Results 1 to 6 of 6

Thread: Ходова част 147

  1. #1
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default Ходова част 147

    Здр. колеги поредният въпрос за предната ходова част какво се случва при мен от 2г. имам колата не съм пипал нищо по ходовата част просто не се е налагало .Преди седмица ми се появи едно хлопане буквално се чува хлоп,хлоп когато мина през дупки при преминаването на легнали полицаи хлопането го няма.Вчера валя обилен дъжд случи се така че вднага след дъжда се качих карах хлопнаето беше изчезнало след 30 мин всичко взе да поизсъхва кола пътищата... хлопането се появи отново но доста по слабо.Та въпроса по мойте обяснения може ли да ме ориентирате каква може да е причината както и да не ме извъртят майсторите и да ми кажат всичко за смяна.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  2. #2
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Няма как да ти кажем от тук със сигурност... Може да е разбит шарнир, може да са тампони на стаб. щангата, може да е биалета, може и заминал тампон на носача да имаш. Трябва да се вдигне колата на подемник и да се види какво и е точно.

  3. #3

    Default

    99% са тампоните на щангата... и при мен беше така като се намокри и спира и като изсъхне колата пак се почваше почукването придружено с поскърцване! Елиминарах проблема с махане на щангата докато си намеря ладови тампони, но се чудя дали и да я връщам тая щанга...!?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  4. #4
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Като знам какъв зор е смъкването на стабилката, разглобил си половината кола отпред, как не си взел и тампони, с едно разглобяване да минеш. Сега филма ще го играеш пас с разглабяне и сглобяване.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  5. #5
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Да и аз си помислих за танпони щом при намокряне има промяна ладовите ли са най добри(качествени в времето) ако се окаже наистина от тях да знам какво да избирам или дайте те съвет за марка.
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Като знам какъв зор е смъкването на стабилката, разглобил си половината кола отпред, как не си взел и тампони, с едно разглобяване да минеш. Сега филма ще го играеш пас с разглабяне и сглобяване.
    Точно 1 час и половина беше цялата операция! Проблема при мен беше че едни майстори ми бяха обърнали щангата при монтирането на тампони и 1 година и нещо съм карал с обърната щанга и е удряла в накрайниците на рейката и тампоните бяха започнали да скърцат и ме дразнеха за това я и разкарах докато си намеря ладови, защото не можах да намеря на момента!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •