Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: 156 - 2.5

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    selo sofiq
    Posts
    17

    Default 156 - 2.5

    прочетох няколко неща за 2.5 в този форум .. имаше както негативни така и позитивни коментари ... наясно съм че ще харчи много също така съм наясно че данъците са по големшки , така и за консумативите ... познат предлага колата си за 2500лв. (смяна масло ремъци на време и всичко което е тръгнало да се чупи или не работи ) той твърди че е бил ударен (подпрян) и затова са сменени 2-те врати и калника но ме притеснява дали не е усукано нещо по купето или окачването макар случката да е била отдавна... не съм сигурен че всичко е вярно де
    та след като се повозих ме хвана вируса и немога да го излекувам .. намислил съм да я купувам и бих искал да знам дали щее задължително 1 диагностика .. и за какво да се оглеждам за да не ми прави после проблеми
    П.с става ли за газ тази кола защото с данъците ще се справям но не съм сигурен за зареждането ежедневно .. ( 50 км на ден мин. )

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Отиваш на оглед и на реглаж на преден и заден мост.Ако има нещо ще излезе.Това за посукване на шасито.Виж гумите дали са еднакво износени, като караш дърпа ли на някъде, волана трябва да е центриран и да върви направо.Покарай след него да видиш задницата бяга ли нанякъде.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    selo sofiq
    Posts
    17

    Default

    благодаря за отговора .. друго което да оглеждам ? ... което по нататък би било фатално тоест нещо по мотора ? или електрониката ?

  4. #4
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    бягай далече от тая кола. не ти трябва
    JTDm 170+

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    selo sofiq
    Posts
    17

    Default

    :д стига бе човек .. добре да приемем че ше бягам от тая кола обоснови се :д

  6. #6
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    Огледай колата ако ти хареса и няма нищо фрапиращо я вземай.. Някой хора просто си говорят да се намират на дума Да ти премерят компресията на цилиндрите и окачването ако е на ред няма да имаш ядове.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  7. #7
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Прегледай я ако можеш в някой форумен сервиз, ако е ок взимай.Аз съм с 3.2v6 и съм доволен,за газ няма да имаш проблеми само обслужването е малко по-скъпичко,та с обслужване и газ може да стъпи около 5000.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    selo sofiq
    Posts
    17

    Default

    благодаря се пак ме притеснява разхода дали ще примре ако и сложа газ -,-

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

    мерси .. но пича каза че я е обслужил .. наскоро беше правил и скоростите

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Бее....тва с обслужването ще го повярвам само ако в сервиза дето го обслужват ми изкарат историята на колата.Ти смени маслото ремъци ролки ти е мирна главата после.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by nioks View Post
    благодаря се пак ме притеснява разхода дали ще примре ако и сложа газ -,-

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

    мерси .. но пича каза че я е обслужил .. наскоро беше правил и скоростите
    значи сложат ли ти газ там където разбират от това което правят и ти я настроят като хората няма да усетиш разлика вярвай .. някъде бях чел , че на големите мотори мощността на газ спада с 1-2% дали е вярно не знам но съдя по 2.0 ТС дето карам и разлика не намирам ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  11. #11
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Ако е читава няма да сбъркаш. Мотора има уникален звук и върви прилично. Приготви се за разход от порядъка на 19-20 през зимата. Като си на газ не мисля, че е болка за умиране. Запее ли шестака няма да усетиш кога усмивката се е появила на лицето ти.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by nioks View Post
    прочетох няколко неща за 2.5 в този форум .. имаше както негативни така и позитивни коментари ... наясно съм че ще харчи много също така съм наясно че данъците са по големшки , така и за консумативите ... познат предлага колата си за 2500лв. (смяна масло ремъци на време и всичко което е тръгнало да се чупи или не работи ) той твърди че е бил ударен (подпрян) и затова са сменени 2-те врати и калника но ме притеснява дали не е усукано нещо по купето или окачването макар случката да е била отдавна... не съм сигурен че всичко е вярно де
    та след като се повозих ме хвана вируса и немога да го излекувам .. намислил съм да я купувам и бих искал да знам дали щее задължително 1 диагностика .. и за какво да се оглеждам за да не ми прави после проблеми
    П.с става ли за газ тази кола защото с данъците ще се справям но не съм сигурен за зареждането ежедневно .. ( 50 км на ден мин. )
    Напомпваш 4-те гуми на 2.5 бара. Качваш се на колата и караш на равен и възможно най-хоризонтален път. Пускаш волана и гледаш дали ти бяга на някоя от страните. Ако е усукано купето ще ти тръгне в една от посоките.
    Former Alfa owner.

  13. #13

    Default

    Тоя тест не е много достоверен. След смяна на зимните с летните гуми почна да ми дърпа на ляво.



  14. #14
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Не само това, но при големите двигетли, без ку2 диференциал си има леко изразен пауър стиир. Не знам дали при 2.5 се усеща, но при мен с три и двето - да.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Тоя тест не е много достоверен. След смяна на зимните с летните гуми почна да ми дърпа на ляво.
    Здачи не са ти балансирани гумите, прее*ал се е реглажа или налягането на гумите е различно. Или и трите изброени накуп. Напомпай гумите с азот и виж как ще е.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •