ден в неделята дойдох в сервиза докато не бачкаме да го правя обаче си викам, дали да не погледна помпичката все пак нищо, че е чисто нова на година някъде и кога свалих ремъка се оказа, че помпата ручи, има луфт в лагера и трака, и кой знае още какво и има вътре. Качих си ремъка ядосан, оправих си единия тампон на двигателя понеже някой разбирач от трите болта на долния десен държач на тампона завил само един, и си тръгнах. Днес ми карат новата помпа и в събота живот и здраве ще я сменя да видим какво ще стане. Ако пак се скапе за няма и година вече някой магазинер ще яде бой... А уж беше "оригинална италианска"
    Да, нали... Вече бягам далеч от тия оригинални италиански с 40% отстъпка... За година да се скапе водната помпа... Колега, почна да ме плашиш ще взема и аз да проверя мойта D
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  9. #24
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Каква помпа си сложил?
    Оригиналната мисля, че е Валео. Със сигурност кара над 310 000км без проблем, тествано.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #25
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Каква помпа си сложил?
    Оригиналната мисля, че е Валео. Със сигурност кара над 310 000км без проблем, тествано.
    Аз пък мисля че оригиналната помпа е Saleri.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Честно казано не помня каква бях сложил тогава само помня че ми я дадоха за италианска. Един колега от форума ми предложи да си сложа Метели сега ама не намерих такава и си взех Долц... Дано да я бъде.
    Last edited by boro2006; 23-07-2015 at 12:48.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Така и така сме се заговорили за загряване някой случайно да се е сблъсквал с проблема лятно време да му грее в краката? От някъде ми влиза топлината от аспуха и двигателя в краката и то по скоро в моите а не на пасажера. Като загрее колата и ся в тия жеги не се трае и понеже климатика не ми е зареден е някакъв ад. Някой да има предположения. Със сигурност не е от парното ама се усеща сякащ е някъде зад блока на парното.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  13. #28
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    И мойта позагрява таблото сякаш. Ама то на 40 градуса навънка и ако си я намачкал, какво очакваш? Нашите коли нямат от онова алуминиево фолио зад двигателя. Може би е идея да се сложи. Ами я да ви питам нещо друго, свързано с охлаждането. Някой продухвал ли си е питите на радиатора (и климатика съответно), без да ги откача. С пароструйка ще стане ли-да не се повреди някой от радиаторите. Или пък без разглабяне ще остане мръсотия между двата?

  14. #29
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    И мойта позагрява таблото сякаш. Ама то на 40 градуса навънка и ако си я намачкал, какво очакваш? Нашите коли нямат от онова алуминиево фолио зад двигателя. Може би е идея да се сложи. Ами я да ви питам нещо друго, свързано с охлаждането. Някой продухвал ли си е питите на радиатора (и климатика съответно), без да ги откача. С пароструйка ще стане ли-да не се повреди някой от радиаторите. Или пък без разглабяне ще остане мръсотия между двата?
    загрей бабето и му тресни литърче Цунами (обезмаслител ) и след 3 4 ракиий .. после с маркучето с водица .. начиииииии върши чудеса
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Най-после намерих време да я сменя пустата помпа. Старата наистина има луфт в лагера. Сега виенето изчезна, но пък гледам че пак вдига температура и парното на празен ход духа хладно. Може да не се е обезвъздушила още... Знам ли. Ще я покарам няколко дни и ще видя какво се случва и в крайна сметка ще сменя радиатора. Дано да се оправи, че вече хвърлям психика.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •