Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: От какво се получава това скърцане (ВИДЕО)

  1. #1

    Default От какво се получава това скърцане (ВИДЕО)

    Здравейте, не можах и днес да ида на сервиз и понеже ми е доста напрегнато.. Заснех го на видео. Въпросното скърцане се получава при навиване на волана и се чува от лявата гума. Вижте двете видеа как се чува от купето и отвън.
    Който има идея какво може да е нека сподели, че вече се побърках напълно. Колата е 147 1.9 JTD

    Видео 1 - http://vbox7.com/play:efede31b9c
    Видео 2 - http://vbox7.com/play:b214ccb30e

    пп - Тампоните и носачите са сменяни скоро, а лявото каре от което си мислех че е, е сменено преди 1 месец.
    пп 2 - Само да уточня - с волана нямам никакви проблеми. Движи се без никакви запъвания.
    Last edited by MJ23; 16-07-2015 at 17:43.

  2. #2
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Имаш проблем с рейката!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #3
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default

    Амортисьора е според мен ! Успех !
    Alfa Romeo 145 Twin Spark 1.6 120hp

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    И според мен е рейката.
    п.с. Таблото ти е като някоя коледна елха. Закачал ли си я на диагностика ?

  5. #5

    Default

    Да, просто беше на място и не бях сложил колана. Единствената грешка, която е давала Glow plug error - от клеясала свещ. Рейката е сменявана след удар преди около 4 години. Силно се надявам само да не е от нея, а от някой тампон, лагер или липсваща хидравлична течност. Поне според мен, ако рейката е за смяна волана нямаше да може да се върти така безпроблемно, а може би просто е за рециклиране. Не знам, но ще полудея, докато майстора ми се освободи да разбера поне какво и има.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Да, просто беше на място и не бях сложил колана. Единствената грешка, която е давала Glow plug error - от клеясала свещ. Рейката е сменявана след удар преди около 4 години. Силно се надявам само да не е от нея, а от някой тампон, лагер или липсваща хидравлична течност. Поне според мен, ако рейката е за смяна волана нямаше да може да се върти така безпроблемно, а може би просто е за рециклиране. Не знам, но ще полудея, докато майстора ми се освободи да разбера поне какво и има.
    Провери си течността.

    Подобно скърцане, да не кажа същото се чуваше при мен в движение дори по най-малките неравности и се оказа шарнир на долен носач. Не се филмирай преди да я видят в сервиз и да дадат диагноза, защото може да е напразно.



  7. #7

    Default

    Пропуснах да уточня нещо важно - Скърцането го има само при загрял двигател, ако двигателя е студен всичко е наред.

  8. #8
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    земи искарай течноста от казанчето с спринцофка и налей някви хубаво руско масло. после след някви километри пак го направи. чумким се промени нещо. тва е най лесното и евтино нещо дето можеш сам да си направиш.
    JTDm 170+

  9. #9

    Default

    Ще я закарам на сервиз обезателно, но просто исках ако някой има идеи какво може да и е, да не е нещо доста сложно и най-вече скъпо.

  10. #10

    Default

    Колега аз имам проблем с рейката на моята и волана ми е тежичък , насича и не се връща сам като навия на някоя от двете страни! Леко скърцане имам само в момента в който почна да въртя волана и ако е на пълен ляв или пълен десен! На първо време мислех че е от помпата на хидравликата, но се допитах да няколко човека от групата във фейсбук и ми казаха че е от рейката! При тебе може да мине и със смяна на хидравличното масло... но не е гаранция де... може да има и друго покрай това скърцане! Успех с отстраняването на проблема!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  11. #11
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Аз извадих двата маркуча от казанчето. Вкарах смукателния в 2.5л шише с мхл, а връщащия забих в друго шише и се започна едно яко въртене докато не изсмука поне 2л. После си закачих маркучите, долях и така...

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  12. #12

    Default

    Това при мен се появи, но беше без значение дали е загрял мотора или не. Посъветваха ме да вкарам масло със спринцовка в маншоните на шарнирните болтове на външните накрайници на рейката. И като цяло в тези, където не са сменяни дълго време. Скърцаше по същия начин, само при ляво и дясно. След 1-2 дена каране скърцането изчезна, явно е трябвало да се разнесе хубаво. Не казвам, че при тебе е от това, но скърцането е едно към едно. Да го имаш на предвид.

  13. #13
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    За всяко поскръцване нова ли тема трябва да се цвъка?

  14. #14

    Default

    Наистина е доста изнервящо, особено когато цялото семейство караме Алфа 147 и питам за всяка една от колите, като има нещо Ходих днес на сервиз и ми казаха ляв външен накрайник и кормилна щанга. Надявам се другата седмица вече всичко да е наред.

    пп - Само трябва да провери и как е нивото на хидравличното масло, да не е и то за смяна. То не е сменяно отдавна, направо ще видя да смени и него. Някой може ли да ми каже какво трябва да бъде? Благодаря много!
    Last edited by MJ23; 17-07-2015 at 15:55.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    sofia
    Posts
    83

    Default

    шума от клипа доста ясно си идваше от към гумата защо заговорихте за рейки не знам
    Alfa 147 Selespeed---> красавица

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •