Results 1 to 9 of 9

Thread: Предстоящо Закупуване на 166

  1. #1

    Default Предстоящо Закупуване на 166

    Здравейте!

    Много сериозно съм замислил да си взимам Alfa 166. Лично на мен ми допада като цяло, но съответно всеки се опитва да ме разубеждава. Ще съм благодарен да споделите адекватни мнения и съвети за модела. Спрял съм се на варианта 2.4 JTD. Всяко ваше мнение ще е полезно за мен, защото не съм много наясно с италианските автомобили, освен всички негативни приказки за тях.

    PS: Сигурен съм, че из форума ще има много подобни теми и отговори на моите въпроси, но виждам че не са актуални като дата, а и по този начин ще ми бъде по-лесно да отсея важното. Благодаря предварително!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Добре дошъл във форума!

    Наистина има много писано по въпроса. Ако все пак трябва да повторим най-важното, на което трябва да обърнеш внимание при избора на конкретен екземпляр:

    - Състояние на окачването

    То е относително сложно, но има, защо. Възстановяването на грохнало окачване може да ти струва едни 2К пари.

    - Мотор

    Слави се като доста здрав. Гледай да има тяга, да не забива муцуна и да не изпушва много. Стрелката за температурата трябва да не мърда от 90 гр.

    - Трансмисия

    Да няма притрисане и шумове при потегляне или вибрации при подаване на газ при по-висока скорост.

    - Eл. обзавеждане

    Обърни внимание дали ICS а има код и ясен ли е той.
    Тествай внимателно имобилайзер, фарове, мигачи, стопове, централно заключване, ел стъкла. Тези неща често създават проблеми, които не са трудни за отстраняване, но понякога са симптом за други по-трудоемки манипулации.
    Примерно неработещо централно, осветление в купето или зелените стрелки - индикациите за ляв/десен мигач на таблото биват симптом за протекло радиаторче на парното, което не е скъпо, но смяната му е тегава работа.
    Обърни внимание, дали при първоначалния чек на индикациите всичко светва а, когато моторът заработи да няма червени светлини по таблото.


    ..........

    Не знам кой и с какви аргументи те е разубеждавал от идеята да се сдобиеш с въпросния автомобил, но моето скромно мнение е, че ако случиш на що годе гледан екземпляр, и ако продължиш да си го стопанисваш с грижа, няма да съжаляваш.

    Карането на тази кола, особено на дълъг път е истинско удоволствие.


    Успех с избора!

    Last edited by ecotronic; 17-07-2015 at 01:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Подкрепям напълно колегата ecotronic!
    Имам 166 2,4 136 кс и съм много доволен от колата. Има добро ускорение, разхода поне за мен не е висок като за толкова голяма кола.
    Можеш смело да скочиш на този модел, само трябва да си избереш кой вариант на дизела искаш и да внимаваш при купуването, да не уцелиш някой скръбник.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  4. #4

    Default

    Благодаря ви за съдействието колеги! Като се сдобия с автомобила ще споделя впечатления, но мисля че ще са очарователни

  5. #5
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Като изключим калпавото покритие на някои елементи от интериора, аз други забележки към тази кола нямам. За три години и 50 000 км., разходите по нея са както за всяка друга кола - предимно консумативи. 175 коня - обичайният разход ми е около 7,5/100 смесено (6,5 извън града, 8,5 в града). Огледай и след 2003 автоматите, ако ти допада да караш с автомат, аз от моя автомат съм очарован.
    Добра идея е да си сложиш една диагностична програма за алфа на лаптопа, да си купиш или заемеш един кабел и да се включваш към колите, на които си се спрял, за повече информация.

    Успех с избора и се похвали после
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  6. #6

    Default

    Някой може ли да ми каже какъв разход дават 3.0 v6 с газ?

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Пловдив
    Posts
    1

    Default

    Здравейте момчета. Аз също съм се спряла на една Алфа 166 2.4 JTD. Колата се намира в Пазарджик. До момента не съм карала такава, но определено ми легна на сърце. Бих искала да попитам дали някой би могъл да ми съдейства при огледа или да обясня какъв е проблема със съединителя й. Въпреки че съм решила да отидем на диагностика,ще съм Ви много задължена ако някой с повече опит ми помогне. Благодаря предварително.

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Приготви си грубо още около 2000лв за смяна на сединител, маховик, труд и разни други непредвидени разходи.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9

    Default

    Аз се бях засилил за jtd но си взех 3.0 v6 с газ и за сега съм повече от доволен!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •