Results 1 to 3 of 3

Thread: Впечатления от Алфа 156 facelift 1.9 jtd

  1. #1

    Default Впечатления от Алфа 156 facelift 1.9 jtd

    Здравейте, колеги,

    Пиша тази тема с надеждата хора, които са били или са собственици на Алфа 156 1.9 jtd facelift, да споделят впечатленията си. Интересуват ме електрониката и ходовата част в частност.

    Благодаря Ви

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    3

    Default

    Карам въпросната от около 5 месеца, 140 к.с., 2005 г., седан, като преди имах 105 к.с., 1998 г.
    До момента съм много доволен от колата, по окачването всичко е същото като на предната, съответно със същите забележки и проблеми, дискутирани надълго и нашироко във форума... По електрониката засега нямам никакви проблеми с изключение на неработещата врътка на градусите на пасажерската зона, но не ми се занимава да си играя на сваляне на управлението на климатроника. Проблем ми направи клапанът на управление на геометрията на турбото, 20 лв. втора употреба от Стило (примерно) и всичко приключи...
    Цените на частите са си същите, нищо фрапиращо... Хареса ми решението ангренажният ремък да върти само единия вал, както и промяната на позицията на датчика на разпределителния вал - на този двигател няма нужда да се сваля ремъка, за да смениш датчика, евентуално...
    Като цяло, много приятен автомобил, на мен си ми харесва и като визия, и като динамика.

  3. #3

    Smile

    Благодаря за изчерпателния пост

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •